TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Filozoficzne poznanie Boga

Każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia poznaje Boga. To poznanie jest różne, jak różni są ludzie. Inaczej poznaje Go dziecko w wieku 10 lat, a inaczej dorosły. Inne jest poznanie Boga przez astronoma, biologa czy fizyka, a inne przez filozofa. Inną drogę poznania przebywa wątpiący, a jeszcze inną człowiek wychowany w wierze religijnej i otwarty na kulturę chrześcijańską. Inne jest doświadczenie poznania Boga przez lekarza, a jeszcze inne przez prawnika czy nauczyciela.

To "inne" to nic innego jak drogi poznania Boga. I choć drogi poznania są różne, Bóg jest ten sam. To tak, jakby wchodzić na Turbacz z różnych miejscowości, iść różnymi ścieżkami, doświadczać różnych przygód i podziwiać po drodze zupełnie odmienne widoki... ale góra jest jedna, odwiecznie stojąca, do poznania której prowadzą różne szlaki...

"Filozoficzne poznanie Boga" to jeden z takich szlaków, różny od poznania biologa czy fizyka i trudno powiedzieć czy to poznanie jest lepsze czy gorsze, czy dokładniejsze i głębsze czy nie. Poznanie jest zawsze poznaniem, ale jeszcze nie umiłowaniem. Nie może jednak być umiłowania bez pierwotnego poznania Boga. I dlatego oddajemy do Państwa rąk książkę, która chce pomóc w poznaniu Boga. Umiłowanie Boga to dalszy krok, który - jeśli uczynisz drogi Czytelniku - spełni cel i sens wydania tej publikacji.

W książce między innymi:

  • na czym polega filozoficzne poznanie Boga?
  • czy istnieje więcej, niż jeden Bóg?
  • odwieczny spór między stworzeniem świata a ewolucjonizmem

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Petrus
Autor: ks. Stanisław Ziemiański SJ
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788377200926
ISBN: 978-83-7720-092-6
ID: 190365

Zobacz również

Filozoficzne poznanie Boga
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...