TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Francja w czasach Kapetyngów 987-1328

Praca jest klasyczną syntezą średniowiecznych dziejów monarchii francuskiej, a przez wagę Francji na arenie międzynarodowej w tym okresie, jest także panoramą dziejów całej Europy Zachodniej. Ukazuje całościowy obraz Francji w czasach panowania jednej z najpotężniejszych dynastii średniowiecznej Europy. To znakomite omówienie dziejów monarchii francuskiej w dobie rozbicia dzielnicowego, kształtowania się stosunków feudalnych i instytucji politycznych w poszczególnych dzielnicach, a także konsolidacji władzy królewskiej, dokonane na tle zachodzących w Europie przemian.

Książka prezentuje społeczeństwo średniowieczne, wzajemne relacje między władcą i poddanymi oraz budowę stosunków lennych. Autorki w fascynujący sposób opisują ewolucję systemu władzy świeckiej i duchownej Francji, rolę oraz pozycję Kościoła francuskiego za panowania dynastii Kapetyngów, jego obowiązki, przywileje oraz stosunek do systemu władzy. Kreślą szeroką panoramę dziejów społeczeństwa francuskiego, szczegółowo omawiając poszczególne grupy i analizując istniejące między nimi zależności.

Pozycja przeznaczona dla studentów historii, filologii romańskiej, europeistyki, nauk politycznych i dziennikarstwa oraz absolwentów powyższych kierunków, a także dla osób zainteresowanych historią Europy.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor: Elizabeth Hallam, Judith Everard
Ilość stron: 462
Wymiar [mm]: 160x240
EAN: 9788301148614
ISBN: 83-01-14861-6
ID: 56047

Zobacz również

Francja w czasach Kapetyngów 987-1328
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...