TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Fundamenty wiary. Przewodnik życia chrześcijańskiego

Autor przedstawia wiarę Kościoła w sposób prosty i zasadniczy, w formie sprzyjającej jej duchowemu przyswojeniu. Zgodnie z rozległą i utwierdzoną tradycją przedstawiania wiary, w którą należy ufać, którą należy przeżywać i głosić, ma ona być skoncentrowana wokół czterech filarów: Symbolu wiary (Credo chrzcielnego), siedmiu Sakramentów, Przykazań (życia przeżywanego w posłuszeństwie Bogu) i modlitwy (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo).

Podział ten znajduje uzasadnienie w "misterium chrześcijańskim", czyli Boskim planie zbawienia, objawianym stopniowo w historii aż do pełni daru ofiarowanego w Jezusie Chrystusie, uobecnianym w głoszonym Słowie Bożym i w Sakramentach Kościoła. Jego wypełnianie ma być nieustannie przeżywane w modlitwie.

Jedyne "misterium chrześcijańskie" powinno zatem być przedstawiane w swoich czterech aspektach, jako że jest wyznawane, celebrowane, przeżywane i przemadlane. Autor uczynił to w teologiczno-duchowych komentarzach do Symbolu Apostolskiego, daru Słowa Bożego i Sakramentów, przykazań i błogosławieństw, podstawowych modlitw chrześcijanina.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bratni Zew
Autor: abp Bruno Forte
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788374851855
ISBN: 9788374851855
ID: 244463

Zobacz również

Fundamenty wiary. Przewodnik życia chrześcijańskiego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...