TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Góry

Góry kuszą swym niezwykłym krajobrazem, są turystycznym rajem o magicznej wprost sile przyciągania. Na ich obszarze najpełniej odsłania się przeszłość Ziemi, a właściwa każdemu z pasm sceneria świadczy o tym, jak rozmaite procesy kształtowały otaczającą nas obecnie przyrodę.

Surowe turnie i urwiste ściany Tatr sąsiadujące z niezwykłej urody dolinami, strzępiaste "ząbki" Pienin, łagodne kopuły Beskidów, skałki Karkonoszy i Gór Stołowych, gołoborza Gór Świętokrzyskich, głębokie przełomy rzek, perlące się wodospady i lśniące stawy to najbardziej wyraziste elementy ich pejzażu.

Warto zajrzeć też w mniej znane i uczęszczane polskie góry. Beskid Niski, Rudawy Janowickie, Masyw Śnieżnika czy Góry Bialskie mają niepowtarzalny urok, ich zakątki są często równie malownicze, co krajobrazy najpopularniejszych Tatr, Karkonoszy czy Bieszczadów.

Niniejszy album zapewnia wędrówkę po tym, co w polskich górach najcenniejsze. Piękno gór uwiecznione w setkach znakomitych zdjęć, interesująca opowieść o specyfice poszczególnych pasm, otaczających ich legendach, historii i folklorze mieszkańców podgórskich rejonów dają przedsmak wielkiej przygody i niezapomnianych wrażeń, jakich dostarczy wyprawa w górskie ostępy.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Kluszczyński
Autor: Monika Karolczuk
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 200
Wymiar [mm]: 220x280
EAN: 9788374470841
ISBN: 9788374470841
ID: 130420

Zobacz również

Góry
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...