TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce! Południowy zachód

W naszym kraju jest wiele niezwykle ciekawych miejsc - jak mówi autorka - globtroterka i współtwórczymi cyklu "Pieprz i Wanilia". Seria "Groch i kapusta" to subiektywny przewodnik Elżbiety Dzikowskiej po Polsce.

Groch i Kapusta zdobyła nagrodę Najlepszej Podróżniczej Książki Roku. Oprócz opisów i zdjęć autorka poświęca sporo uwagi swoim bohaterom, którzy mają za zadanie przekazać swoją pasję, aby zafascynować i zainspirować do poznawania danego regionu. Drugie wydanie to nowa szata graficzna, sprawozdania z ostatnich podróży autorki i nowy klarowny podział Polski na cztery części. Każdy tom to znakomity sposób na weekend czy wakacje - każdy tom zaskakuje! Rzadko kto wie, że np. na Dolnym Śląsku mamy więcej zamków i pałaców niż nad Loarą… Zacznijmy je zwiedzać!

Południowy zachód to nadzwyczaj ciekawy historycznie i turystycznie region Polski. Na Dolnym Śląsku – więcej zamków i pałaców niż nad Loarą. Na Górnym – wspaniałe trasy pod ziemią i na ziemi. Opolszczyzna jest naprawdę pełna dziwów. Kalwaria Zebrzydowska nie bez powodu nazywana bywa „polską Jerozolimą”. Zachęcają do wędrówek i wspinaczki „Orle Gniazda” w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a Wielkopolska ze swoimi zabytkami oraz ludźmi z pasją uczy patriotyzmu i gospodarności.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rosikon Press
Autor: Elżbieta Dzikowska
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 278
Wymiar [mm]: 170x250
EAN: 9788362981007
ISBN: 978-83-62981-00-7
ID: 204359

Zobacz również

Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce! Południowy zachód
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...