TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Gruzja, Armenia oraz Azerbejdżan. Magiczne Zakaukazie

W Gruzji i Armenii tkwią korzenie chrześcijańskiej Europy. Na obieżyświatów czekają tu prastare monastery i twierdze, tajemnicze chaczkary i wiejskie wieże obronne. Położony po sąsiedzku Azerbejdżan to brama Orientu - kraina meczetów, pałaców chanów i karawanserajów. A także reliktów komunizmu i... wulkanów błotnych.

Na Zakaukaziu o zabytkach z XVI w. mówi się: Taki nowy? - Nie wart uwagi. Równie wiekową metrykę mają miejscowe tradycje. Krajoznawcy zetkną się tu ze sztuką z początku naszej ery, wędrowcy zaś z potężnymi górami Kaukazu.

Przewodniki Bezdroży przybliżają historię, kulturę i przyrodę opisywanych regionów i krajów oraz oprowadzają po ich najbardziej fascynujących zakątkach. Treść uporządkowano dla wygody w układzie regionalnym.

Opisom miast i innych atrakcji turystycznych towarzyszą przejrzyste mapy oraz ramki z ciekawostkami, czyniące z przewodnika pasjonującą lekturę nie tylko w czasie podróży. Informacje praktyczne pomagają zaplanować wyjazd i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Całość zamyka praktyczny minisłowniczek.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bezdroża
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 456
Wymiar [mm]: 124x175
EAN: 9788324674473
ISBN: 978-83-246-7447-3
ID: 261806

Zobacz również

Gruzja, Armenia oraz Azerbejdżan. Magiczne Zakaukazie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...