TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Historia jednego wykładu, czyli gender zdemaskowany

Prezentowana książka to nie tylko zapis wykładu, ale również dokładny opis od początku do końca medialnej histerii, jaką ten wykład wywołał.

Ksiądz prof. Bortkiewicz, który chcąc nie chcąc stał się głównym bohaterem tej pieczołowicie zaplanowanej operacji, precyzyjnie demaskuje, w jaki sposób działają rzekomi zwolennicy wolności słowa i tolerancji oraz ich rzecznicy.

Obraz, jaki wyłania się z tej historii, jest zgoła odmienny od narracji, jaka została większości społeczeństwa w związku z tym wydarzeniem narzucona.

Jako nauczyciel akademicki wygłosiłem w życiu tysiące regularnych wykładów. Niejednokrotnie byłem świadkiem i uczestnikiem dyskusji, polemik, kontrowersji, ale wydarzenie, które przeżyłem 5 grudnia 2013 roku w trakcie wykładu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, było jednak zdarzeniem bez precedensu. Prezentowany w tej książce tekst ma zamiar o wiele bardziej poważny i nieosobisty - jest to wprowadzenie Czytelnika do refleksji nad zjawiskiem gender.

Czym jest słowo, które zrobiło w ciągu kilkudziesięciu lat ogromną karierę od niebytu do bliżej do końca nie zdefiniowanej treści? Jak to się stało, że to słowo, do niedawne nieistniejące w przestrzeni myśli i refleksji ludzi poważnych, stało się przedmiotem nauki? Jak mogła istnieć i rozwijać się nauka przez tysiące lat, nie posługując się słowem i kategorią gender?

Zachęcam do lektury tej krótkiej książki, która pokazuje kulisy pewnej manipulacji związanej z moim wystąpieniem w progach poznańskiej uczelni, ale nade wszystko zachęcam do podjęcia działań, które muszą sprawić, by nie został po nas "złom żelazny i głuchy drwiący śmiech pokoleń".

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz

Ks. Paweł Bortkiewicz (ur. 1958 r.), chrystusowiec, profesor teologii specjalizujący się w zakresie teologii moralnej; w latach 2002-2008 r. dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, od 2002 - dyrektor Centrum Etyki UAM w Poznaniu, członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk (od 2003), członek Rady Programowej Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie, redaktor naczelny miesięcznika biblijno-liturgicznego "Msza Święta".

Kieruje powstałym z jego inicjatywy Zakładem Katolickiej Nauki Społecznej WT UAM, wykładowca teorii polityki społecznej i etyki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, na wydziale Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu, a także etyki na studium doktoranckim Politechniki Poznańskiej.

Uczestnik Seminariów Lucieńskich organizowanych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, od 2011 roku kapelan Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu. Autor wielu książek i publikacji naukowych, stały współpracownik "Naszego Dziennika" oraz "Radia Maryja".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Prohibita
Autor: ks. Paweł Bortkiewicz
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 130
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788361344612
ISBN: 978-83-61344-61-2
ID: 287625

Zobacz również

Historia jednego wykładu, czyli gender zdemaskowany
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...