TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak zbudować trwałe małżeństwo. Czy prawdziwym przyjacielem swojego współmałżonka

Ocena:
(2 opinii)

Wszyscy mamy swoje ideały dotyczące małżeństwa, przechowywane gdzieś w głębi serca. Z tych ideałów tworzymy własne scenariusze, z rolą dla nas samych do odegrania. W okresie „chodzenia ze sobą” często rozwijamy te wyobrażenia i staramy się wypaść jak najlepiej w oczach drugiej strony.

Marzenia o pięknie cudownego małżeństwa, które w sobie nosimy, mogą jednak okazać się nierealistyczne i nieosiągalne. Także odmienne oczekiwania, jakie mają mężczyźni i kobiety, mogą prowadzić do rozczarowania w pierwszych latach małżeństwa. Dochodzimy wtedy do wniosku, że doświadczenie wspaniałej relacji małżeńskiej jest tylko dla marzycieli. Jednak jest to całkowicie błędne przekonanie, gdyż małżeństwo może być cudowne – ba, ma być cudowne! Wymaga to jednak wysiłku i pracy.

Podstawą każdego małżeństwa powinna przede wszystkim być przyjaźń pomiędzy małżonkami. Bycie przyjacielem wymaga konkretnego działania. Trzeba zadawać sobie pytania typu: „Jak mogę pomóc osobie, którą kocham?”. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o wielkie wydarzenia, ale raczej o małe codzienne sprawy czy po prostu drobne gesty. Przyjaciele zastanawiają się, jak mogą pomóc jeden drugiemu, nawet gdy nie są o to proszeni. Prawdziwi przyjaciele ignorują swoje drobne wady. Sprawy, które przyjaciel powierza im podczas głębokiej, szczerej rozmowy, uznają za święte.

Bycie przyjaciółmi to postawa, na którą musimy się zdecydować, aby nasze małżeństwo było wspaniałe. Ta książka może nam w tym pomóc.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

świetna książka

Tę książkę polecam każdemu, kto przeżywa trudności w małżeństwie, ale także i każdemu, kto chce umacniać swój związek. Znajduje się tam wiele wskazówek odnośnie budowania relacji, rozumienia drugiego, różnic między małżonkami. NA końcu każdego rozdziału jest krótkie podsumowanie przeczytanej trześci i pytania, które można zadać sobie samemu, małżonkowi lub które mogą stanowić punkt wyjścia do rozmowy.

autor opinii: Ewa

Pięknie napisana książka

Książka o tym, co powinno liczyć się najbardziej przy budowaniu trwałej więzi między małżonkami. Niezwykle pomocna, świetnie się ją czyta.

autor opinii: Eliza Ż.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Robert Barnes, Rosemary Barnes
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 306
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788374920537
ISBN: 9788374920537
ID: 115778

Zobacz również

Jak zbudować trwałe małżeństwo. Czy prawdziwym przyjacielem swojego współmałżonka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...