TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo, o jakim marzymy?

Ocena:
(33 opinii)

"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...

Związek dwojga ludzi może być nieustannie trwającą wojną, bo w każdych aspektach życia zdarzają się nam wzloty i upadki. Dlaczego bycie razem jest takie trudne? Zastanawiasz się, co zrobić, by Twoje małżeństwo było tym wymarzonym?

Dzięki książce Johna i Stasi Eldredge dowiesz się, jak pielęgnować małżeństwo, aby nie doprowadzać do niepotrzebnych kłótni. Poznasz w jaki sposób z każdego nieporozumienia wyciągnąć jak najwięcej pozytywnych doświadczeń. Dowiesz się jak tworzyć wymarzony, silny i szczęśliwy związek. Dzięki tej książce spojrzysz na swoje małżeństwo z nowej strony. Dowiesz się jak wygląda ta sama sytuacja w oczach mężczyzny i kobiety.

Lektura tej książki dostarczy Ci porad:

  • co zrobić, by Twoje małżeństwo było szczęśliwe?
  • jak tworzyć wspaniały związek?
  • jak odnaleźć satysfakcję w małżeństwie?
  • jak wspólnie przezwyciężać problemy?

Nasi Klienci piszą o tej książce jako "obowiązkowej lekturze na kursie przedmałżeńskim". Książka pomoże Ci osiągnąć pełnię wiary "autentycznej, nie dewockiej".

Dzięki tej książce dowiesz się, jak tworzyć idealne małżeństwo bez względu na to, czy jesteście rok po ślubie, czy może zbliżacie się do dużego jubileuszu.

Jest to książka pełna mądrości i nadziei dla tych, którzy pragną czegoś więcej niż jedynie własnego samozadowolenia i wygody.

Sięgnij po tę książkę, aby stworzyć wspaniały związek i uczynić Twoje małżeństwo jeszcze bardziej szczęśliwym.

Czego dokonały bestsellery Eldredge'a - Dzikie serce z mężczyznami oraz Urzekająca z kobietami - to samo czyni "Miłość i wojna" z małżeństwami.

Sięgnij również po ćwiczenia do tej książki, w których John i Stasi Eldredge proponują osobiste i intymne rozmyślania dla mężów i żon.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (33 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo fajna ksiązka– dużo o tym jak znaleźć miłość tu jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.

autor opinii: Nel

pozytywny

Bardzo mądra i pouczająca książka.
Na początku wprawdzie trochę dziwnie mi się ją czytało jednak z każdą kolejną stroną ciekawiła mnie coraz bardziej.
Napisana w jasny i przejrzysty sposób. Opisuje relacje małżonków i momentami bardzo przypomina naszą sytuację w domu. Pozwala wprowadzać w życie cenne wskazówki w niej zawarte.
Sądzę, że jest to obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa.

Polecam

autor opinii: MARTA WIĄCKIEWICZ

Warto przeczytać.

Po lekturze książki uświadomiłam sobie znaczenie wielu zachowań między małżonkami. Czasem zwykłe, nieświadome gesty mogą spowodować burzę, innym razem przyczynią się do wspaniałej atmosfery. Czytając tę książkę miałam wrażenie jakby ktoś widział relacje w moim małżeństwie. Gorąco polecam.

autor opinii: Małgorzata Dudek

Ksiażka bardzo fajna! Przyjemnie się czyta. Można z niej wynieść wiele wskazówek.

autor opinii: Milena

Bardzo dobra książka godna polecenia.

Świetna książka

Książka napisana na bardzo wysokim poziomie. Zawiera bardzo ciekawe uwagi spostrzeżenia wynikające z wieloletniego małżeńskiego doświadczenia.

Wszystkim polecam.

autor opinii: Mirek

Warto

To świetna książka, dla każdego w związku szczęśliwym lub nie, ale też dla tych co zamierzają wejść w związek. Pokazuje, że to co nosimy w sobie kształtuje nasze relacje małżeńskie i często determinuje wybory, ale wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć.

autor opinii: Ania

Gorąco polecam Wszystkim małżonkom!:)

Połykam tę książkę szybko, pewnie za szybko. Jest mądra, przystępnie pisana, bardzo życiowa, prawdziwa... Polecam zwłaszcza parom, które przezywają kryzys w małżeństwie, ale też wszystkim, bo prędzej czy później taki kryzys może nastąpić i warto się nań choć trochę przygotować mentalnie...

autor opinii: Klaudia Banaś

Świetna

Książka godna polecenia kupiłam ją na prezent ślubny dla syna , ale sama przeczytałam prawie pół książki , póżniej pożyczę i dokończę jest bardzo pouczająca dla małżeństw o różnym stażu .

autor opinii: Barbara Szulc

gorąco polecam

Polecam tę pozycję każdemu małżeństwu, a także osobom, które zamierzają wstąpić w związek małżeński. Autorzy w sposób niezwykle delikatny i zarazem dobitny ukazują różnice między kobietą i mężczyzną, ich oczekiwania względem partnera, a także zasadzki jakie czają w małżeństwie, ich źródło i sposób walki.

autor opinii: Madzia

Miłość i...małżeństwo;-)

Książka genialna w swej prostocie, dla każdego małżeństwa na zakręcie, albo przed zakrętem, bo...kryzysy nadchodzą niepostrzeżenie, należy być świadomym zagrożeń.
Książka dająca nadzieję na słońce po małżeńskich burzach. Szczerze polecam!

autor opinii: Anna Jarosz

polecam

bardzo dobre przykłady są podane

autor opinii: Radosław Zarosa

rewelacja :)

autor opinii: mikka

słaba

Źle mi się ją czyta, przeczytałam kilkadziesiąt stron i odłożyłam ją i może kiedyś do niej wrócę, nawet nie pamiętam co przeczytałam.

autor opinii: Ela

10 punktów

Świetna! Czlowiek odnajduje wiele odpowiedzi!
Polecam! Moim zdaniem po tej ksiazce kazdy powinien jeszcze przeczytac " Rozwój. Jak współpracować z łaską?" M M Gajda

autor opinii: Monika

Nie tyle ku pokrzepieniu, co ku obudzeniu serc:)

Jedno zdanie z książki, które do dziś odbija się echem w mojej głowie to ,,Jesteśmy na wojnie i walczymy albo we wspólnym celu, albo przeciwko sobie". Autorzy, raz obrawszy ,,wojenną" postawę , nie rezygnują z niej aż do ostatniej stronicy. Mocną stroną książki jest ich osobiste świadectwo. A jednak, w brew tytułowi, przepisu na ,,znalezienie małżeństwa, o jakim marzymy" w niej nie znajdziemy. Inaczej: nie znajdziemy go, jeśli nie będziemy opierać swojego życia na Bogu.
Modlitwa umieszczona na końcu książki, a także modlitwa za współmałżonka w ciężkich chwilach, w której prosimy, aby przestały go nękać złe duchy, do mnie nie przemawia (przynajmniej na chwilę obecną). Natomiast kwestię nieustającej wojny pomiędzy małżonkami, przezywam, niestety, na co dzień i być może czas sprawi, że zmienię nastawienie i stanę się bardziej konsekwentna w codziennym stawianiu do walki...

autor opinii: Natalia Tokarczyk

Miłość i wojna...

Ja dziś dzięki tej książce uświadamiam ludzi czym tak naprawdę jest małżeństwo.
Ogromny morał, ogromne przesłanie, dużo pięknych słów... i ta prawda... ta szczera prawda ukazująca to, co naprawdę mamy w duszy i sercu...

autor opinii: Kasia

Bardzo polecam książkę, uświadamia wiele spraw związany z małżeństwem.

autor opinii: Molik

ok

Tytuł bardzo mi się podoba, a środek książki pochłania i emanuje. Gratuluję posiadania tej książki w Państwa księgozbiorze.

autor opinii: Natalia Kwiatkowska

Rewelacyjna

Książka rewelacyjna, polecam gorąco osobom zamierzającym zawrzeć związek małżeński oraz każdemu kto ma kryzys w małzenstwie.
Przeczytałam z zapartym tchem.

autor opinii: Małgorzata Koncewicz

Książka godna polecenia!

Zamówiłam tę książkę ponieważ już niedługo wychodzę za mąż.. Wszyscy "straszą" jak to nasze relacje zmienią się po kilku latach w związku małżeńskim.. Pewnie mają rację, że się zmienią, ale ja ciągle wierzę, że na lepsze, a nie na gorsze.. Dzięki tej książce wiem, ze jest możliwe szczęśliwe małżeństwo w tak trudnych czasach.. Książkę pochłonęłam w 4 dni. Czytając ją miałam wrażenie, ze jest napisana specjalnie dla mnie :)

autor opinii: KB

Wspaniała!

Piękne rozważania na temat małżeństwa, bardzo głębokie i jakże prawdziwe. Polecam wszystkim, którzy pragną zaprosić Boga do swojego związku, którzy pragną dowiedzieć się gdzie tak naprawdę znajduje się źródło pokoju, siły i miłości.

autor opinii: Gabriela

Dobra - jak to Eldredge

Dobra, fajnie się czyta, można się wiele dowiedzieć...

autor opinii: Łukasz

bardzo dobra książka

Polecam tę książkę. Zakupiłam ją we właściwym momencie, uświadomiła mi ona wiele rzeczy, z których wcześniej nie zdawałam sobie sprawy.
Warto zakupić również jako dobry i wartościowy prezent dla np. jakiegoś znajomego małżeństwa.

Polecam.

autor opinii: Kasia

Dała mi wiele do myślenia

Książka dała mi wiele do myślenia. Pokazuje jak na pewne sprawy patrzy kobieta a jak mężczyzna. Wiele ciekawych i życiowych przykładów z o których opowiadają autorzy. Zobaczyłam, jak ważne jest wzajemne zrozumienie i współpraca w małżeństwie. Mam nadzieję, że ta wiedza pozwoli mi stworzyć w przyszłości szczęśliwe małżeństwo. Książka jest ciekawą propozycją dla małżeństw z różnym stażem. Młodym pokaże jak postępować by uczynić swoje małżeństwo szczęśliwym. Starszym pomoże przezwyciężyć kryzys i na nowo nauczyć się odkrywać siebie.

autor opinii: Karolina Nowak

Miłość ....i nie musi być wojna

O autorach i książce usłyszałem
słuchając mszy św. z kościoła Św. Krzyża z Warszawy,w której homilię wyglosił kś.Piotr Pawlukiewicz znany i lubiany duszpasterz akademicki z kościoła św.Anny Warszawa. Chyba lepszej recenzji tej ksiązki by nikt niedokonał. To spowodowało ,że zamówiłem 3 pozycje tych autorów , które są przedmiotem moich opini.A miłość i wojna to nawet dla takich jak ja 60 latków jak i mojego syna i córki. Staż małżeński nawet 33 letni tu nie przeszkadza. Zgodnie z regułą człowiek sie uczy przez całe życie. Po przeczytaniu od przyjaciela otrzymałem mp4 nagrane w bażylice o które pisałem wyżej.Pozycja ta powinna się znaleść jako lektura obowiązkowa na naukach przedmałżeńskich w każdej parafii. Napewno młodzi unikneliby wiele niepotrzbnych nieporozumień.

autor opinii: Tadeusz Stolarski

Wspaniały prezent

Książka może być rzeczywiście szansą na odnalezienie satysfakcji w związku małżeńskim, na spojrzenie na siebie w perspektywie prawdy, pomaga zidentyfikować fałszywe przekonania, w które wierzymy a które są źródłem trudności i napięć. Świetnie napisana. Może posłużyć jako wspaniały prezent dla znajomych małżeństw :)

autor opinii: Małgorzata Kornacka

czytajmy razem!

Gorąco polecam wszystkim małżonkom, którzy utracili więz i chcieliby przyjaznym okiem spojrzeć znów z sympatią na swoją połówkę, a nawet odkryc go na nowo! Zobaczycie sami jak załagodzą się spory i waśnie między wami! My postanowiliśmy czytac tę książkę przed snem, po 1 rozdziale. Czytamy na głos,na zmianę, albo kto ma chęc. A potem czas na krótki komentarz, typu - "wiesz, brakowało mi tego przez lata...", albo "wydawało mi się, że..., a tymczasem okazuje sie...Co o tym myślisz?" Książka bardzo pomaga uświadomic sobie pewne ważne rzeczy, daje mozliwośc zajrzenia w głąb siebie i pewnej alizy zachowan czy sytuacji. Zrozumienie to wprowadza spokój i cierpliwośc, wnosi powiew nowości i ożywia nadzieję. Sprawia, że żałujemy zmarnowanych na kłónie i sprzeczki lat i odkrywa, że tak naprawdę nie poznaliśmy się nawzajem jak należy. I wciąż możemy to naprawic. Więc do dzieła!

autor opinii: Bogusia

bardzo wspaniała książka - gorąco polecam

Małżonkowie Eldredge przeprowadzają czytelników przez chyba wszystkie aspekty małżeństwa, szczególnie te najbardziej "zapalne". Sytuacje rozebrane na: "jak widzi to ONA" a następnie "jak widzi to ON". Czytałam wiele książek o tematyce małżeńskiej. Ta powala wszystkie poprzednie. Poza tym książka bardzo prowadząca do bardzo głębokiej wiary - autentycznej, nie dewockiej

autor opinii: Dorota Balińska

POLECAM !!! :)

Przeczytałem jak do tej pory dwie książki tych autorów "URZEKAJĄCA" i "DZIKIE SERCE" i jestem naprawdę wdzięczny im za to, że chcą pomagać innym zagubionym w życiu. Na podstawie swoich doświadczeń starają się pokierować czytelnika do refleksji nad swoim życiem, zrozumienia pewnych mechanizmów, które nawet od dzieciństwa mogą być bardzo aktywne i nie pozwalać żyć pełnią życia.
„Miłość i wojna” ukazuje wiele spraw małżeńskich w innym świetle niż widzieliśmy je do tej pory. Pomaga dotrzeć do zalążka wielu problemów życia we dwoje i podpowiada jak stawić im czoła.
Myślę, że książka jest przeznaczona dla tych, co chcą zmieniać siebie na lepsze, ale i dla tych, co mają w swoim środowisku osoby pogubione, poranione i chcą wskazać im drogę wyjścia z problemów często schowanych i siedzących w danej osobie od lat.
Gorąco polecam!

autor opinii: M

Miłość i wojna

Jeśli ktoś czytał "Dzikie serce" i "Urzekająca" to i tym razem nie zawiedzie się na autorach.Książka wspaniale przedstawia małżeństwo widziane oczyma żony i oczyma męża. Każdy w tej książce znajdzie prawdę o swoim małżeństwie.Polecam

autor opinii: Beata G.

Coś więcej niż poradnik

Książkę kupiłem trochę w ciemno ponieważ nie miałem jej wcześniej w ręce. Znałem jedynie jej autorów z wcześniejszych publikacji. Oczywiście zakupu nie żałuję ponieważ, tak jak i poprzednie pozycje tych dwojga ludzi, książka ta w przystępny sposób pomaga znaleźć źródło dużej większości problemów pojawiających się w życiu. Jest to pozycja skierowana do małżeństw, które chcą czerpać tyle szczęścia ze związku ile się da. Co prawda nie mam jeszcze żony, ale już znalazłem w tej książce wiele pomocy jeśli chodzi o mój związek z dziewczyną. Polecam wszystkim, małżonkom, narzeczonym, a także tym którzy małżeństwo mają dopiero w marzeniach.

autor opinii: Adam Lasota

Bardzo mądra i ciekawa książka :)

Książka jest bardzo pomocna, by szukać prawdy i Boga w swym małżeństwie:) Szczególnie polecam tę książkę małżeństwom w rozsypce oraz osobą które przechodzą czas narzeczeństwa:) Gorąco polecam!!!

autor opinii: Kasia L.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Logos
Autor: John Eldredge, Stasi Eldredge
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788386941834
ISBN: 9788386941834
ID: 176987

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo, o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo, o jakim marzymy?
45.33 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...