TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zakochanie... i co dalej?

Ocena:
(31 opinii)

Zapewne znane są Ci słowa pięknej piosenki Andrzeja Dąbrowskiego "Do zakochania jeden krok". Piosenkarz śpiewa o pięknie zakochania, ale też wspomina o tym, że zakochanie kiedyś przeminie.

Jak sprawić, by zakochanie przerodziło się w miłość i doprowadziło do zbudowania pięknego i trwałego związku? Jeśli zadajesz sobie te pytania, to powinieneś sięgnąć po książkę Jacka Pulikowskiego "Zakochanie… i co dalej?".

Dzięki przeczytaniu tej książki dowiesz się:

  • jak zbudować trwałe relacje z osobą, w której jesteś zakochany
  • jak radośnie wykorzystać czas zakochania, chodzenia ze sobą, narzeczeństwa i małżeństwa
  • jak świadomie podjąć decyzję o małżeństwie

Książka Jacka Pulikowskiego jest pierwszym krokiem ku szczęśliwemu związkowi małżeńskiemu. Celem zakochania jest prawdziwa miłość. Dowiedz się, jak ją osiągnąć.

Sięgnij po tę książkę i zacznij radośnie wykorzystywać czas zakochania, by mógł on zaowocować w przyszłości.

Opinie naszych Klientów (31 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo praktyczna książka, ze sczerymi radami, doświadczonego człowieka.

Niedosyt

Tytuł książki wydaje się ciekawy i zachęca do zapoznania się z opinią autora o zakochaniu i dalszych wydarzeniach, jednak trochę się rozczarowałam po przeczytaniu książki. Niby jest ciekawa, porusza ważne kwestie, ale żadne zagadnienie nie jest wystarczająco rozwinięte. Może dlatego, że autor chciał zachęcić zakochanych do myślenia, analizowania swojego związku. Ja jednak czuję niedosyt.

autor opinii: Ula

Opinia książki Zakochanie... i co dalej?

Darzę dużą sympatią tego autora, czasami zastanawiam się dlaczego jego nie zaproszą do debat telewizyjnych z homoseksualistami lub zwolennikami aborcji, a biorą np JKM.
Książka daje kilka wskazówek jak należy wykorzystywać czas chodzenia i czas narzeczeństwa oraz tłumaczy ich sens. Autor pisze także czego nie należy robić w tym czasie i obnaża idiotyzm obecnych trendów emitowanych przez media (uwielbiam jak to robi;) ).
Ogólnie polecam każdemu kto planuje założyć rodzinę czyli 90% społeczeństwa.
Warto jest usłyszeć głos tej drugiej strony - strony kościoła, a nie tylko mediów. Osobiście żałuje że zrobiłem to tak późno.

autor opinii: Grzegorz Filipkowski

Przede wszystkim wskazówka dla zakochanych

Od razu napiszę, że nie przeczytałem jeszcze całej książki, ponieważ nie mam takiej potrzeby (jestem na etapie chodzenia, więc następne rozdziały jeszcze mnie nie interesują).
Krótko: książka mi się podoba, jest konkretnie napisane jaki człowiek ma być aby się wszystko dobrze w związku ułożyła. Stanowi ona jedną ze wskazówek dla czytelnika, który chciałby się dowiedzieć co nie co o relacjach damsko-męskich. Łatwo się ją czyta i nie jest długa. Zawarte są w niej najważniejsze informacje na temat tychże relacji.

autor opinii: Mateusz

Zakochanie… i co dalej?

Dobre wskazówki dla młodego człowieka, polecam!

Mało wyczerpująca

Książka dobra, jednak tematy w niej zawarte są mało wyczerpujące, aż chce się rozwinięcia, a tu koniec...

autor opinii: Joanna G.

książka bardzo dobra, dobrze się czyta, pouczająca przede wszystkim, dużo się z niej dowiedziałem jak postępować w przyszłości, na pewno skorzystam z rad, oceniam jak najbardziej pozytywnie

autor opinii: Damian Otto

Super

Takie książki powinny być lekturami obowiązkowymi, gdybym ją przeczytała kiedyś ,to może nie popełniła bym tylu błędów w życiu..Polecam do czytania dla wszystkich jeszcze nie zamężnych i nieżonatych ludzi.

autor opinii: S.B.

Książka potrzebna

Przynajmniej dla mnie :). Autor prostymi słowy wyjaśnia co jest po co i dlaczego. Robi to w sposób dla mnie przekonujący i logiczny. Zamiast dowiadywać się o prawdzie z własnego doświadczenia proponuję wszystkim na początku miłosnej drogi zajrzeć do tej książki. :)

autor opinii: Rysiek Zaręba

Cenne wskazówki

Ta książka jest naprawdę warta polecenia.
Zawiera cenne wskazówki dla młodego człowieka.
Jak nawiązywać zdrowe relacje z drugą osobą.

autor opinii: Maciej

świetna pozycja

Autor klarownie i przekonywująco opowiada o prawdziwych i mocnych podstawach relacji między kobietą a mężczyzną, o fundamencie rodziny. To prawdziwy skarb mieć tą książkę po ręką. Jest trochę jak kompas i szczerze ją polecam każdemu.

autor opinii: Rysiek Zaręba

Godna polecenia dla trochę młodszych czytelników

Pulikowski jak zwykle jasno nakreśla światopogląd, nieskomplikowanym językiem, który łatwo myślę dotrze do każdego, kto chce zagłębić swoją wiedzę na temat relacji damsko-męskich. Jednak książkę tę poleciłabym młodzieży zdecydowanie bardziej niż osobom, które już są na etapie poważnego myślenia o małżeństwie albo wkraczają w etap narzeczeństwa. Jest tam sporo "oczywistych oczywistości", które mogą się przydać dla rozjaśnienia młodzieży, w której światopogląd się dopiero kształtuje. Myślę, że po prostu dojrzały, religijnie i życiowo, człowiek nie znajdzie w książce nic odkrywczego - ot tak, może się utwierdzić w przekonaniu, że jego poglądy znajdują przełożenie na życie.
Nie mniej jak zwykle Pan Pulikowski - prosto z mostu i na temat .

autor opinii: Natalia R.

super pozycja dla nastolatków i osób przygotowujących się do małżeństwa

Jest to książka opisująca w bardzo przystępny sposób proces przygotowania do małżeństwa w świetle zasad chrześcijańskich opierających się na uświęceniu życia przyszłego męża/żony.
Naprawdę jest to pozycja godna polecenia, zwłaszcza w sytuacji gdy ważne są dla nas wartości chrześcijańskie, tak często niedoceniane, a czasami wyśmiewane przez "współczesność".
Miłej lektury!

autor opinii: Monika

niewystarczająca

Bardzo ciekawa książka, aczkolaiek uważam, że jest zbyt skondensowana i obejmując pokrótce relacje damsko-męskie od samego poznania do ślubu jest jedynie wielkim ich skrótem. Spodziewałam się więcej.

autor opinii: Paula

Książkę Jacka Pulikowskiego "Zakochanie... i co dalej?" kupiłam chłopakowi na Walentynki i przeczytał ją z dużym zainteresowaniem.
Co do ksiegarni to bardzo dobrym pomysłem jest przesyłana zakładka-magnes, która sprawiła mi miłą niespodziankę i dodatkowo uatrakcyjniła prezent.

autor opinii: Dominia

Dla każdego, kto jest, był lub chce być zakochanym...

Żałuję, że przeczytałam tę książkę tak późno - na szczęście nie za późno na zreformowanie swojego pojęcia o związkach, zakochaniu i miłości. Bardzo rzadko można dziś zetknąć się z tak zdrowym, rzeczowym i otwierającym oczy podjęciem tematu zakochania i jego następstw. Mnóstwo wielkich życiowych błędów można byłoby uniknąć, gdyby odpowiednio wcześnie poznać i przyjąć treść tej książki. Polecam gorąco, szczególnie tym, którzy swoje przygody z zakochaniem dopiero zaczynają, ale i tym, którzy już dawno zapomnieli, co to za stan - bo nigdy nie jest za późno, żeby coś zmienić na lepsze.

autor opinii: Magda

Co z tym narzeczeństwem?

Książka ma charakter popularny. Niemniej jednak jest ona wartościowym studium dotyczącym pierwszej fazy życia małżeńsko - rodzinnego, tj. narzeczeństwa czy wcześniejszego "chodzenia ze sobą". Współcześnie sama instytucja narzeczeństwa funkcjonuje w zredukowanej postaci. Coraz częściej mamy też do czynienia z narzeczeństwem fasadowym czy wręcz z antynarzeczeństwem. Autor publikacji stawia zatem pytanie, czy narzeczeństwo ma jeszcze głębszy sens czy może jest już przeżytkiem. W czasach wzrastającej liczby rozwodów czy liczby związków kohabitanckich, odwołanie się celu instytucji małżeństwa, wydaje się być nie tylko zasadne, ale przede wszystkim wartościowym.

autor opinii: Dorota Ruszkiewicz

Świetna !

Książka świetna ! Warto, by przeczytali ją ludzie młodzi, zanim zdecydują się na ślub ;) POLECAM !

autor opinii: Adriana Jędrzejak

Książka przydatna, wyjaśniająca wiele spraw, które w dzisiejszym świecie zostały zepchnięte na dalszy plan, a które związane są z byciem w związku. Może służyć jako poradnik dla tych, którym nie miał kto powiedzieć, jak wyglądają formalności związane z planowaniem narzeczeństwa oraz małżeństwa.

sympatyczna :)

Sympatyczna prostym językiem trafnym jak zawsze pisana nie mniej jak ktoś już wspomniał - mało mi :D pigułka wszytkiego bardzo ogólnie. Pozwala jednak dostrzec kwestie ważne i zatrzymać się, zastanowić co jest ważne i co dalej:) polecam tym którzy chcą budować swe szczęście na dobrym fundamencie:)

autor opinii: Kasia

Dobra książka, ale...lepiej kupić "miłość czy miłość"

Dobra książka, ale...lepiej kupić "miłość czy miłość" państwa Jarosz. Jest w niej więcej informacji!

autor opinii: Łukasz

polecam

Dobrze się czyta i zawiera sporo cennych uwag. Polecam

autor opinii: N.K

Polecam!

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Pomimo tego, że Autor przestawia pozornie oczywiste sprawy i problemy w związkach, jest to pomocne w ich zauważeniu w codziennym życiu. Gorąco polecam! :)

autor opinii: Anna Prusak

Popieram i polecam

Popieram zdanie przedmówców - książeczka wartościowa, warta przeczytania, zawierająca dokładnie te informacje, które należy posiąść przed wkroczeniem na małżeńską drogę. Inspiruje do dalszych poszukiwań i pracy nad sobą. :) Panie Jacku, niech Pan pisze po życia kres, bo to, co Pan robi dla polskiej rodziny jest cenne!

autor opinii: Maria Stec

Polecam

Budujące treści nie tylko dla zakochanych:)
Książeczka (poradnik) do której będę wracać.

autor opinii: KG

"Dobre było ale mało..."

Czuję niedosyt (może dlatego że za mało czytam książek p. Pulikowskiego). Daje jasne światło na sprawy relacji damsko-męskich na poziomach od zakochania-do-małżeństwa. Tyle że w pigułce. Nie mniej jednak polecam dla osób poszukujących/mających drugą połówkę którzy chcą budować swój związek na Dobrej Skale.

autor opinii: Wiśnia

książka zwłaszcza dla młodych

Książka naprawdę warta polecenia, zwłaszcza dla młodych czytelników. Daje trafne wskazówki czym należy się kierować przy wyborze życiowego partnera i jak pokierować rozwijającym się uczuciem.

autor opinii: Aneta

Dasmko- męska instrukcja od zakochania po...

Książkę powinien przeczytać każdy kto planuje drogę powołania do małżeństwa i nie tylko :)). W ciekawy i humorystyczny sposób autor przedstawia krok po korku jak przechodzić kolejne "etapy -od zakochania po ..". Napisana językiem prostym i zrozumiałym dla każdego odbiorcy.Warto poświęcić na nią swój czas :))))

autor opinii: Tomasz Zieliński

moje spostrzerzenia

Myślę że taką książkę mógłbym polecić każdemu bo podkreśla ona prawdziwe wartości. Jednak dla mnie bardzo ważnym było to że autor w swojej książce odnosi się do RCS nie pozostawia nas "na lodzie" sugeruje kto może nam pomóc. Bardzo ważne byłoby dla mnie jego zdanie na temat książek J. Eldredge np. Dzikie serce, tak jak wypowiada się o RCS.

Rzeczowo i konkretnie

Jeśli oczekujesz kawy na ławę w tej kwestii, to jest to książka dla ciebie. I to bez żadnej bawełny))) szkoda, że nie miałam tej książki, gdy miałam lat 20. Ale lepiej później niż wcale.

autor opinii: Anna

Polecam

Książki Jacka Pulikowskiego są świetne, bardzo ciekawie i z poczuciem humoru napisane! :)

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: Jacek Pulikowski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 110x180
EAN: 9788372568854
ISBN: 9788372568854
ID: 130409

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Zakochanie... i co dalej? Zakochanie... i co dalej?
14.25 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...