TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święte małżeństwo

Ocena:
(10 opinii)

Napisano już setki poradników o tym, jak budować "szczęśliwe małżeństwo". Ale czy Bóg rzeczywiście ustanowił małżeństwo przede wszystkim po to, by uczynić nasz szczęśliwymi, czy może raczej... świętymi? Czy w małżeństwie chodzi wyłącznie o naszą relację ze współmałżonkiem, czy może także ze Stwórcą?

Pytania te są motywem przewodnim rozważań Gary`ego Thomasa w książce "Święte małżeństwo" - międzynarodowym bestsellerze, już dziś uznawanym przez wielu za klasykę literatury chrześcijańskiej, a zarazem jedną z najważniejszych książek o małżeństwie, jakie ukazały się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

W "Świętym małżeństwie" Gary Thomas pokazuje, że małżeństwo jest drogą wiodącą do rozwoju duchowego, bliższej relacji z Bogiem i wzrastania w świętości. Proponuje pogłębione spojrzenie na małżeństwo i jego związek z naszym charakterem i duchowością.

Gdy zarówno mleko jak i pokarm stały Bożej prawdy o małżeństwie bywa tak skażony wpływem świata - ta książka to silna terapia odtruwająca: esencjonalna, jak świeżo wyciśnięty sok warzywny, nieco palący bakteriobójczymi składnikami. Świadectwa współczesne i mądrość Ojców Kościoła łagodzą jego smak i czynią go dobrze przyswajalnym dla chrześcijan z każdej denominacji, wyznania czy nurtu.

Mariola i Piotr Wołochowiczowie, Fundacja Misja Służby Rodzinie,
autorzy książek "Seks po chrześcijańsku" oraz "Jak wygrać małżeństwo"

Gary Thomas jest założycielem i dyrektorem stowarzyszenia The Center for Evangelical Spirituality, a także autorem wielu książek poświęconych praktycznym aspektom duchowości chrześcijańskiej - m.in.: "Święte rodzicielstwo" (Aetos Media, Wrocław 2014), "Cenniejsza niż perły" (Vocatio, Warszawa 2007), "Sacred Pathways", "Holy Available" oraz "Authentic Faith".

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

SZCZERZE POLECAM!!!

Książka bardzo "prawdziwa". Dobrze się czyta i szybko. Polecam wszystkim małżonkom:) Myślę, że porusza wiele ważnych kwestii. Jest pomocna i napisana przystępnym językiem:)

autor opinii: MARTA SZYMECZEK

Polecam każdemu małżeństwu

Książkę przeczytałam już wcześniej, a w Tolle kupowałam ją na prezent dla moich przyjaciół - małżeństwa. Książka jest naprawdę wartościowa i napisana w sposób lekki. Bardzo dobrze się ją czyta. Gorąco polecam.

autor opinii: Monika

Piękna

Przeczytałem już kilka czy naście książek o małżeństwie, ta jest wyjątkowa, polecam w szczęściu i kryzysie

autor opinii: Mac

Genialma !!!

Poprostu: Genialna !!!

autor opinii: Aga

Bardzo dobra!

To pradnik z życia wzięty! napisany przez meżczyznę mądrego i rozsądnego ,żyjącego w bardzo dobrych relacjach ,Bogiem Ojcem i żoną.
Porusza tą sferę mądrego i odpowiedzialnego rodzicielstwa a także bardzo ważną sferę życia płciowego w małżeństwie i odpowiedzalności za odczucia i uczucia żony.To bardzo podręcznik dla małżonków,nażeczonych .Dzisiaj tak mało sie dokszałcają małżonkowie ,a szkoda bo mądre małżeństwa i rodzice mogą uratować dzisiejszą cywilizację .

autor opinii: Maria Aleksandra /były doradca rodzinny i też babcia/

pozytywna

ksiązka warta przeczytania polecam z głebi serca

autor opinii: Nikola Papież

DLACZEGO TAK PÓŻNO?

Gdybym poznała treść tej książki wcześniej nie popełniłabym tylu błędów w swoim życiu. Moim zdaniem powinna to być obowiązkowa lektura dla przyszłych nowożeńców, powinno mówic się o niej z ambony, powinna być w każdym gabinecie terapeutycznym dla małżeństw z problemami. Mówie o niej znajomym, rodzinie , przyjaciołom. Jest czytana i nie pozwole aby stała na półce. Wspaniała książka. Dziekuje za oferte o możliwości zapoznania się z jej treścia

autor opinii: Zofia Olszewska

:)))

Książka świetnie napisana- czyta się lekko i przyjemnie. A treść... czasem oczywista, czasem daje do myslenia, a czasem wręcz zaskakuje czy szokuje. Zdecydowanie warta przeczytania!

autor opinii: Magdalena

bardzo dobra

treść książki jest wiernym odzwierciedleniem codzienności w małżeństwie jest ona pokrzepieniem duszy bardzo podbudowuje i utwierdza nas w przekonaniu że trud codzienności który nosimy i wypełniamy nie idie na marne ale w nas procentuje ubogaca i stajemy się lepsi i doskonalsi w oczach Boga

autor opinii: Agnieszka Litwińczuk

Świetna! Inna!

Książka porusza tak wiele tematów i problemów związanych ze światem małżeńskim, że aż trudno napisać krótką recenzję :) Otworzyła mi oczy na kilka spraw i nawet mój Mąż, widząc to, od razu chce ją przeczytać! Książka pokazuje bardzo konkretną, inną drogę, którą dwoje ludzi powinno iść, żeby nie zabłądzić, tylko być coraz silniejszymi. A to droga, z której świat próbuje nas odciągnąć!
Na pewno też przeczytam po raz drugi, żeby przepracować najważniejsze dla mnie rzeczy jeszcze dokładniej, spokojniej. Polecam nie tylko małżeństwom, ale też tym, którzy chcą pracować nad swoim związkiem, nawet jeśli jeszcze nie są małżeństwem :)

autor opinii: Kamila S.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Aetos Wydawnictwo
Autor: Gary Thomas
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 360
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788361097419
ISBN: 978-83-61097-41-9
ID: 300825

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Święte małżeństwo Święte małżeństwo
39.90 zł
29.24 zł
Oszczędzasz 10.66 zł (27%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...