TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kiedy świat się zatrzymał - 63 dni w Watykanie z Piotrem Kraśko (+ CD - rozmowa Piotra Kraśki z Jego Eminencją Kardynałem Josephem Ratzingerem)

Piotr Kraśko, jeden z najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych, powszechnie podziwiany i doceniany za swój profesjonalny warsztat, znany z wielu relacji z różnych wydarzeń politycznych, sportowych it., nagle zadziwił wszystkich pełną taktu i głębi relacją z watykańskich obchodów urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Tę głębię, wyczucie i dyskrecję zobaczyliśmy później w jego relacjach z Watykanu w okresie choroby i śmierci Jana Pawła II. Zdaniem wielu jego relacje z Watykanu brzmiały niemalże jak „rekolekcje”.

Jako dziennikarz nie goni za sensacją, ale w rzetelny i taktowny sposób opisuje fakty, których jest świadkiem. Był w bliskim kontakcie z ludźmi z najbliższego otoczenia Papieża, dlatego jego relacje pochodzą niejako z pierwszej ręki. Stara się, aby zawsze były potwierdzone i sprawdzone.

Książka z jednej strony doskonale dokumentuje, chwila po chwili, te wydarzenia, które nazwaliśmy później narodowymi rekolekcjami. Jest w pewnym sensie kroniką, którą po latach można otworzyć, aby przypomnieć sobie i odświeżyć wszystkie te przeżycia i wzruszenia. Kronika ta może okazać się ważna nie tylko dla nas, którzy byliśmy świadkami tych wydarzeń, ale także dla tych, którzy przyjdą po nas, a którym będziemy chcieli o nich opowiedzieć.

Z drugiej strony książka ma charakter osobistego świadectwa, które jest tym bardziej wymowne, że wypowiada je osoba tak popularna i podziwiana, jak Piotr Kraśko. Wielu z pewnością nie podejrzewałoby go – człowieka sukcesu – o to, że jest osobą wierzącą, a tymczasem na kartach książki opowiada on o swoim bardzo osobistym doświadczeniu duchowym. I właśnie to jego świadectwo może być dla wielu osób poszukujących, zwłaszcza tych, którzy są daleko od Kościoła, okazją do osobistej przemiany.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Księgarnia św. Jacka
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788370304492
ISBN: 83-7030-449-4
ID: 26158

Zobacz również

Kiedy świat się zatrzymał - 63 dni w Watykanie z Piotrem Kraśko (+ CD - rozmowa Piotra Kraśki z Jego Eminencją Kardynałem Josephem Ratzingerem)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...