TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kłamstwo u dziecka

Ocena:
(1 opinii)

Dlaczego dzieci kłamią? Czy dziecko, które kłamie, chce nas świadomie i dobrowolnie oszukać? Kłamstwo, fantzajowanie, poczucie humoru - co je łączy?

Na te i inne pytania stara się w swej książce odpowiedzieć doświadczony psychoanalityk, terapeuta dziecięcy i rodzinny. Kłamstwo może mieć różne przyczyny, których odkrycie pozwala zbliżyć się do prawdy: kiedy dziecko kłamie, może to oznaczać, że próbuje się dowartościować, zwrócić na siebie uwagę albo uciec od raniącej rzeczywistości.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Książka jest dobra, ale...

Jest bardzo dużo przykładów różnych kłamstw (mówionych przez dzieci i wobec dzieci), ale głównie pomogą one wyłapać to, co powinno być poddane terapii u psychologa. Nie mówię, że jeżeli jesteś rodzicem i chcesz się dowiedzieć czemu dzieci kłamią, to nie znajdziesz tam odpowiedzi. Mówię tylko, że będzie to trudne do wychwycenia na tle pozostałej treści książeczki. Jeżeli ją przeczytacie poznacie wiele praktycznych rad, jak poradzić sobie z kłamstwem u dzieci, ale może ona wzbudzić również w Was niepotrzebne poczucie winy (jeśli kłamstwo z przykładu usłyszycie u swojego dziecka i zamiast skontaktować się ze specjalistą postanowicie sami postawić diagnozę). Jest również bardzo chaotycznie napisana, co dodatkowo utrudnia zadanie. Pozwala zrozumieć czemu dzieci kłamią. Polecam, ale głównie specjalistą, lub osobą chcącym się tylko dlaczego dziecko kłamie.

autor opinii: Magda Dzierżawska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Danielle Dalloz, Veronique Rolland
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 140
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788389645012
ISBN: 83-89645-01-7
ID: 18562

Zobacz również

Kłamstwo u dziecka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...