TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Klucze Królestwa

Ocena:
(1 opinii)

Zmagania o zwierzchnictwo nad światem pomiędzy Janem Pawłem II, Michaiłem Gorbaczowem i kapitalistycznym Zachodem.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Na M. Martin'a zawsze można liczyć - nie da się przeczytać książki i nie mieć głębokich przemyśleń i wielu pytań. Materiał do rozważań gotowy, a chęć odnowienia już posiadanej i zdobywania nowej wiedzy przerasta możliwości.
To krótkie wprowadzenie oddaje moje wrażenia po przeczytaniu tej książki. Autor wykazał się nietuzinkową wiedzą na temat historii Polski, co pozwoliło mu lepiej zrozumieć działania kard. S. Wyszyńskiego i Jana Pawła II, który jest niemalże głównym bohaterem książki. Dzieło to (ponad 900 s.) jest analizą sytuacji geopolitycznej na świecie w kończącym się drugim tysiącleciu. Na tym tle ukazana jest sytuacja Kościoła instytucjonalnego. Wiele spraw wyjaśnia, daje nowe spojrzenie na niektóre kwestie związane nie tylko z funkcjonowaniem instytucji kościelnych, ale przede wszystkim powiązań politycznych z nimi i życiem chrześcijan. Troska o Kościół - mimo wszystko - jest tym co wyróżnia w jakiś sposób autora i nie pozwala sklasyfikować go jako kolejnego duchownego, który na swój sposób stara się poprawiać czy naprawiać życie wspólnoty. W pewnym sensie (zwłaszcza końcowe rozdziały) książka ma wymiar eschatologiczny, ukierunkowuje i pobudza "uśpioną" czujność: nie znamy dnia ani godziny, a gotowi powinniśmy być zawsze.
To jest moje spojrzenie na tę książkę i jej przekaz. Nie oznacza to jednak, że nie polemizowałbym z niektórymi przemyśleniami autora.
Reasumując oceniam wysoko tę pozycję i polecam, zresztą jak inne dzieła Malachi'ego Martin'a ("Zakładnicy diabła", "Jezuici").

autor opinii: Adam Krupski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
Autor: ks. Martin Malachi
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 948
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788389920905
ISBN: 978-83-89920-90-5
ID: 182010

Zobacz również

Klucze Królestwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...