TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kościół wykluczonych. Teologia z perspektywy Nazaretu

Współczesny Kościół coraz częściej kieruje swoje myśli ku wykluczonym, biednym i tym, którzy żyją na peryferiach - społecznych, intelektualnych, czy egzystencjalnych.

W takim właśnie środowisku - w peryferyjnym Nazarecie - żył przecież sam Jezus. Nic więc dziwnego, że z jednej strony Nazaret jest symbolem uniżenia Chrystusa, a równocześnie mocnym wezwaniem do reformy Kościoła i myśli teologicznej.

Duży wkład w ten zwrot ku ubogim ma papież Franciszek. To właśnie dzięki niemu w Kościele dokonują się głębokie przemiany, a wierni ze swoją wiarą przekraczają mury kościołów.

Víctor Codina SJ to jezuita, który od ponad 30 lat pracuje w południowoamerykańskich slumsach. W tej książce pokazuje teologiczne źródła myślenia i działania widoczne w posłudze obecnego papieża.

Trzeba nam wrócić do Nazaretu, do ciszy i modlitwy, do ciężkiej, codziennej i zwyczajnej pracy, do autentycznej solidarności z ludem, do żywej ufności Bogu, który jest źródłem wszelkiej nadziei, do naśladowania Chrystusa, który nas rozumie i kocha miłością bez granic.

Víctor Codina SJ (ur. 1931) – pochodzący z Hiszpanii teolog latynoamerykański. Gdy 1980 roku milicja prawicowej dyktatury rządzącej Boliwią uprowadziła, torturowała i zamordowała jego zakonnego przyjaciela Luísa Espinala, postanowił przyjechać do Ameryki Południowej, by dzielić życie z ubogimi i wykluczonymi. Żyje tam do dziś, łącząc posługę duszpasterską z pracą akademicką.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Victor Codina SJ
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788327715173
ISBN: 9788327715173
ID: 410827

Zobacz również

Kościół wykluczonych. Teologia z perspektywy Nazaretu
39.90 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...