TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kup tego byka

Bóg jest konkretny, bardzo konkretny. I takie same - konkretne - powinny być kazania. Kazania ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego do takich właśnie należą.

"Kup tego byka" to książka zawierająca 54 kazania wygłoszone do parafian Winnicy, gdzie autor jest proboszczem. Wezwanie "Kup tego byka" jest kwintesencją konkretności. Bo i byk to zwierzę konkretne. I tego, a nie tamtego trzeba wybrać. I nie głaskać po zadzie, tylko kupić. Bo taka jest wola Boża i już.

Książka "Kup tego byka" jest 3. tomem serii kazań "Pod prąd" Do tej pory w serii ukazały się tomy: "Prostytutka idzie do nieba" i "Kochaj mnie".

Autor - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski - oprócz proboszczowania w Winnicy jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Pedagogów NATAN i moderatorem popularnego serwisu dla katechetów www.katecheza.natan.pl.

Podobnie jak poprzednie tomy, kazania nie są gotowcami na ambonę. Służą one raczej do czytania, inspiracji i ożywienia osobistej wiary. Gdyby czytając te teksty, próbować znaleźć w nich myśl przewodnią, to byłaby to (jak w poprzednich tomach) konieczność budowania z Bogiem osobistej więzi, odrzucenia pozorów i pustego rytualizmu.

Kazania to zapis próby kształtowania wiary konkretnej wspólnoty parafialnej, znajdziemy tam wiele odniesień do konkretnych realiów tradycyjnej, wiejskiej parafii, gdzie duszpasterzuje autor.

Adresatem książki, oprócz księży, mogą być liczni świeccy, którzy poszukują pogłębienia życia duchowego i pomocy do lepszego przeżycia niedzielnych Mszy Świętych.

Kazanie (wideo i tekst) o kupowaniu byków, które dało tytuł całemu zbiorowi, znajduje się tutaj: http://zpm.natan.pl/index.php/kup-tego-byka/

Ks Maciejewski obdarzony jest łaską tłumaczenia trudnych i często niezrozumiałych fragmentów Pisma Św. w sposób który trafia prosto do serca czyniąc teks jasnym i zrozumiałym. Lekkość z jaką dokonuje to na piśmie powoduje myślenie, że to jest takie oczywiste, że właśnie o to chodziło! Ale czy zawsze mamy możliwość tak myśleć słuchając kazań? Dlatego warto i już!

Dorota Czermańska
Książka jest napisana prostym bardzo obrazowym językiem, kazania są cenną wskazówką do życia. Po przeczytaniu książki uświadomiłam sobie "jakość mojej wiary", ile rzeczy załatwiam "po skrócie" - czyli dopasowuję wiarę do moich potrzeb ile treści znam pobieżnie, bez analizy. A przy tym książka jest naładowana bardzo pozytywnymi treściami, ksiądz pisze, że ciągle coś nie tak robimy w naszym życiu, ale wydaje mi się że do każdej uwagi jest opisany konkretny sposób poprawy naszych czynów, bardzo cenne wskazówki i jakieś takie pozytywne emocje w treści. Książkę przeczytał mój syn (gimnazjalista pełen energii i buntu do całego świata) i skomentował ją: Super książka - chciałbym poznać tego księdza. Przeczytała także fragmenty moja mama i od razu podała mi listę komu powinnam ją pożyczyć.

A. Bielarska
Ta książka to syte i treściwe pastwisko Słowa Bożego. Wracam do niej często, zwłaszcza, gdy wracam głodna z niedzielnej mszy w moim parafialnym kościele. Ewangelia w niej zawarta jest tu zawsze Dobrą Nowiną, co sprawia , że zachwyca Bogiem i podprowadza do Niego. Dziękuję Autorowi i proszę o więcej.

Barbara MarzecInformacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 207
EAN: 9788363875244
ISBN: 9788363875244
ID: 445520

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kup tego byka Kup tego byka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...