TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kup tego byka

Ocena:
(14 opinii)

Bóg jest konkretny, bardzo konkretny. I takie same - konkretne - powinny być kazania. Kazania ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego do takich właśnie należą.

"Kup tego byka" to książka zawierająca 54 kazania wygłoszone do parafian Winnicy, gdzie autor jest proboszczem. Wezwanie "Kup tego byka" jest kwintesencją konkretności. Bo i byk to zwierzę konkretne. I tego, a nie tamtego trzeba wybrać. I nie głaskać po zadzie, tylko kupić. Bo taka jest wola Boża i już.

Książka "Kup tego byka" jest 3. tomem serii kazań "Pod prąd" Do tej pory w serii ukazały się tomy: "Prostytutka idzie do nieba" i "Kochaj mnie".

Autor - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski - oprócz proboszczowania w Winnicy jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Pedagogów NATAN i moderatorem popularnego serwisu dla katechetów www.katecheza.natan.pl.

Podobnie jak poprzednie tomy, kazania nie są gotowcami na ambonę. Służą one raczej do czytania, inspiracji i ożywienia osobistej wiary. Gdyby czytając te teksty, próbować znaleźć w nich myśl przewodnią, to byłaby to (jak w poprzednich tomach) konieczność budowania z Bogiem osobistej więzi, odrzucenia pozorów i pustego rytualizmu.

Kazania to zapis próby kształtowania wiary konkretnej wspólnoty parafialnej, znajdziemy tam wiele odniesień do konkretnych realiów tradycyjnej, wiejskiej parafii, gdzie duszpasterzuje autor.

Adresatem książki, oprócz księży, mogą być liczni świeccy, którzy poszukują pogłębienia życia duchowego i pomocy do lepszego przeżycia niedzielnych Mszy Świętych.

Kazanie (wideo i tekst) o kupowaniu byków, które dało tytuł całemu zbiorowi, znajduje się tutaj: http://zpm.natan.pl/index.php/kup-tego-byka/

Ks Maciejewski obdarzony jest łaską tłumaczenia trudnych i często niezrozumiałych fragmentów Pisma Św. w sposób który trafia prosto do serca czyniąc teks jasnym i zrozumiałym. Lekkość z jaką dokonuje to na piśmie powoduje myślenie, że to jest takie oczywiste, że właśnie o to chodziło! Ale czy zawsze mamy możliwość tak myśleć słuchając kazań? Dlatego warto i już!

Dorota Czermańska
Książka jest napisana prostym bardzo obrazowym językiem, kazania są cenną wskazówką do życia. Po przeczytaniu książki uświadomiłam sobie "jakość mojej wiary", ile rzeczy załatwiam "po skrócie" - czyli dopasowuję wiarę do moich potrzeb ile treści znam pobieżnie, bez analizy. A przy tym książka jest naładowana bardzo pozytywnymi treściami, ksiądz pisze, że ciągle coś nie tak robimy w naszym życiu, ale wydaje mi się że do każdej uwagi jest opisany konkretny sposób poprawy naszych czynów, bardzo cenne wskazówki i jakieś takie pozytywne emocje w treści. Książkę przeczytał mój syn (gimnazjalista pełen energii i buntu do całego świata) i skomentował ją: Super książka - chciałbym poznać tego księdza. Przeczytała także fragmenty moja mama i od razu podała mi listę komu powinnam ją pożyczyć.

A. Bielarska
Ta książka to syte i treściwe pastwisko Słowa Bożego. Wracam do niej często, zwłaszcza, gdy wracam głodna z niedzielnej mszy w moim parafialnym kościele. Ewangelia w niej zawarta jest tu zawsze Dobrą Nowiną, co sprawia , że zachwyca Bogiem i podprowadza do Niego. Dziękuję Autorowi i proszę o więcej.

Barbara MarzecOpinie naszych Klientów (14 opinii)Napisz swoją opinię

niewiarygodna!

autor opinii: Jadwiga

O szukaniu relacji z Bogiem

Książka nieszablonowa, wzywająca do realnego nawrócenia. Z książki można wyciągnąć wniosek, że nawrócenie to coś więcej niż zabieganie o to, by być dobrym człowiekiem. Nawrócenie to, jeśli dobrze zrozumiałem autora, szukanie autentycznej relacji z Bogiem. Nie tylko klepanie pacierzy, chodzenie do kościoła, ale postawa rozmowy, dialogu z Bogiem, słuchania Go.

autor opinii: Tadeusz Mieczyński

pozytywna

Ciekawa i mądra książka. Ksiądz w interesujący sposób komentuje Ewangelie. Polecam!

autor opinii: Piotr Hałas

Kup tego byka

Zbiór bardzo konkretnych kazań, krótkich i na temat. Niekiedy bardzo dosadnie i bez ogródek autor przedstawia problem. I dobrze, czasami trzeba dostać "obuchem w łeb" aby coś pojąć. Polecam!

autor opinii: Agnieszka

gorąco polecam :)

Gorąco polecam zakup książki w księgarni ( wzruszyła mnie bardzo dołączona karteczka z napisem miłej lektury -no i super zakładka :)
Jeśli chodzi o książkę "Kup tego byka" bardzo mi się podobała, fajne, ludzkie, dosadne kazania ks. Maciejewskiego. Bardzo daje do myślenia, do zastanowienia się nad sobą, obnaża fałszywe chrześcijaństwo, pozorną pobożność.Ksiądz pokazuje Nam Boga, wiarę, Kościół w innym świetle, porusza zwykłe, proste sprawy-w sposób dosadny, czasem zabawny, czasem ostry pokazuje jacy jesteśmy naprawdę.
Pozwala nam bardzo zbliżyć się do Boga :) Polecam

autor opinii: Monika

porusza i budzi

Papierowa wersja wspaniałych kazań. ponadczasowe treści przekazane za pomocą dosadnych słów. Wszystko po to aby Usłyszeć - Zrozumieć - Przemyśleć i zmieniać siebie na lepsze. Krok po kroku.

autor opinii: Sebastian Chojnacki

Książkę czyta się przyjemnie, jednak po przeczytaniu fragmentów i opinii oczekiwałam czegoś, co mnie bardziej poruszy.

autor opinii: MK

Polecam!

Książka napisana w sposób lekki i zrozumiały dla każdego czytelnika. Kazania zawierają wiele ciekawych wskazówek jak postępować w swoim życiu aby być blisko Pana Boga, aby być szczęśliwym i umieć pokonywać wszelkie trudności.
Polecam!

autor opinii: Kasia T.

Rewelacja!

Przeczytałam właściwie jednym tchem i od razu przekazałam znajomym. Polecam!

autor opinii: Magda J

bardzo dobra

Książka do korzystania, pomocna w refleksji nad czytaniami niedzielnymi.

autor opinii: Mieczysław Mleczko

warto kupić tego byka :)

Zaciekawia tytuł.
A tak konkretnie - warto skorzystać z doświadczenia homiletycznego i znaleźć coś dobrego dla ludzi.
Konkretne teksty (nie gotowce), coś co inspiruje do dobrego głoszenia Ewangelii.
Zdrowa nauka i pozostaje w pamięci.

autor opinii: ks. Czesław Matuła

Kup tego byka

Pozycja zamówiona jest mi bardzo pomocna w głoszeniu Słowa Bożego. Autor trafnie i jasno przekazuje naukę Bożą.Co więcej - przejrzyście umieszcza tę naukę w rzeczywistości.

autor opinii: Andrzej Mikołajczyk

słowa-dar od Boga

Są osoby, których słowami można się delektować jak ulubionym ciastkiem, dla mnie kazania/książki ks. Zbigniewa Pawła są takim ,,ciastkiem". Najważniejsze zaś, jest fakt, że mam przekonanie, iż Ojczulek Zbigniew Paweł ma dar od Boga i te słowa są o Niego na okrzepienie serc, zaś często ku nawróceniu, na drogę do zbawienia. Wielokrotnie miałam poczucie jakby Pan Bóg przez Jego słowa( bez względu na czas i formę przekazu) właśnie chciał mi coś ważnego powiedzieć i było to adekwatne do tego co działo się w moim życiu.

autor opinii: Ania J.

Godna polecenia

Komu trzeba świeżego powietrza polecam Kup tego byka. Warto dla pokoju serca i pewnego kroku dalej - zanurzyć sie w glebie myśli Autora. Polecam

autor opinii: Bogdan Konarzewski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 207
EAN: 9788363875244
ISBN: 9788363875244
ID: 445520

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kup tego byka Kup tego byka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...