TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Liturgia Jezusa Chrystusa. O uwielbieniu Boga i uświęceniu człowieka

Daj się wciągnąć w środek Bożego życia. Przyjmij zaproszenie do prawdziwej bliskości z Bogiem w Jego liturgii.

Tym, co wyróżnia tę książkę na tle jej podobnych, jest – po pierwsze – ukazanie liturgii w ścisłym powiązaniu z życiem.

W trakcie jej lektury czytelnik uświadamia sobie, że liturgia to nie jakaś forma pobożności oderwana od codzienności, ale że to właśnie dzięki niej nasza codzienność coraz bardziej wchodzi w ożywczy nurt uwielbienia Boga.

Po drugie, autor opowiada o liturgii, bazując na historiach biblijnych. Pokazuje, że Boże dzieło zbawienia ukazane w Piśmie Świętym w naszych czasach stało się historią sakramentalną.

Po trzecie, stara się on wciągnąć czytelnika w narrację, pokazując, że to o nim właśnie jest ta opowieść.

Pisząc o trudnych czasem teologicznych kwestiach, posługuje się jak najprostszym i zrozumiałym dla każdego wierzącego językiem.

Spośród wielu pożytków, które najnowsza książka ks. Krzysztofa może przynieść Czytelnikowi, wymienię tylko ten jeden: wzbudzanie miłości do liturgii. Książka ta zrodziła się z tej miłości i chce ją przekazać innym.

O. Mateusz Przanowski OP, Dyrektor Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii w Krakowie
Ks. Krzysztof Porosło prowadzi czytelnika przez kolejne najistotniejsze zagadnienia związane z uczestnictwem w kulcie. Inspiruje do namysłu, podpowiada intuicje i podaje praktyczne wskazania wszystkim, którzy chcą liturgię odprawiać nie tylko ważnie i godziwie, lecz także świadomie, czynnie i owocnie.

Tomasz Grabowski OP, Prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie

Ks. Krzysztof Porosło jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”. Współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym oraz portalem liturgia.pl, a także z portalem profeto.pl. Publikuje m.in. w Tygodniku Katolickim „Niedziela”, w miesięcznikach: „List”, „Biblia krok po kroku”, „Msza Święta” oraz „Żywe Słowo”.

Nagrania jego homilii, rekolekcji i katechez można znaleźć na stronie baptysterium.pl. Jest autorem kilku książek, m.in. "Chrystus zmartwychwstanie w tobie", "Zanurzyć się w sercu miłosierdzia", "To mówi Amen" i "Tajemnica śmierci i zmartwychwstania".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Krzysztof Porosło
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788374827003
ISBN: 9788374827003
ID: 323857

Zobacz również

Liturgia Jezusa Chrystusa. O uwielbieniu Boga i uświęceniu człowieka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...