TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Encyklika Lumen Fidei. Światło wiary (z komentarzem abp. Rina Fisichelli)

autor: Franciszek

Pierwsza encyklika Ojca Świętego Franciszka z komentarzem abp. Rina Fisichelli Przewodniczacego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Wiara w Boga żywego – największy skarb ludzkości jest przedmiotem rozważań pierwszej encykliki Ojca Świętego Franciszka. Wiarę postrzega on jako światło (łac. lumen), które oświeca drogę naszego życia.

Wydanie Edycji Świętego Pawła spośród innych wyróżnia się tym, że zawiera syntetyczny komenatez napisany przez ks. abp. Rina Fisichellę, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Wprowadzenie to zarysowuje kontekst powstania "Lumen fidei" oraz zwraca uwagę na najistotniejsze zagadnienia rozwinięte przez papieża Franciszka.

Encyklika została dodatkowo wzbogacona o indeksy (biblijny, autorów oraz dokumentów Kościelnych), które stanowią niezastąpioną pomoc w lekturze oraz głębszej analizie tekstu.

Papież w swoim pierwszym tej rangi dokumencie, niejako programowym, ukazuje katolikom sens wiary. Warto zauważyć, że prace nad nim rozpoczął jeszcze papież Benedykt XVI, a sama tematyka jest kontynuacją jego myśli i ostatnią częścią „trylogii” encyklik: o miłości ("Deus caritas est"), nadziei ("Spe salvi") i właśnie wierze ("Lumen fidei").

W pierwszym rozdziale ("Myśmy uwierzyli miłości") wiara ukazana jest w perspektywie dziedzictwa Starego Testamentu i nowości, jaką przyniosło dzieło zbawcze Chrystusa – Nowy Testament. Wiara rzeczywiście staje się bramą zbawienia.

W drugim ("Jeśli nie uwierzycie, nie zrozumiecie") papież odnosi wiarę do podstawowych wartości, takich jak prawda, miłość i poszukiwanie Boga.

W trzecim rozdziale ("Przekazuję wam to, co przyjąłem") Kościół, a w nim sakramenty i Dekalog ukazane są jako fundamenty wiary czystej, wiary w prawdziwego Boga.

W końcowym rozdziale ("Bóg przysposabia im miasto") wiara jawi się jako wartość w najwyższym stopniu kształtująca życie społeczne. Prawdziwa wiara jest światłem życia rodzinnego, pokoju społecznego oraz meandrów cierpienia i wszelkich niedogodności życia.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Franciszek
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788377972687
ISBN: 9788377972687
ID: 266172

Zobacz również

Encyklika Lumen Fidei. Światło wiary (z komentarzem abp. Rina Fisichelli)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...