TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Łzy Racheli

Ocena:
(1 opinii)

Masakra w Columbine High School miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku, w liceum znajdującym się w pobliżu miast Littleton i Denver w stanie Kolorado w USA. Eric Harris i Dylan Klebold, dwaj nastoletni uczniowie szkoły, weszli na jej teren i używając broni palnej zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela, 24 osoby zostały ranne. Sprawcy popełnili samobójstwo, zanim do budynku wkroczyła policja. Wydarzenie to jest jednym z największych masowych zabójstw na terenie placówek oświatowych w historii USA.

CNN, transmitujące uroczystości pogrzebowe, zanotowało szczyt oglądalności. Liczba widzów była większa niż podczas transmisji pogrzebu księżnej Diany. Czytelnicy piszą, ze książka "Łzy Racheli" zmieniła ich życie.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Pomimo, iż historia tragedii, która miała miejsce w Columbine High School nie była mi obca, powróciłam do odszukania informacji na jej temat po przeczytaniu książki "Łzy Racheli". Lektura pozwala ujrzeć wydarzenia w odmiennym świetle. Poprzez osobiste wspomnienia rodziców Rachel oraz przywołanie wspomnień z pamiętnika dziewczynki, wydarzenia z 20 kwietnia 1999 przestają być tak odległe. Książka napisana lekkim, przyjaznym językiem mimo, zdawać by się mogło, smutnego, poważnego tematu. Polecam.

autor opinii: Anna Cuber

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Polwen
Autor: Beth Nimmo, Darrell Rabey, Darrell Scott, Steve Rabey
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375570854
ISBN: 978-83-7557-085-4
ID: 168731

Zobacz również

Łzy Racheli
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...