TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa

Ocena:
(2 opinii)

Historyk i analityk wojskowy Wiktor Suworow w swojej najnowszej książce odtwarza wydarzenia z przełomu lat 50. i 60. Na skutek konfrontacji ZSRR i USA ludzkość znalazła się wtedy na progu trzeciej wojny światowej i o mało nie została unicestwiona w globalnej katastrofie atomowej.

Łącząc znane i mało znane fakty w jedną całość, autor ukazuje kulisy rządów Nikity Chruszczowa w latach 1953–1964. Przedstawia rzeczywisty obraz radzieckiej kosmonautyki wraz z legendarnym lotem Jurija Gagarina oraz prawdziwe przyczyny kryzysu berlińskiego i kubańskiego, przemilczane przez oficjalną propagandę, polityków i historyków.

Opisuje też starcie służb szpiegowskich obu mocarstw i sprawę pułkownika Olega Pieńkowskiego, który dostarczał tajne informacje wywiadowi zachodniemu i prawdopodobnie ocalił nasz świat przed zagładą.

Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Doskonała analiza

Nie ma w tej książce zbyt wiele sensacji.Natomiast jest to doskonała analiza sytuacji międzynarodowej w latach sześcdziesiątych poprzedniego stulecia.

autor opinii: Jarosław Mocydlarz

Dobra, jak to Rezun

Książka ma duża wadę - jest za cienka. Ledwo starczy na dwa dni.

autor opinii: BJ

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rebis
Autor: Wiktor Suworow
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 128x197
EAN: 9788375108675
ISBN: 9788375108675
ID: 242335

Zobacz również

Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...