TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mity demokracji

Autorzy tej niewielkiej rozmiarami, jednakże znaczącej i ważnej książki, zastanawiają się, dlaczego: zamiast prowadzić nas do solidarności społecznej, prosperity i wolności, demokracja doprowadza do konfliktów społecznych, nieokiełznanych wydatków rządowych oraz tyranii państwa. I dalej, piszą: Krytykowanie demokracji i to w sposób tak zdecydowany i kategoryczny, jak czynimy to w tej książeczce my, może się wydać szaleństwem.

Tym bardziej dla polskich Czytelników, z których wielu pamięta przecież czasy komunizmu, kiedy każdy Polak marzył tylko o odrobinie demokracji. Podobnie mogą myśleć miliony ludzi w krajach, w których wciąż panują systemy opresyjne, gdzie brakuje wolności i swobody wypowiedzi.

Mimo to uważam, że nie ma powodu do alarmu czy nawet niepokoju z tego powodu. My nie chcemy likwidacji demokracji, nie chcemy jej zakazywać, my chcemy tylko, aby w zgodzie z demokratycznymi ideałami ludzie mieli swobodę dokonywania wyboru; swobodę życia w dowolnym systemie politycznym, w którym akurat żyć zechcą.

Nie twierdzimy też i nigdy nie będziemy twierdzić, że demokracja jest czymś gorszym czy lepszym od systemów autorytarnych czy dyktatorskich, albo że problemy, które krytykujemy w książce, są charakterystyczne wyłącznie dla demokracji i istnieją tylko w systemach demokratycznych.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fijorr Publishing
Autor: Frank Karsten, Karel Beckam
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 194
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788389812841
ISBN: 978-83-89812-84-1
ID: 236857

Zobacz również

Mity demokracji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...