TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przewodnik modlitwy

Ocena:
(25 opinii)

Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!).

Znajdziemy tu m.in. modlitwy przed i po Mszy św., adoracje eucharystyczne, modlitwy do Trójcy Świętej, do Boga Ojca, Pana Jezusa (m.in. Gorzkie żale, rozważania Drogi krzyżowej) i Ducha Świętego, modlitwy do Maryi (m.in. Godzinki, rozważania tajemnic Różańca św., czytania duchowe na maj, Nowenna do Niepokalanego Poczęcia), a ponadto liczne litanie, akty strzeliste, błogosławieństwa, nauczanie katechizmowe i codzienny plan życia wewnętrznego.

Opinie naszych Klientów (25 opinii)Napisz swoją opinię

super

Przewodnik modlitwy jest mi bardzo pomocny,wyjątkowo pięknie wydany ,o bogatej treści.Do kupna zachęciły mnie modlitwy po łacinie(nie znam jej zbyt dobrze,ale ciarki mnie przechodzą gdy słyszę lub czytam w tym języku,niby martwym a tak żywym).Jedyne czego mi brakuje to pieśni.Dziękuję wydawnictwu za tę pozycję . :)

autor opinii: DOROTA SMEJA

Tradycyjny modlitwenik

Modlitewnik stanowi skarbiec tradycyjnych modlitw Kościoła - duża część jest także w języku łacińskim. Na uwagę zasługuje także krótki katechizm znajdujący się na początku - przypomina nam podstawowe prawdy wiary. Z całego serca mogę polecić go wszystkim. Szkoda tylko, że nie jest dostępny w oprawie twardej.

autor opinii: Kleryk

Wszystko w jednej książeczce

Z tym modlitewnikiem trudno nas zaskoczyć ;-)
Poza tym, jest dobrze wykonany, trwały. Plus część modlitw po łacinie!

Przewodnik modlitwy

Ta bardzo wartościowa lektura , dotarła do mnie w ekspresowym tempie.
Wielki profesjonalizm zespołu Tolle .pl, zaakcentowany upominkiem niespodzianką , bardzo praktyczną zasługuje na najwyższe słowa uznania . Przewodnik powinien znaleźć się w każdym katolickim domu , za pośrednictwem Tolle.Wysoka kultura i sposób traktowania czytelnika przez ten klub książki może być wzorcem dla każdego .
Bóg zapłać za Tolle

autor opinii: Andrzej Nowak

Przewodnik modlitwy Ks.James Socias

Lektura , która powinna być w każdym katolickim domu.
Modlitwy w języku polskim i łacińskim to możliwość pełnego uczestniczenia w obrzędach religijnych na całym świecie , jak i w czasie przekazu telewizyjnego.
Przewodnik i treść w nim zawarta to również drogowskazy jak się modlić i w jaki sposób uczestniczyć we wszystkich najważniejszych wydarzeniach kościelnych oraz instruktarz odpowiedniego przygotowania do przeżywania sakramentów świętych .
W tych trudnych coraz bardziej laickich czasach Przewodnik Modlitwy to ostoja i pomoc w zachowaniu najważniejszych wartości.
Bóg zapłać

autor opinii: Andrzej Nowak

Geniale!

Takiego przewodnika modlitwy brakowało. Bardzo ładnie wydane, uporządkowane zbiory modlitw. Znacznie ułatwia codzienną modlitwę.

autor opinii: Adam

Przewodnik modlitwy

Bardzo dobra pozycja,polecam.

autor opinii: Maria Ś.

Bardzo polecam!

Modlitewnik z dodatkami i elementami katechizmu, całkowicie zgodny z opisem, to czego szukaliśmy i jeszcze więcej. Gustownie i skromnie oprawiony, wygodny w użyciu, odpowiedniego rozmiaru. Dobry dla dzieci i dorosłych. Polecam!

bardzo dobra pozycja

Wszystko w jednym miejscu i po polsku i po łacinie nic dodać nic ująć

autor opinii: Tomasz Bocianowski

Przewodnik

W małej książce zawarte obszerne modlitwy na różne sytuacje. Bogata zawartość Słowa Bożego. Brakuje (jak dla mnie) w nim pieśni lecz jak nazwa wskazuje jest to modlitewnik. Ten modlitewnik można polecić także księżom, znajdą w nim wiele obrzędów, sakramentów. POLECAM, nikt się nie zawiedzie.

autor opinii: Lidia Sz.

Ciekawy

Modlitewnik fajny, posiada dużo objaśnień. Polecam duchownym.

autor opinii: Elżbieta

Fantastyczna pomoc w życiu duchowym

Przewodnik jest bardzo cenną pozycją dla wszystkich, którzy znają choć trochę duchowość Opus Dei, a także którzy chcieliby ubogacić swoje życie duchowe.Świetny duchowy przewodnik w życiu zabieganych świeckich.Polecam.

autor opinii: Mariola Ś.

Więcej niż modlitewnik

Zamawiając modlitewnik spodziewałem się zbioru modlitw, a otrzymałem coś więcej. Ja bym go nazwał pewnego rodzaju przewodnikiem naszego modlenia się. Prócz modlitw które są ułożone "tematycznie" dostajemy jeszcze rozważania, rachunki sumienia, opisy liturgiczne, prawdy wiary które są ujęte w ciekawy intrygujący sposób oraz co ważne mamy możliwość spojrzenia na modlitwę jako taką w szerszym aspekcie: osoby świeckiej jak i duchownej. Modlitewnik można polecić z całą pewnością każdemu z nas wiernych jak też i księżom.
Jedyne co ja osobiście zarzucę modlitewnikowi to brak jednej jak ważnej dla mnie Litanii do Krwi Chrystusa - tutaj jej zabrakło, no ale cóż nie można mieć wszystkiego :)

autor opinii: Venetus

W porządku

Wszystko poszło sprawnie i rzetelnie

autor opinii: Szczepan Cofta

Swietny modlitewnik

Pierwszy raz w życiu zakupiłem ten modlitewnik i nie zawiodłem się.
Jest doskonały zarówno dla osób świeckich jak i duchownych. Podarowaliśmy z żoną ten modlitewnik naszemu spowiednikowi.Bardzo się ucieszył.
Polecam wszystkim, którzy chcą być w bliskości z Panem Bogiem.

autor opinii: Francesco

Polecam

Ciekawa forma przewodnika modlitewnego. Czytelny układ i znakomity dobór.

autor opinii: Marcin Barycki

Więcej takich modlitewników

Świetny Modlitewnik zawiera wiele modlitw w języku ojczystym kościoła i po polski człowiek dużo się przez to uczy polecam

autor opinii: K. Wijata

Swietnny

Korzystam codziennie bardzo dobry przewodnik modlitwyn dużym jego plusem są modlitwa po łacinie , medytacje dobry rachunek sumienia , plan dnia itp.

autor opinii: Krzysztof Wijata

Cieszę się że wreszcie mam swojego 'przewodnika w modlitwie', który towarzyszy mi w pielgrzymce codziennego dnia powszedniego..., POLECAM!

autor opinii: Ewa Chojnowska-Czeczutka

polecam innym

Bardzo dobry modlitewnik.

autor opinii: Renata

modlitewnik

Modlitewnik codziennie spełnia swoją rolę. Okładka jest zbyt miękka i przy częstym użytkowaniu zapewne będzie z nią problem. Zawartość merytoryczna zaś jest ok.

autor opinii: Monika Turska

mój przewodnik

Niedawno skończyłam 50 lat i wydawałoby się, że do tej pory powinnam być z modlitwą " za pan brat".Jestem manikiem książkowym i zgromadziłam już wiele modlitewników i przewodników po modlitwie, ale dopiero ta książka to było to na co czekałam. W jednym tomie zawarto wszystko czego oczekiwałam.Szczególnie podoba mi się dodatkowa wersja łacińska.To dla mnie powrót do dzieciństwa, gdy podbierałam modlitewnik mojej mamy z tekstami po polsku i łacinie i przeglądałam go zafascynowana tym innym dziwnym językiem.

autor opinii: Beata

Polecam każdemu!

Przewodnik modlitwy kupiłem, aby uporządkować sobie "świat modlitwy". Jestem bardzo zadowolony z zawartości. Poza tym tolle.pl to świetna obsługa, dostosowana do potrzeb czytelników. Dziękuję:-)

autor opinii: Michał Wąsowski

Polecam każdemu!

Od dawna szukałam dla siebie modlitewnika, dość długo to trwało, nie zawsze byłam zadowolona z modlitewników dla młodzieży. Dlatego zaryzykowałam i kupiłam "Przewodnik modlitewny". Jestem nim zachwycona, spełnił moje oczekiwania, codziennie go używam, pomaga mi w ciągłej pracy nad sobą, w pogłębianiu wiary i zagłębianiu się w tajemnicę Liturgii Kościoła.

autor opinii: Magda

To świetny modlitewnik! Polecam gorąco tym, którym książka do nabożeństwa kojarzy się głównie z wiejską babcią - nic bardziej mylnego! Bo to jest modlitewnik i dla faceta i dla inteligenta, i dla studenta. Klucz doboru modlitw wyłącznie liturgiczny i tradycyjny (dużo modlitw napisanych przez świętych). Coś dla tęskniących za dostojeństwem łaciny w liturgii. Zero czułostkowej pobożności ludowej. Wiele aktów strzelistych. Wnikliwy, a nie rozdrobniony rachunek sumienia. A do tego unikatowy przewodnik po adoracji Najświętszego Sakramentu. Naprawdę, cieszę się, że ten modlitewnik, chociaż zupełnie przypadkiem, wpadł mi w ręce!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: ks. dr Jan O Dogherty, ks. dr James Socias
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 780
Wymiar [mm]: 100x150
EAN: 9788378643296
ISBN: 9788378643296
ID: 76722

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
44.04 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...