TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitwy do św. Michała Archanioła

Nabożeństwo i cześć do św. Michała Archanioła zawsze były żywe w Kościele, bo też obfite były łaski otrzymywane przez wiernych za wstawiennictwem tego wielkiego orędownika.

Stąd pomysł opublikowania modlitewnika za wstawiennictwem i przez przyczynę św. Michała Archanioła. Potwierdzeniem wspomnianej intuicji wydawniczej jest taka oto wypowiedź Chrystusowego Namiestnika:

Michał – którego imię znaczy: «Któż jak Bóg!» – jest bojownikiem o prymat Boga, o Jego transcendencję i moc. Michał walczy o to, by przywrócić Bożą sprawiedliwość; broni lud Boży przed niebezpieczeństwami, przede wszystkim jednak przed jego zaciętym wrogiem, diabłem.

I św. Michał zwycięża, gdyż przez niego działa sam Bóg. (…) Nawet jeśli diabeł próbuje rozdrapać oblicze archanioła i oblicze człowieka, Bóg jest silniejszy; zwycięstwo należy do Niego i swoje zbawienie oferuje każdemu człowiekowi. Nie jesteśmy sami na naszej drodze, ani w naszych doświadczeniach, towarzyszą nam i wspierają aniołowie Boży, którzy, można powiedzieć, oferują nam swoje skrzydła, pomagając pokonywać wiele niebezpieczeństw, byśmy mogli szybować wysoko ponad rzeczywistością, która czasem czyni ciężkim nasze życie albo ciągnie nas w dół

Słowa papieża Franciszka w trakcie ceremonii odsłonięcia figury Michała Archanioła w Ogrodach Watykańskich 5 lipca 2013 r.

Odbiorcy:

  • pragnący pogłębić swoją relację ze św. Michałem Archaniołem
  • chcący uczynić ze Świętego Michała Archanioła swojego obrońcę oraz przewodnika duchowego
  • poszukujący umocnienia w przeżywanej walce duchowej
  • starający się o wzbogacenie treści swojego życia wewnętrznego

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

„Modlitwy do św. Michała Archanioła” stanowią rodzaj przewodnika na ścieżkach naszej walki wewnętrznej.

W publikacji znajduje się wiele praktycznych tekstów do wykorzystania w zależności od codziennych potrzeb i okoliczności: akty oddania i zawierzenia, modlitwy papieży, znanych osób oraz świętych, egzorcyzmy, litanie, nowenny i prośby kierowane za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, naszego skutecznego orędownika w walce z mocami ciemności.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Autor: ks. Marcello Stanzione
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 115x160
EAN: 9788379711307
ISBN: 9788379711307
ID: 313130

Zobacz również

Modlitwy do św. Michała Archanioła
12.66 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...