TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Moralna wyższość wolnej gospodarki

Ocena:
(1 opinii)

Tworzenie dóbr materialnych to służba ludziom. Gospodarowanie jest więc z natury moralne, choćby nadużycia kierowały je na złe tory. Zdrowy i sprawiedliwy ustrój gospodarczy opiera się na prawie do własności (przykazanie „nie kradnij”) oraz na wolności przysługującej osobie ludzkiej. Taki ustrój stwarza warunki dla pracy i przedsiębiorczości i zmniejsza obszary biedy. Przeszkodą jest natomiast biurokratyczne państwo.

Książka omawiając te tematy sięga do Biblii, nauczania Jana Pawła II i refleksji ekonomiczno-moralnej. Przedstawia relację ekonomii do etyki i teologii, zagadnienia własności, majątku i obowiązków wobec bliźnich, wolnego rynku, pracy, przedsiębiorczości, roli państwa, rodziny, służb publicznych, opodatkowania. Dowodzi przy tym chrześcijańskiego charakteru i moralnej wartości wolnej gospodarki.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Genialna!

Ta książka mnie po prostu poraziła. Poraziła mnie logika jaka wyłania się z tych rozważań. Wydawałoby się, że teologia i gospodarka nie mają nic wspólnego, ale te refleksje temu przeczą. M. Wojciechowski używając bardzo prostego języka ukazuje błędne spojrzenie na ekonomię, przewagę wolnej gospodarki i jej chrześcijańskie fundamenty. Każdy, kto jest przekonany o wyższości państwa tzw. "opiekuńczego" - powinien to przeczytać. Wielu katolików błędnie postrzega też kwestię bogactwa. Nieporozumienia rodzi ponadto działalność prywatna, płacenie podatków, czy lichwa. Autor opowiada m.in. o tych zagadnieniach odwołując się przy tym do prawd zawartych w Piśmie Świętym. Lepszego komentarza nie trzeba. :) Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję. Wiele wyjaśni i pozwoli głębiej spojrzeć na mnóstwo problemów o charakterze ekonomicznym.

autor opinii: Małgorzata

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Prohibita
Autor: Michał Wojciechowski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 126
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788361344001
ISBN: 9788361344001
ID: 70096

Zobacz również

Moralna wyższość wolnej gospodarki
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...