TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mroczna wieża

Poznaj wyjątkową kolekcję niepublikowanych wcześniej tekstów autora Opowieści z Narnii i wyrusz z nim w nową podróż po fantastycznych krainach!

"Oczywiście - powiedział Orfieu - ten rodzaj podróży w czasie, o którym czyta się w książkach: przenoszenie się w czasie ciałem, jest absolutnie niemożliwy" - zaczynająca się tymi słowami "Mroczna wieża" i inne teksty, które Czytelnik ma przed sobą, to cudem ocalały przed spaleniem zbiór utworów C.S. Lewisa, przygotowanych do druku przez jego sekretarza, Waltera Hoopera.

"Mroczna wieża", którą autor "Opowieści z Narnii" planował prawdopodobnie jako kontynuację słynnej trylogii międzyplanetarnej, a także inne składające się na ten zbiór opowieści, będą fascynującą lekturą dla czytelników Lewisa.

Znajdziemy tu wielkie tematy przewijające się przez całą niemal twórczość pisarza: Czas, Przestrzeń, Pozór i Rzeczywistość... Wszystko to jednak w formie, o której autor wstępu pisze z humorem jako o "dobrej opowieści na wakacje".

"Mroczna wieża" to wspaniała przygoda literacka, prozatorska uczta dla fanów jednego z największych pisarzy XX wieku. Każdy z zawartych w niniejszym tomie tekstów wprowadza nas w świat innej problematyki i bohaterów, a mimo to utwory zawarte w "Mrocznej wieży" układają się w spójną mozaikę doskonałej, ambitnej literatury.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: C.S. Lewis
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 272
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788363621193
ISBN: 978-83-6362-119-3
ID: 270075

Zobacz również

Mroczna wieża
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...