TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nawiedzenia Najświętszego Sakramentu

Ocena:
(1 opinii)

Nawiedzenia są propozycją medytacji podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na każdy dzień miesiąca. Są one wyrazem ogromnej miłości, jaką św. Alfons darzył Najświętszy Sakrament. Miłość ta była wyrazem tego, co można nazwać „geniuszem świętych”.

Św. Alfons długie godziny spędzał na adoracji Najświętszego Sakramentu i każdemu gorąco ją polecał. Tam też uczył się tej cudownej prawdy: „Bóg oszalał z miłości do człowieka i przez niego pragnie być kochanym”.

Święci są mistrzami w przeżywaniu codzienności tak, by jeszcze bardziej miłować Boga. A szkoła, w której nauczyli się tej sztuki, znajduje się przed Najświętszym Sakramentem.

Św. Alfons Maria de Liguori (1696–1787), będąc uznanym adwokatem, po przegranym procesie sądowym wstępuje do seminarium i w 1726 roku przyjmuje święcenia kapłańskie. W Neapolu pracuje wśród ludzi ubogich i prostych, do których inni kapłani nie docierali. Takich ludzi spotkał również w wioskach koło Neapolu.

Z myślą o nich założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), któremu powierzył misję głoszenia Ewangelii najbardziej opuszczonym. W 1762 roku został biskupem diecezji Sant’ Agata dei Goti. Papież Pius IX ogłosił go doktorem Kościoła, a Pius XII patronem spowiedników i moralistów.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Nawiedzenia Najświętszego Sakramentu [miękka oprawa

Bardzo przydatna podczas adoracji Najświętszego. Polecam

autor opinii: Mieczysław Siedlecki

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: św. Alfons Maria de Liguori
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 110x150
EAN: 9788364451706
ISBN: 978-83-6445-170-6
ID: 166270

Zobacz również

Nawiedzenia Najświętszego Sakramentu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...