TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozważania przed Najświętszym Sakramentem

Ta niewielka książka ma na celu pomóc każdemu z czytelników do podjęcia tej modlitwy – i innych podobnych modlitw – przed Najświętszy Sakrament i pozwolić sobie pozostać w milczeniu, skupieni na tajemnicy, bez słów i bez odprawiania „nabożeństw”. Książka ta chce prowadzić nas ku eucharystycznej kontemplacji.

To nie jest katechizm czy jakiś kurs ze studiów teologii. Dlatego też nie należy po prostu czytać tych rozważań jedno po drugim, jakby na raz, ale wczytać się w każdą refleksję z osobna,powoli. Następnie można by wrócić do niej ponowne - być może poszukać odniesienia w Piśmie Świętym, ale przede wszystkim, przyjść przed Najświętszy Sakrament i stanąć w milczeniu w postawie kontemplacji. Każdemu z rozważań powinno się poświęcić co najmniej pół godziny kontemplacji i głębokiej modlitwy. Niech Duch Święty nas prowadzi!

Dzielę się tutaj z wiernymi tymi rozważaniami, pragnąc, by były pomocą w chwilach adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Mam nadzieję, że okażą się wartościowe dla tych, którzy szukają nowych orientacji w swoich modlitwach.

Nie mówię tu o nabożeństwach. Nie jest to nowy modlitewnik eucharystyczny w stylu trzech ostatnich stuleci. To nie są modlitwy skierowane do"Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie", pełne uczuć, próśb, dziękczynienia, czy uwielbienia...

Kluczowym wzorem dla mnie jest styl modlitw Kościoła, tych z Mszału Rzymskiego i rytuału. Z nielicznymi wyjątkami, wszystkie są skierowane do Boga Ojca, z ​​kilkoma odwołaniami do Ducha Świętego. Mają skupić się na Chrystusie Panu i Jego zbawczym dziele naszego odkupienia.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: o. Ernesto Ranly CPPS
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 120x170
EAN: 9788372569738
ISBN: 978-83-7256-973-8
ID: 360080

Zobacz również

Rozważania przed Najświętszym Sakramentem
15.14 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...