TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nowoczesna profilaktyka uzależnień. Seria: Psychologia wychowania

Jednym z najbardziej bolesnych zjawisk na przełomie drugiego i trzeciego tysiąclecia jest fakt, że współczesny człowiek stał się niemal synonimem kogoś uzależnionego. Dotyczy to zwłaszcza milionów ludzi młodych, którzy w spektakularny nieraz sposób aspirują do życia w wolności, a jednocześnie wchodzą na drogę uzależnień od alkoholu, nikotyny, narkotyków i innych substancji, które oszukują, uzależniają i zabijają.

Stosowane dotychczas programy profilaktyczne okazują się mało skuteczne. W tej sytuacji konieczne jest dokonanie jakościowego skoku w profilaktyce uzależnień.

Niniejsza publikacja ukazuje podstawy integralnego modelu profilaktyki, który stwarza szansę na dokonanie radykalnego przełomu w metodach zapobiegania uzależnieniom.

Autorem książki jest duszpasterz i psycholog, który od kilkunastu lat spotyka się w szkołach z tysiącami młodych ludzi i podejmuje z nimi wielogodzinne rozmowy na temat życia w wolności i radości. Jego doświadczenia wyniesione z bezpośrednich spotkań z młodzieżą stały się źródłem inspiracji, a jednocześnie miejscem weryfikacji nowych strategii profilaktycznych, które prezentujemy naszym Czytelnikom.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 220
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788372242204
ISBN: 83-7224-220-8
ID: 39782

Zobacz również

Nowoczesna profilaktyka uzależnień. Seria: Psychologia wychowania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...