TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nowy Testament a życie konsekrowane

Książka ta to wnikliwe studium, którego celem jest wprowadzenie w tematy i teksty nowotestamentowe, w których znajdujemy fundament życia zakonnego. Adresowana jest głównie do wszystkich zakonników i zakonnic ze szczególnym uwzględnieniem tych (formatorów, studentów, juniorystów, nowicjuszów), którzy na swojej drodze studiowania i formacji przewidują pogłębienie relacji między Nowym Testamentem a życiem konsekrowanym.

W rozdziale wprowadzającym został przedstawiony sposób, w jaki historia i nauki teologiczne ujmowały w ciągu wieków relację między Nowym Testamentem a życiem konsekrowanym. Pierwsza część tej książki dotyczy podstawowych elementów, które charakteryzują życie zakonne, takich jak konsekracja, powołanie i życie wspólnotowe, natomiast druga część zatrzymuje się na ślubach czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Po nich następuje rozdział ukazujący życie eucharystyczne jako rzeczywistość, w której osoby konsekrowane upodabniają się do Chrystusa i w pełni przeżywają swoje powołanie.

Z tego względu, że zakonnicy nie stanowią jakiejś odrębnej grupy, oddzielonej od reszty wspólnoty chrześcijańskiej, poszczególne aspekty omawiane w tej książce mogą ubogacić także wszystkich, którzy są zainteresowani pracą nad analizowanymi tu tekstami.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: ks. Giacomo Perego SSP
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 272
EAN: 9788374246279
ISBN: 978-83-7424-627-9
ID: 179437

Zobacz również

Nowy Testament a życie konsekrowane
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...