TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nowy Testament a życie konsekrowane

Ocena:
(1 opinii)

Książka ta to wnikliwe studium, którego celem jest wprowadzenie w tematy i teksty nowotestamentowe, w których znajdujemy fundament życia zakonnego. Adresowana jest głównie do wszystkich zakonników i zakonnic ze szczególnym uwzględnieniem tych (formatorów, studentów, juniorystów, nowicjuszów), którzy na swojej drodze studiowania i formacji przewidują pogłębienie relacji między Nowym Testamentem a życiem konsekrowanym.

W rozdziale wprowadzającym został przedstawiony sposób, w jaki historia i nauki teologiczne ujmowały w ciągu wieków relację między Nowym Testamentem a życiem konsekrowanym. Pierwsza część tej książki dotyczy podstawowych elementów, które charakteryzują życie zakonne, takich jak konsekracja, powołanie i życie wspólnotowe, natomiast druga część zatrzymuje się na ślubach czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Po nich następuje rozdział ukazujący życie eucharystyczne jako rzeczywistość, w której osoby konsekrowane upodabniają się do Chrystusa i w pełni przeżywają swoje powołanie.

Z tego względu, że zakonnicy nie stanowią jakiejś odrębnej grupy, oddzielonej od reszty wspólnoty chrześcijańskiej, poszczególne aspekty omawiane w tej książce mogą ubogacić także wszystkich, którzy są zainteresowani pracą nad analizowanymi tu tekstami.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Książka jest bardzo dobra. Myślę, że trzeba takie książki rozprowadzać . Rada ubóstwa jest szczególnie ciekawie ujęta.. Ubóstwo Jezusa, Jego ogołocenie zawarte w "trzech godzinach" - takie określenie spotkałam po raz pierwszy.Dziękuję.

autor opinii: S. M. Renata Kowalska CR

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: ks. Giacomo Perego SSP
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 272
EAN: 9788374246279
ISBN: 978-83-7424-627-9
ID: 179437

Zobacz również

Nowy Testament a życie konsekrowane
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...