TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ocalona, aby mówić. Wstrząsająca opowieść kobiety, która przeżyła ludobójstwo w Ruandzie

Ocena:
(6 opinii)

Fabułę książki stanowią osobiste wspomnienia autorki jako naocznego świadka i dawnej ofiary krwawej masakry ludności plemienia Tutsi przez członków plemienia Hutu w 1994r. Wówczas to w trwającej trzy miesiące międzyplemiennej rzezi zginęło 800 tys. - 1 mln członków plemienia Tutsi, w większości w okrutny sposób zabitych maczetami.

Ona sama uniknęła śmierci, chroniąc się u znajomego pastora z plemienia Hutu, który ukrył ją wraz z sześcioma kobietami w malutkiej łazience. Przez trzy miesiące drzwi do łazienki były przesłonięte meblem. Raz na dobę, w godzinach nocnych, pastor otwierał drzwi do łazienki, aby dostarczyć im pożywienie. W tym samym czasie należący do plemienia Hutu oprawcy, przy pomocy maczet wymordowali rodzinę autorki: jej rodziców, brata i siostrę.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Powala na kolana...dosłownie i w przenośni! Szukasz miłości Boga i relacji z Nim jak z kimś żywym - przeczytaj to świadectwo, a odnajdziesz w sobie i swoim życiu ukryte ślady Jego istnienia. Polecam!

kompletnie ambiwalentne uczucia

I nie chce się tego czytać i.... nie można się już oderwać . Świetna , trzymająca w napięciu książka , po której nasze codzienne troski niespodziewanie bieleją jak mgła .. Polecam dla refleksji , nie dla rozrywki :-)

autor opinii: Braga

Ocalona aby mowic

Nie da sie opisac co przezyłam czytając tą książkę.SZOK!!!!!!Cały czas jestem pod wielkim wrazeniem.Polecam ja wszystkim bez wyjatku.

autor opinii: Beata

Świetna

autor opinii: Kamil R

Piękne świadectwo

Właśnie ją czytam. Jestem w połowie ale naprawdę jest to wartościowa książka. Bardzo wciągająca lektura

autor opinii: Anna B.

wspaniałe świadectwo mordu ale i wiary !

Całkiem współczesna opowieść o holokauście rwandyjskim opowiedziana dogłębnie ale zarazem lekko . Czyta się z zapartym tchem !
I mimo , że rzecz jest o wojnie domowej ,powieść ta podnosi na duchu , daje nadzieję i wiarę w człowieka i jego ducha! Polecam wierzącym i nie . Koniecznie przeczytaj . Znajdziesz tu sens życia i śmierci...

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Duc in altum
Autor: Immaculee Ilibagiza, Steve Erwin
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 266
Wymiar [mm]: 155x230
EAN: 9788360710173
ISBN: 978-83-60710-17-3
ID: 187230

Zobacz również

Ocalona, aby mówić. Wstrząsająca opowieść kobiety, która przeżyła ludobójstwo w Ruandzie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...