TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ojciec. Niezgoda na nieobecność

Ocena:
(1 opinii)

W spółczesne społeczeństwo europejskie określane jest jako “społeczeństwo bez ojców”. Niektórzy uważają to za fakt pozytywny, świadczący o końcu wszelkich “patriarchatów”. Inni zaś – psychoanalityk Claudio Risé, dla którego ojciec jest psychologiczną postacią, wiążącą biografię jednostki z wymiarem transcendentnym – wskazują z niepokojem na pustkę spowodowana brakiem ojców.

W niniejszej książce ukazuje on wyraźnie, że nieobecność ojca nie rodzi się z jakichś mglistych procesów psychosocjologicznych, ale z coraz częstszego zjawiska separacji i rozwodów, które prawie zawsze kończą się wyrzuceniem ojców z domu oraz zerwaniem (lub poważnym osłabieniem) relacji z dziećmi. Dodatkowym czynnikiem jest obecne ustawodawstwo aborcyjne, po raz pierwszy w historii odbierające ojcu prawo decydowania w dziedzinie prokreacji. W obliczu olbrzymich szkód psychicznych spowodowanych tą sytuacją pojawia się swoista reakcja, widoczna szczególnie wśród młodych. Chodzi tu m.in. o poczucie współdzielenia zadań, wyrażające się w nowych obyczajach i praktykach, w zachowaniach przywracających właściwe miejsce oraz szacunek ojcu świadomemu i odpowiedzialnemu.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Ojciec...

Myślę,że najlepszą opinią będzie stwierdzenie, że trzeba ją przeczytać i to może ze dwa razy, żeby zrozumieć jaką rolę odgrywa w społeczeństwie ( i to nieświadomie) ojciec. W miarę czytanie rośnie zdziwienie, jak "niepozorna" rola jednego z rodziców może mieć wpływ na nasze dzieci , a tym samym przyszłe społeczeństwo. Polecam nie tylko rodzicom , ale i dorastającym dzieciom.

autor opinii: Andrzej

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: Claudio Rise
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 140x220
EAN: 9788372248466
ISBN: 83-7224-846-X
ID: 39885

Zobacz również

Ojciec. Niezgoda na nieobecność
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...