TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Okrucieństwo w majestacie prawa

Nonie Darwish urodziła się i wychowała w kraju muzułmańskim. Przez 30 lat wszystkie aspekty jej życia, takie jak rodzina, seksualność, higiena, praca zawodowa, bankowość, zawieranie umów, ekonomia, polityka, kwestie społeczne – dosłownie wszystko, podporządkowane były islamskiemu kodeksowi prawnemu, zwanemu szariatem.

Niniejszą książkę napisała już po ucieczce z Egiptu i nawróceniu na chrześcijaństwo. Z reporterskim zacięciem i publicystyczną swadą ukazuje w niej mechanizmy myślenia zwolenników szariatu.

Ostrzega w niej: celem islamskich fundamentalistów nie jest nawracanie kogokolwiek na wiarę muzułmańską, ich celem jest wprowadzenie szariatu we wszystkich krajach świata, jako prawa państwowego. Jeśli do tego dojdzie, zdobycze zachodniej demokracji i wolności przepadną na zawsze.

Czy chciałabyś, by w Twoim kraju:

  • kobieta mogła zostać zbita za rozmowę z mężczyzną, który nie jest jej krewnym i wychłostana za to, że nie nosi na głowie chusty;
  • córki, siostry i żony mogły ponieść karę śmierci z rąk spokrewnionych z nimi mężczyzn bez prawnych konsekwencji (tzw. mord honorowy);
  • wyznawcy innych religii niż muzułmańska zasługiwali na śmierć, a ich kaci nie podlegali żadnej karze;
  • dopuszczalne były nadużycia seksualne wobec dzieci i młodzieży;
  • mąż „nieposłusznej” żony mógł odmówić jej opieki medycznej lub uwięzić ją w areszcie domowym.

Książka Nonie Darwish we wstrząsający sposób pokazuje nam, jak może wyglądać nasz świat, gdy przywódcy islamscy osiągną swój cel i wprowadzą szariat we wszystkich krajach świata.

Autorka jest znaną dziennikarką występującą w CNN, Fox, MSNBC, Al-Arabiya, National Public Radio and Israeli TV. Jej teksty publikowane były w „London Telegraph”, „Jerusalem post” i „New York Daily News”.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: KEFAS
Autor: Nonie Darwish
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 155x220
EAN: 9788362715053
ISBN: 9788362715053
ID: 209402

Zobacz również

Okrucieństwo w majestacie prawa
33.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...