TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pańska jest ziemia. Wewnętrzny świat Żyda w Europie Wschodniej

Ta wyjątkowa książka Abrahama Heschela to opowieść o życiu Żydów w Europie Wschodniej przed wiekiem XX. "Nie pisałem o ich książkach, sztuce czy instytucjach - pisze autor w przedmowie - ale o ich obyczajach, o ich postawie wobec rzeczy w życiu podstawowych, o skali wartości, która kształtowała ich dążenia".

Esej Heschela opisuje świat, który bezwzględnie odszedł już do przeszłości, klimat małych, często biednych, jednak tętniących życiem Sztetli. Świat, w którym nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu w naszej części Europy była synagoga. To opowieść o języku jidysz, o sposobie świętowania, przekazywania tradycji i wychowywania dzieci, o specyficznej, żydowskiej pobożności, także o chasydach, kabale i wiecznym poszukiwaniu mądrości ukrytej w Piśmie. To z jednej strony wielka skarbnica wiedzy o życiu Żydów aszkenazyjskich, z drugiej odważna interpretacja ich losów i systemu wartości.

Ciemne, poetyckie drzeworyty autorstwa Ilyi Schora, którymi ilustrowane jest wydanie książki, korespondują z zadumą nad tym, co nieuchwytne (jeden z rozdziałów na przykład opisuje nieodłączną żydowską cechę - "Westchnienie").

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Abraham Joshua Heschel
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788360040850
ISBN: 978-83-60040-85-0
ID: 172675

Zobacz również

Pańska jest ziemia. Wewnętrzny świat Żyda w Europie Wschodniej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...