TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pieśń nad Pieśniami

Zanurz się w źródle oblubieńczej miłości Boga! Poczuj jej niezwykłą siłę!

Pięknie ilustrowane, albumowe, wydanie "Pieśni nad pieśniami" to wymarzony prezent dla zakochanych i nowożeńców.

Niewątpliwy walor naszej publikacji stanowią całostronicowe reprodukcje, których autorem jest m.in. Dante Gabriel Rossetti, XIX- wieczny angielski malarz, poeta i tłumacz. Cechą charakterystyczną twórczości artysty jest malowanie kobiet z niezwykle jasną karnacją i melancholijnym spojrzeniem.

Autorami reprodukcji są także inni artyści - prerafaelici. Motywy biblijne stały się jednym z głównych tematów ich twórczości. Stąd ich obecność w tak ekskluzywnym wydaniu "Pieśni nad pieśniami".

Unikalną cechą tej publikacji, oprócz wyjątkowych reprodukcji, są pachnące strony oraz odwołujący się do zmysłów zapach mirry.

"Pieśń nad pieśniami", zwana też "Pieśnią Salomona", to niezwykła, która nie ma sobie równych, księga biblijna. Składa się z sześciu pieśni, opisujących miłość Oblubieńca i Oblubienicy, komentowanych przez chór.

Można ją odczytywać dosłownie jako poemat miłosny i symbolicznie jako wyraz doskonałej miłości Boga - Oblubieńca do człowieka (Oblubienicy). Postać Oblubienicy bywa też interpretowana jako: Naród Wybrany, Kościół.

"Pieśń nad pieśniami" znalazła się w zbiorze świętych ksiąg judaizmu i została przyjęta przez chrześcijan jako część Starego Testamentu, uzyskując tym samym status kanoniczny. Nic w tym dziwnego, ponieważ już sam tytuł oznacza tekst najdoskonalszy, przewyższający inne.

Tak niezwykły prezent ofiarowany wraz z życzeniami trwałej i wzajemnej miłości z pewnością sprawi, że dzień złożenia sobie przysięgi małżeńskiej na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Kazimierz Romaniuk
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 32
Wymiar [mm]: 237x215
EAN: 9788375956825
ISBN: 978-83-7595-682-5
ID: 273370

Zobacz również

Pieśń nad Pieśniami
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...