TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Biblia Tysiąclecia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Ocena:
(3 opinii)

Biblia Tysiąclecia to najpopularniejsze narodowe wydanie Pisma Świętego. Zawiera jedyny polski tekst Pisma Świętego, zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski, przystępne komentarze - przypisy, mapy oraz podręczny słownik biblijny. Biblia - "Księga Życia" - Verba Sacra - jest bez wątpienia najwspanialszym z dzieł w historii świata, bestsellerem wszechczasów.

Polskie tłumaczenie z języków oryginalnych, znane pod historycznym już tytułem „Biblia Tysiąclecia”, jest szczególnym znakiem obecności Boga i Jego Objawienia w najnowszej historii naszego narodu.

Zachęcamy do ożywienia i umocnienia osobistego kontaktu z Bogiem, zapraszając do sięgnięcia po nowe, piąte wydanie Biblii Tysiąclecia. Idea ta wychodzi naprzeciw wezwaniu Kościoła zarówno do jak najczęstszego kontaktu ze Słowem Bożym, jak i do radosnego dzielenia się Dobrą Nowiną ze wszystkimi.

Jak napisał Ojciec Święty: "W ten sposób jeszcze większa rzesza ludzi będzie miała dostęp do Słowa Bożego, które jest «mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego» (Rz 1,16)."

Biblia stanowi konstytutywną i egzystencjalną podstawę misyjnego posłannictwa Kościoła od początku jego istnienia. Jest stale obecna w liturgii, katechezie i ewangelizacji.

Sobór Watykański II (1963-1965) proponując odnowę Kościoła akcentuje potrzebę wzięcia do ręki przez wszystkich wierzących - duchownych i świeckich - Pisma świętego. W konstytucji soborowej o Objawieniu Bożym w nr 21-25 czytamy: "Kościół miał zawsze we czci Pisma Boże, podobnie jak samo Ciało Pańskie...Wierni winni mieć szeroki dostęp do Pisma świętego... Sobór prosi wszystkich wiernych, by przez częste czytanie Pisma świętego nabywali wzniosłego poznania Jezusa Chrystusa".

Jan Paweł II przekazując w roku 1984 „Biblię Tysiąclecia” młodzieży akademickiej, pisał: "Przekazując Młodzieży Akademickiej w Polsce Biblię Tysiąclecia życzę, aby odnajdywała w niej Chrystusa, który jest Prawdą, Drogą i Życiem", a obecnie przygotowując Kościół na Jubileusz 2000 roku w liście apostolskim Tertio millennio adveniente (40) pisze: "Aby poznać prawdziwą tożsamość Chrystusa, chrześcijanie powinni powrócić z odnowionym zapałem do Biblii".

Niniejsze, piąte, wydanie zawiera następujące zmiany:

  1. Wstępy do działów i do poszczególnych ksiąg oraz przypisy unowocześniono odpowiednio do osiągnięć naukowych ostatniego trzydziestolecia i do potrzeb czytelników szukających miejsc równoległych w Biblii;
  2. Dokonano zmian merytorycznych samego przekładu w imię większej jego zgodności z tekstem oryginalnym, zwłaszcza hebrajskim w Starym Testamencie, odstępując od zbyt częstego poprawiania go według tekstu Septuaginty, której odmienne lekcje podano w przypisach;
  3. Poprawiony i ujednolicony został język i styl przekładu.

Niech to nowe, gruntownie zmienione wydanie piąte Biblii Tysiąclecia jeszcze lepiej niż poprzednie służy polskiemu czytelnikowi, który pragnie głębiej wnikać w zapisane Słowo Boże.

Format: 16,0 x 22,5 cm

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Piękna "KSIĘGA ŻYCIA"

autor opinii: Anka K.

polecam

polecam

autor opinii: Caban Zbigniew

Biblia

W Roku Wiary na nowo odkryjmy najpiękniejszą z Ksiąg, by poznać i uwierzyć!

autor opinii: Agnieszka Ścieszka

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Pallotinum
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 1472
Wymiar [mm]: 160x215
EAN: 9788370146894
ISBN: 978-83-7014-689-4
ID: 230433

Zobacz również

Biblia Tysiąclecia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...