TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Polska i jej święci

"Polska i jej święci", to publikacja ukazująca sylwetki kilkudziesięciu świętych i błogosławionych "polskich", choć nie wszyscy byli Polakami. Każdy z nich, natomiast, wywarł ogromny wpływ na to kim jesteśmy dziś, jako wspólnota narodowa. Byli i są nadal patronami i orędownikami Polski. Świat i nasza ojczyzna także dziś potrzebuje świętych - to oni są prawdziwą solą ziemi, gwarantem prawdziwego rozwoju i pokoju w świecie.


Święty Jan Paweł II powtarzał, że człowieka nie da się zrozumieć bez Chrystusa. Podobnie historię naszej Ojczyzny można zrozumieć tylko wtedy, gdy pozna się sylwetki ludzi najściślej z nią związanych - gotowych poświęcić dla niej wszystko, zaangażowanych, aż do oddania własnego życia - jak Chrystus. Kim byli? W jakich czasach żyli? Co kształtowało ich osobowości, że potrafili tak bezkompromisowo i ofiarnie służyć innym?Odbiorcy

- chcący zrozumieć działanie Ducha Świętego w duszach ludzkich

- poszukujący prawdy o człowieku w Kościele i w świecie

- miłośnicy mądrości zawartej w historii

- wszyscy ceniący orędownictwo świętych i błogosławionych

- wrażliwi na piękno

- pragnący obdarować innych wartościowym prezentemDlaczego warto sięgnąć po tę książkę

Stanowili elitę narodu na każdym etapie jego ponad 1050-letniej historii. Kroczyli śladami Chrystusa.


Oto życiorysy kilkudziesięciu świętych i błogosławionych - patronów i orędowników Polski. Ich sylwetki i słowa oraz czyny opatrzone pięknymi ilustracjami, modlitwami za ich wstawiennictwem oraz świadectwami i refleksjami na ich temat wypowiedzianymi przez Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz inne znaczące postaci.


Obyśmy mieli odwagę podążać śladami naszych świętych patronów. Szlak ów bierze swój początek w chrzcie Polski i w naszym chrzcie, to zaś jaki przybierze kształt, dokąd nas zaprowadzi, zależy od każdego z nas?

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 368
Wymiar [mm]: 169x239
EAN: 9788379719815
ISBN: 9788379719815
ID: 409378

Zobacz również

Polska i jej święci
27.00 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...