TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Posługa Przełożonych

Autorka, analizując postawy wielkich świętych (m.in. Bazylego, Benedykta, Dominika), stara się nakreślić ideał posługi przełożonego. Oprócz postaw wzorcowych porusza również problem zagrożeń związanych z tą niezwykłą funkcją. Mówi o tym, co może stać się jej karykaturą.

Dotyka także kwestii skomplikowanych relacji między przełożonymi i podwładnymi, udzielając wskazówek, jak należy je budować i prostować. Czyni to, odwołując się także do tradycji chrześcijańskiego wschodu. Czytając to dzieło, odkryjemy klucz do owocnej i udanej posługi przełożonych, czyli mądrość kierowaną miłością i w miłości się objawiającą.

Michelina Tenace, autorka książki "Posługa przełożonych" - teolog, wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim - tym razem porusza kwestię postawy przełożonego w zgromadzeniu zakonnym. Czy w każdej wspólnocie działającej w oparciu o Ewangelię potrzebna jest osoba sprawująca władzę? Jakie zagrożenia łączą się z posługą przełożonego? Na czym polega zarządzanie wspólnotą w Kościele? - oto pytania, które stały się podstawą do rozważań zawartych w niniejszej publikacji.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Michelina Tenace
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 140
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375801644
ISBN: 978-83-7580-164-4
ID: 173237

Zobacz również

Posługa Przełożonych
31.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...