TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przewodnik po filozofii średniowiecznej. Od św. Augustyna do Joachima z Fiore. Seria: Przewodniki po filozofii

"Przewodnik po filozofii średniowiecznej" jest pierwszą częścią cyklu poświęconego dziejom myśli średniowiecznej. Omawiany tutaj okres jest pewną całością, na różnych wcześniejszych etapach rozwoju badań mediewistycznych był traktowany jako "przejściowy", przygotowujący "złoty wiek scholastyki".

Filozofia średniowieczna rozwijała się nieprzerwanie wychodząc od swoich starożytnych źródeł i w żadnym razie nie odcięła się od nich ani ich nie zanegowała.

Autorzy współpracujący przy powstaniu tego tomu dawali w swoich tekstach wyraz swoim intelektualnym fascynacjom. Jeśli dwaj autorzy piszą o tym samym, nie piszą tak samo. Każdy z autorów w zasadniczy sposób decydował o kształcie, zawartości i stylu swojego tekstu. Mam nadzieję, że ta różnorodność będzie stanowiła o bogactwie książki, która dzięki temu znajdzie wielu czytelników.

Książka jest zaadresowana do szerokiego grona odbiorców, także do tych, którzy dopiero wchodzą w meandry filozofii średniowiecznej. Dla wygody odbiorcy w przypisach zostały wyjaśnione najważniejsze pojęcia czy problemy, które pojawiły się w tekście, a na końcu książki został umieszczony krótki słownik prezentujący biografię i twórczość wybranych myślicieli tej epoki. Każdy esej zaopatrzony jest bibliografią, która w sposób szczególny akcentuje wydania tekstów danego autora, polskie przekłady jego dzieł oraz najważniejsze opracowania.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Agnieszka Kijewska
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 408
Wymiar [mm]: 155x236
EAN: 9788377671764
ISBN: 978-83-7767-176-4
ID: 238264

Zobacz również

Przewodnik po filozofii średniowiecznej. Od św. Augustyna do Joachima z Fiore. Seria: Przewodniki po filozofii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...