TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg czyli o sekrecie Bożej paranoi

Ocena:
(145 opinii)

To książka napisana w jednym celu: aby wprowadzić Cię w nowe rejony modlitwy osobistej. Niezależnie od tego jak długo trwa Twoja przygoda z wiarą - czy Twoje nawrócenie miało miejsce zaledwie parę tygodni temu, czy jesteś wiekowym i doświadczonym mnichem - Bóg znowu chce Cię zachwycić. Chce - i potrafi! - poprowadzić Cię od przygody do przygody.

Oczy mogą Ci się otworzyć ze zdziwienia już przy niektórych, cytowanych tutaj, fragmentach Pisma Świętego. Poważnie. Nawet jeśli znasz Biblię na wylot, odkryjesz z przyjemnością, że ta wspaniała Księga wciąż ma Cię czym zaskoczyć. I nie chodzi tylko o samo Słowo, lecz także ukryte w nim znaczenie i moc. Możesz to nazwać "skutecznym czytaniem". To znaczy? Ty czytasz, a zmiany, których pragniesz, dokonują się w Tobie niepostrzeżenie, ale na trwałe, ponieważ działa w nich Boża siła.

Książka ta pozwoli Ci też odkryć:

  • Co to jest "kwadrans mocy"?
  • Kiedy modlitwa może być zła?
  • Dlaczego tradycja wcale nie kłóci się z odnową?
  • Jak "wyplewić" faryzejskie chwasty z grządki pobożności?
  • Czemu "Boża paranoja" ma być najkrótszą drogą do zdrowia i radości?
  • Czy Boga naprawdę da się tak zobaczyć, żeby Go już nigdy nie stracić z oczu?
  • Jak - jeszcze w tym życiu - załatwić sobie wyborną zbroję i białego rumaka na Armagedon?

A nade wszystko: książka ta da ci ulgę i wytchnienie. Krzyż Chrystusa bowiem nie ma cię przygnieść, ale obronić i uzdrowić! "W Jego ranach jest nasze zdrowie" (Iz 53,5). Pamiętasz?

Fabian Błaszkiewicz - (ur. 1973) jezuita, wzięty rekolekcjonista, kierownik duchowy. Duszpasterz młodzieży, Odnowy Charyzmatycznej, ludzi biznesu i artystów. Założyciel Wspólnoty "Magis" w Nowym Sączu. Na scenie muzycznej znany jako DJ Fabbs. Współtwórca zespołu Korzeń Z Kraju Melchizedeka. Profesjonalny mówca motywacyjny, ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego i osiągania sukcesu.

Opinie naszych Klientów (145 opinii)Napisz swoją opinię

POLECAM

Książka bardzo ciekawa godna polecenia .

autor opinii: bożena

Bardzo dobra książka

Polecam tą pozycję. Jezuicki duch czuje się w każdym momencie lektury. To że autor nie jest już

Bliżej Boga :))))

Czytając tę książkę to jakbym rozmawiała z przyjacielem , który udziela mi porad . Uwaga w moim przypadku sprawdza się dzieje się to co mówi autor -przyjaciel , czuje się niesamowicie obecność Boga.
Ale cóż nie będę zdradzać szczegółów, ale ta książka mnie zmieniła . Polecam Każdemu :)

autor opinii: Edyta Gajda-Szumska

Dobry drogowskaz do rachunku sumienia dla grzeszących. Wiele mądrości, wreszcie wiem na czym polega pokora. Tylko jest jeden warunek dla czytelnika .. dla wierzących i to praktyków, bo ze słabą wiarą i zdrowiem może namącić niepotrzebnie w wierze.

autor opinii: P.B.

4/5

Dobry, praktyczny "kurs" modlitwy osadzonej w tradycji jezuickiej. Teraz już "tylko" zostało zastosować go w praktyce ...

autor opinii: TS

Polecam

warto przeczytać

autor opinii: Dan

godna polecenia

zmienia perspektywę :) polecam

autor opinii: Jana

niespodzianka

nie spodziewałam się, że w tak niedużej książeczce może być zawartych tak wiele treści i cennych rad, bardzo polecam wszystkim poszukującym

autor opinii: Małgorzata Stelmaszek

Super

REWELACJA!!!

REWELACYJNA KSIĄŻKA

Książka jest doskonałym odzwierciedleniem Boga i Jego prawdziwego oblicza. czytając ją czuje się niesamowite podniecenie i obecność prawdy w niej zawartej. Polecam.

autor opinii: Marta Lichoń

O sekrecie Boże paranoi....

Czytając książkę myśli się o tym, kim jest jej autor... no właśnie Bożym paranoikiem. Głęboka wiara Autora połączona z technikami wizualizacyjnymi, z takim amerykańskim podejściem do życia i do Boga. To nowe w Polsce, ale Boży paranoik - Autor jest przekonywujący. W mojej ocenie książka ciekawa.

autor opinii: Asia

Polecam, bardzo interesująca

Książka jak najbardziej godna polecenia, pomaga spojrzeć i zrozumieć modlitwę, sens tego że to Twoja własna rozmowa z Bogiem, która przynosi niesamowite efekty kiedy otwierasz się i pracujesz nad sobą, swoim wnętrzem duchowym. Polecam wszystkim, którzy chcą zmienić albo wzbogacić swoją wiarę. Ta książka pomogła mi zrozumieć i otworzyć pewne drzwi na drodze do Boga.

autor opinii: Daniel

Zakupy

Bardzo szybka i profesjonalna obsługa

autor opinii: Tomasz Bernaś

Paranoik, zawsze jest w centrum uwagi (Bożej uwagi).

Podręcznik modlitwy. Pomysł “Bożej paranoi” jest fantastyczny. Proste ćwiczenie a zmieni Cię w człowieka nastawionego pozytywnie do życia i czerpiącego korzyści z każdego zdarzenia i każdej sytuacji.
Kwadrans mocy wymaga już systematyczności, a jako program modlitwy (medytacji, koncentracji i analizy etc.) na pewno skuteczny, jeśli uczciwie prowadzony.
Jednak najważniejsze w tej broszurce są poglądy Fabiana na wiarę i więź z Bogiem. To tutaj jest cały miodek…

autor opinii: Artur Jędrzejewski

Polecam !

Bardzo ciekawa książka, pomaga nam zrozumiec na czym polega miłosc Boga do nas, jak Mu zaufac, jak na Nim polegac, jak sie modlic.
Ksiazka napisana bardzo ciekawie. Ksiązka ta obnaża nasze obawy i słabosci i wskazuje drogę jak temu zaradzic

autor opinii: Aleksandra Pietrzyk

Cenna pozycja

Książka konkret.Chcesz poczuć obecność Boga w swojej modlitwie ? Fabian w swojej książce rozbudzi to za czym tęsknisz.Autor ma wyjątkowy dar przemawiania do duszy.Ekspresyjny i prawdziwy w tym co głosi zaraża fascynacją Pismem Św. I miłością Boga.Super książka ,super księgarnia :)

autor opinii: Gabriela B.

Boża paranoja

Super. Praktyczny poradnik w modlitwie. Polecam

autor opinii: Krzysztof

Coś niesamowitego!

Książka zmienia życie, patzrenie na modlitwę. Jest niesamowita! Przybliżyłam się dzięki niej do Boga i poznałam siebie

autor opinii: Agata

Rewolucja i nawrócenie

Jako osoba uzależniona i bardzo odwrócona od Boga, polecam tą książkę wszystkim zagubionym, ale także każdemu innemu. Potrafi dać prawdziwego powera. Jest lepsza niż dyplomowany lekarz.

autor opinii: Damian

Bardzo dobra książka, niby znane, ale inne spojrzenie, uzmysławia człowiekowi, iż Bóg zawsze chce naszego dobra i zawsze tego powinniśmy oczekiwać i dziękować Mu za to, w przeciwieństwie do lęków, które nie pochodzą od Boga i nas zatruwają. Człowiek w dzisiejszym świecie nie zauważa niejednokrotnie działania Boga, przypisując wielu dobrym rzeczom status przypadku. Lektura ta uzmysławia także, iż wiele niejednokrotnie dziwnych zdarzeń, czy też po ludzku wyglądających z początku jako niedobre są jedynie etapem poprzedzającym dobro, bowiem Bóg zawsze działa dla dobra człowieka.

autor opinii: Jarek

Dobra pozycja dla młodzieży

Książkę zamówiłam jako prezent na bierzmowanie dla 15-letniej dziewczynki. Jest zachwycona, książka stała się inspiracją do pogłębienia modlitwy osobistej.

autor opinii: Joanna

Fantastyczna pozycja

Z całego serca polecam. Otwiera oczy na wiele aspektów modlitwy osobistej, napisana w typowym, lekkim stylu Fabiana.

autor opinii: Patryk Wójcik

Witam.

Książka jest niesamowita. W prosty i przejrzysty sposób napisana. Jest kilka
wariantów modlitw o których nie miałam pojęcia. Na pewno skorzystam z kilku z nich. Wejście w relacje z Bogiem jest jakby telepatyczne. Bardzo dobra książka szczerze polecam.

autor opinii: Anna Dębowska

Żywo napisana, podparta cytatami z Pisma opowieść o modlitwie.

Tak jak napisał autor mozna czytać wagony ksiązek o modlitwie, nie próbując się modlić.
Jestem przekonany, że ta jedna ksiązka jest wystarczająca jeśli chcemy się modlić i potrzebujemy pomocy w modlitwie.

Polecam.

Jerzy

autor opinii: Jerzy Maruszczak

Warto przeczytac

Godna polecenia ksiazka,szczegolnie dla tych,ktorzy maja prblem z modlitwa osobista.Pokazuje,jak mozna nawiazac z Ojcem prawdziwa duchowa wiez.Przede wszystkim oparta jest na cytatach z Pisma Swietego.

autor opinii: Karolina Mlynek

Opinia o "Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg, czyli o sekrecie Bożej paranoi" .

Po przeczytaniu recenzji na temat książki zaciekawiony tym co mogę w niej znaleźć, że może ona odmienić moje życie, moją modlitwę bez dłuższego namysłu zdecydowałem się na jej kupno. Dziś mija miesiąc od przeczytania tego dzieła i muszę to powiedzieć. Książka, rady, sposoby na modlitwę są czymś niezwykłym. Stwierdzenia, wywody oparte o Słowo Boże. Rodzaje i "styl modlitwy" proponowany dla Nas szybko i skutecznie wchodzi w nasze życie. "Boży masaż" jest dla wszystkich, którzy tylko chcą się otworzyć. Gorąco polecam. Siedem rozdziałów, siedem dni. Tydzień duchowej przemiany i wzrastania w wierze. Książka teraz jest "w obiegu" moich przyjaciół. Polecam, niech każdy stanie się "Bożym paranoikiem". Pozdrawiam. ;-)

autor opinii: J. Szczepański

Praktyczny poradnik "po modlitwie"

Bardzo polecam, nie tylko do przeczytania, ale do tego, żeby żyć radami, które są w tej książce zaproponowane. Jestem bardzo zachęcona do tego, żeby zmieniać swoje życie przez stosowanie się do tego, co proponuje o. Błaszkiewicz w swojej książeczce.

autor opinii: Agnieszka Malinowska

Jak to działa-modlitwa w praktyce?

Książka ,,Przyczajony Chrystus, Ukryty Bóg" trafiła w moje ręce w czasie, gdy bardzo jej potrzebowałam. Tak, to ćwiczenie się w modlitwie, choć gdybym komuś w ten właśnie sposób ją opisała-pewnie zniechęciłby się na myśl o katuszach, które go czekają...Ale, ale..ojciec Fabian Błaszkiewicz ujawnia w książce swój talent, nie tylko oratorski ( był kilka lat u nas na parafii), lecz także pisarski. A co najważniejsze- żyje tym, o czym pisze, i wierzy w to-co pisze. Pociąga innych za sobą. Daje konkretne dowody na to, co znaczy chrześcijaństwo w dzisiejszym przewrotnym świecie, który ugina się pod ciężarem wojen ( rozumianych dużo szerzej aniżeli konflikty militarne). Ojciec Fabian motywuje do działania, do stanięcia w szeregach Armii Dobra...I ta motywacja pozostaje na długo po skończeniu lektury, a Pan Bóg rzeczywiście przychodzi i mówi do swoich dzieci w najbardziej zaskakujących momentach. Nawet tam, gdzie tylko rozpacz i pożoga...Polecam każdemu, kto chce zgłębić tajemnicę Jego obecności...przyczajonej, ukrytej...i niezmiennie pełnej przygód...

autor opinii: Natalia Tokarczyk

Powala na kolana

Książka dosłownie powala na kolana aby się modlić. Polecam

autor opinii: Tomasz Toruński

Bardzo dobra

Książka którą przeczytałem była bardzo dobra, lecz moim zdaniem tytuł źle przedstawia jej prawdziwą treść. Z tej książki wyniosłem przede wszystkim umiejętność dziękowania Panu Bogu za wszystkie dobrodziejstwa którymi mnie obdarza i to że Bóg nieustannie ,,knuje" moje dobro, czyli o sekrecie Bożej paranoi jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Problem w tym że całkowicie nie rozumiem pierwszej części tytułu przyczajony Chrystus ukryty Bóg, myślałem że ta książka będzie całkowicie o czymś innym a tu niespodzianka. Proszę mnie źle nie zrozumieć, książka bardzo mi się podobała, i wiele się z niej nauczyłem, jednak myślałem że jest zupełnie o czymś innym.

autor opinii: Mieczysław Stopa

To, czego akurat potrzebowałam

Książka odkryła przede mną trochę inny obraz relacji Bóg - Człowiek niż miałam do tej pory. Zwróciła moją uwagę na interpretację niektórych fragmentów Pisma Świętego, które tutaj są zastosowane tak...pod innym kątem patrzenia.

o modlitwie zupełnie inaczej, aż się bałem czytając pierwszy rozdział... taki radykalizm, czasami jest bardzo trudny do zastosowania..

autor opinii: Marcin Stefanik

polecam

Świetna książka. Pokazuje jak można rozmawiać z Bogiem. Jak nawiązać z Nim głęboką więź. Książka dla tych którzy pragną aby Bóg był na pierwszym miejscu w ich życiu. POLECAM!

autor opinii: Marta

Piszę z perspektywy czasu, bo już dawno przeczytałam tę książkę. Na pewno pozwala ułożyć to, co powinno być ułożone i zrobić bałagan tam, gdzie porządek jest tylko pozorny. Brat F. Błaszkiewicz jest wspaniałym przewodnikiem. Jest wierny Bogu nie zapominając, że jest człowiekiem i mówi do ludzi. Wspaniała rzecz!

autor opinii: Sylwia Barska

polecam

Dla poszukujących - wspaniały przewodnik, dla zaawansowanych w wierze - przypomnienie podstaw plus praktyczna lekcja nowych sposobów doświadczania Boga w modlitwie. Spojrzenie Jezuity i naśladowcy Chrustusa, które może zaciekawić i katolików, i protestantów. Poczucie humoru o. Fabiana nadaje tej lekturze lekkości i sprawia, że miło się do niej wraca.

autor opinii: Iwona Mejzel

Polecam!!!

Bardzo dobra książka do pogłębienia wiary i zrozumienia Bożej paranoi.:)
Uważam że każdy powinien ja przeczytać!:)
Gorąco polecam!

autor opinii: Magdalena Łoń

Polecam

Świetna książka dla osób chcących zmienić "modlitewną rutynę" w prawdziwą więź z Bogiem, skłania do refleksji nad własnym sobą i stosunkiem siebie samego do Boga. Momentami zaskakująca. Proponuję tę pozycję jako dobry przewodnik i do tego pisany świetnym językiem.

autor opinii: Ev@

Gorąco polecam!!!!

Świetna książka, bogata treść. Polecam każdemu.

autor opinii: Katarzyna B.

Super notes przemyśleń o modlitwie

O modlitwie nigdy za wiele , bo niby to prosta sprawa modlić się , ale tylko z pozoru O. Fabian właśnie uświadamia co modlitwą jest a co nie. Podoba mi się format książki , bo można zabrać w torbę jak notes. Treść zawarta i podzielona na dni nie nuży , a zalecenia co do ćwiczeń i robienia na marginesie notatek czy podkreśleń w tekście , jak kto lubi jeszcze bardziej oswaja z tematem. Kiedyś czytałam książkę o modlitwie -Podróży do Boga , ale nie mogę jej już kupić. Ta o. Fabiana wypełniła mi tę lukę , bardzo się ucieszyłam , że zaryzykowałam jej kupno. Mogę ciągle zaglądać i przypominać sobie , że rozmowa z ukochanym Ojcem jest ważna i niezbędna.Buduje relacje i mocną więź ze Stwórca.

autor opinii: Małgorzata G

Modlitwa potęgą

Modlitwa jest potrzebna dla duszy tak, jak chleb powszedni potrzebny dla ciała. Modlitwa to rozmowa kochających się istot, istot sobie bliskich.

Książka krok po kroku prowadzi nas w głęboki świat modlitwy. Autor wskazuje, jak należy modlić się dobrze, na czym polega modlitwa niewłaściwa. Uczy nawiązywać bardzo realne, osobiste relacje z Bogiem oraz prowadzić z Nim dialog.

Jeśli chcesz rozmiłować się w modlitwie, bardziej miłować Boga i bliźniego, to warto sięgnąć po tę pozycję.

autor opinii: Asia

Wspaniala

Wspaniale sie ja czyta, konkretne, nie raz calkiem zadziwiajace prawdy, ktore odkrywam po przeczytaniu kolejnych stron. baRDZO GORACO POLECAM
ksiegarnia na medal!!!!

autor opinii: tomasz kruppa

Przyczajony Chrystus...

Dobrze się czyta, ale dziś ze względu na autora, a konkretnie brak spójności między tym co się pisze, a świadectwem życia, raczej bym jej nie kupiła.

autor opinii: Beata Lutkiewicz-Krawczyk

Prezent

To był prezen "podchoinkowy" i obdarowany wręcz skakał z radości. Bardzo trafiona pozycja, czytana w te i we wte. Bardzo cenię sobie Autora i polecam...

autor opinii: Anna Zimoch

Książka bardzo pomocna dla osób które chcą modlić sie tak naprawde. Jest naprawde świetna.

autor opinii: Anita Wójcik

OK.

Jest to nowatorskie spojrzenie na sposoby modlitwy i przeżycia duchowe. Ciekawe rozwiązania w tym względzie może odnaleźć każdy poszukujący bardziej przystępnej formy życia duchowego.

autor opinii: o. Miłosz ofm

Przyczajony Chrystus

Mam za sobą rekolekcje ignacjańskie, wiem o czym pisze autor.Ksiażka pomogła mi mówić o milczeniu z Bogiem młodym przed bierzmowaniem .Jest niesamowita .

autor opinii: Iwona Wojtowicz

bardzo dobry zakup

Świetna pozycja. Momentami zaskakuj i jakby kij wkłada w mrowisko. Prosty język, ciekawe przykłady. Chwilami burzy w nas to, co wydawało się juz być constans. Pobudza do refleksji i o to właśnie chodzi najbardziej.

autor opinii: Czesława Knafel

Ks. Błaszkiewicz to osoba twardo stojąca na ziemi. Mówi bardzo konkretnie. Ta książka Przyczajony Chrystus jest źródłem motywacji. Pod każdym względem ta książka sprawia że Chrystus to nie dziewczyna w przebraniu, a kochający i wymagający Bóg.

autor opinii: Arkadiusz

od tej książki czuć moc... Boga

zaintrygował mnie tytuł i opis, że autor powie jak zdobyć wyborną zbroję i rumaka na Armagedon,
książkę czyta się wyśmienicie, napisana ze swadą, o.Fabian nie tylko mówi, ale i pisze z mocą;)
lektura tej książki to takie prywatne rekolekcje o modlitwie, jak ostrzega o. Fabian od razu można zauważyć zmiany w swoim postępowaniu, podejściu do Pana Boga i życia itd. , przede mną daleka droga ale z Pancerzem Św. Patryka będzie super!

autor opinii: Weronika Mierzejewska

szczerze mówiąc, spodziewałam się lepszej pozycji, troche mnie rozczarowała, bo płyty były o wiele ciekawsze

autor opinii: halina surma

Przyczajony Chystus Ukryty Bóg

Niestety, nie udało mi się dobrnąć o końca,chociaż to mała książka....Nie wiem dlaczego? Byłam słuchaczką wielu rekolekcji O.Fabiana Błaszkiewicza..ale książka jest chyba nie dla mnie....

autor opinii: Wioletta Truszkowska

Kilka razy otwierałam i zamykałam tę książkę, ale gdy zaczęłam w końcu czytać poczułam się jak ktoś kupujący w sklepie, w którym im dalej w głąb tym piękniejsze towary. Początkowo byłam zaskoczona propozycją innej modlitwy. A co z moją dotychczasową? Co z moimi zobowiązaniami modlitewnymi? (brewiarz, adopcja duchowa, margaretka,). Po bardzo uważnym przeczytaniu całości, zrobiłam to ponownie i dopiero wówczas odebrałam jej mądrość i piękno. Jezuicki rachunek sumienia i przepiękny "pancerz św. Patryka" zauroczyły mnie i teraz łącząc znane i poznane próbuję modlić się nie tyle inaczej co - bogaciej i świeżej. Ze skutkiem i radością ... Polecam.

autor opinii: Iśka

Bez tytułu

Rzeczywiście bardzo pozytywna książka. Potrafi podnieść na duchu. Przedstawiony jest tu pewien pomysł na modlitwę. Nie zrozumiałe jest dla mnie po co wcielać w życie ten pomysł, skoro wcześniej napisane jest aby nie naśladować sposobu modlitwy innych.

autor opinii: Monika Świątek

warto

Warto przeczytać i przetrawić. Z jednym zastrzeżeniem, trzeba mieć na to czas. Skonsumowanie w biegu , nie ma sensu.

autor opinii: Karol Wyszyński

przyczajony CHrystus ukryty Bóg

Bardzo dobra książka, byłem w trudnej sytuacji i bardzo mi pomogła.

interesująca

Ta książka jest dla poszukujących.. na prawdę krok po kroku jak się modlić.. Ktoś komu zależy na pewno skorzysta pozytywnie..

autor opinii: Katarzyna

moja siła

Siła ukryta w tej książce jest przeogromna, wszystko jest teraz inaczej, zupełnie inaczej postrzegam siłę modlitwy. Każdego dnia odczuwam obecność Boga a jestem grzesznicą, która bardzo pokochała Boga całym sercem, polecam te książkę bez względu na wiek wszystkim, którzy zastanawiają się co dalej, nie warto się zastanawiać, tylko oddać swoje życie Bogu, otworzyć swoje serce a wszystko inne jest nieważne.

autor opinii: Renata J

Bardzo dobra książka. Wprowadza w relacje z Bogiem, przyjacielem. Rzeczywiście jesli człowiek przyjrzy się każdemu ze swoich dni, to dzieki tej lekturze będzie mógł odkryć niespodzianki przygotowane przez Boga każdego dnia.

autor opinii: Agnieszka Jasik

Modlitwa super relacja z Najwyższym :)

Książka bardzo przystępnie napisana przeczytałam w kilka dni,zamówiłam kolejna na prezent dla siostry i była zachwycona.
Mam ja miesiąc czasu a już przeczytało ją kilka osób i nadal sobie moi znajomi ją przekazują :) Ksiażka ta otwiera oczy na to co najważniejsze w modlitwie i jpakazuje krok po krioku jak modlitwy się uczyć aby mieć super relacja z Bogiem.

autor opinii: Katarzyna Pędzich

przyczajony chrystus

książka bardzo treściwa i dająca zatrzymać sie na chwilę i pomyśleć nad swoim życiem. polecam i zachęcam do przeczytania i gł ęboką refleksje nad swoim dalszym życiem aby póżniej człowiek nie musiał żałować niczego w życiu. ja żyję pełnią życia.

autor opinii: grzegorz

Polecam!!!

Warto przeczytać. Polecam szczególnie tym, którzy chcą zmienić coś w swojej osobistej modlitwie, chcą czuć autentyczną obecność Boga w swoim życiu i dziwić się każdego dnia ile wspaniałych rzeczy Bóg dla nich przygotował.

autor opinii: Barbara

Przyczajony Chrystus

Bardzo gorąco polecam!! Pożyczyłam znajomym, czytali i również byli zachwyceni:)

autor opinii: Marta Składnik

polecam każdemu

prawidłowe podanie treści nie wyróżniającego poglądów a jednocześnie mobilizuje do zastanowienia się nad własną osobą
krzych

autor opinii: krzysztof kartasiński

Polecam zdecydowanie

Bardzo dobra książka na temat modlitwy, nawet dla tych, których ten temat aż tak bardzo nie interesuje. Najlepsza jaką czytałam do tej pory w tej tematyce. Rzeczywiście odnosi efekt. Często czytamy książki i choć poruszają one, to nie mamy mimo to motywacji do zmiany. Ta książka zmieniła moje myślenie - nie tylko w zakresie modlitwy. Gdy wykonałam pierwsze ćwiczenie, jakie autor zaleca, w tym samym dniu zauważyłam pewną bardzo wyraźną zmianę w moim podejściu do pewnych spraw. To co do tej pory było dla mnie ciężkie i przygnębiające w pewnym znaczącym aspekcie mojego życia - zmieniło się. Dla mnie ta książka okazała sie rewelacyjna, na nowo odnalazłam Boga, czy też - Bóg odnalazł mnie:)

autor opinii: Katarzyna Stanik

cenna książka

jestem bardzo zadowolona z tej książki wiele sie dowiedziałam o różnych sprawach o ktorych nie miałam pojęcia super lektura polecam gorąco

autor opinii: monika nowak- kukla

Tego nam trzeba!

Pierwsze skojarzenie, to że skądś znam ten tytuł, ale nie do końca. Okazuje się, że tytuł nawiązuje do filmu japońskiego albo chińskiego o przyczajonym tygrysie , ukrytym smoku...A tytuł książki jest parafrazą tytułu tego właśnie filmu.
Treść tej książki tylko potwierdziła wszystko to , co mi jest już znane i praktykowane w modlitwie. Dobrze, ze taka lektura jest, bo niejednej osobie rozświetli w głowie, że modlitwa, to nie tylko tak zwany pacierz, że z Panem Bogiem można sobie pogadać jak z przyjacielem i to też będzie modlitwa i to bardzo mile widziana. Polecam wszystkim, komu tradycyjna modlitwa wydaje się nudna, może nawet się w jego oczach zdewaluowała i jest jakaś jałowa, czasem klepana automatycznie...
Książka daje nowe świeże spojrzenie na modlitwę, zawiera cenne wskazówki jak można się modlić.

autor opinii: Hanna Bembnista

wart o polecić

Uważam ze w/w książkę warto polecić wszystkim katolikom, ponieważ autor opisuje życiowe problemy na które natrafia przeciętny człowiek.

autor opinii: GRAŻYNA KRĘGOL

Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg, czyli o sekrecie Bożej paranoi autor: O. Fabian Błaszkiewicz SJ

Książka super, bardzo dobrze się ja czyta takiej książki poszukiwałem od dłuższego czasu

autor opinii: Zdzisław wojciechowski

bardzo dobra

BARDZO DOBRA KSIĄŻKA POLECAM WSZYSTKIM CRZESCJANINOM

autor opinii: PILAS PRZEMYSŁAW

to wspaniała książka

To książka, na którą długo czekałam i która była mi bardzo potrzebna. Polecam ją wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do swojej wiary i modlitwy. Koniecznie przeczytajcie tę książkę .

autor opinii: Grażyna Broma

Fantastycznie prowadzi

Duch św. prowadzi przez tą książeczkę! Co za moc!
Poczujcie to! :D

autor opinii: Karol Grec

Dobra książka o modlitwie

Jeśli szukasz dróg modlitwy, jeśli szukasz bliższej relacji i spotkania z Bogiem polecam tę książkę. Znajdziesz w niej praktyczne wskazówki jak szczerze stawać przed Bogiem, znaleźć nowy smak w dialogu z Bogiem. Jestem zadowolona, że wybrałam tę pozycję.

autor opinii: Ewa K.

Godne polecenia

Rewelacja

Naprawdę, tak wspaniałej książki o modllitwie jeszcze nie czytałem. Mam 76 lat! Myślę, że ta książka może zmienić nasze życie. Chciałbym, żeby tak się stało ze mną.

autor opinii: ks. Władysław Gil

Jeżeli szukasz Boga i nie wiesz jak to zrobić aby czuć Jego bliskość to jest to czego potrzebujesz.To zaproszenie do Miłości.Książka niesamowita dla poszukujących i tych którzy znaleźli.Pokazuje nasze życie oczami Boga

autor opinii: Jolanta Pograniczna

wspaniała

książka, która odmienia życie. Polecam każdemu, kto myśli, że potrafi się modlić i temu, który uważa ,że nie potrafi...Być Bożym" paranoikiem "- to jest coś, czego ja osobiście szukam. Ta książka to pierwszy krok... Naprawdę warto przeczytać, przepiękny(a być może cudowny) prezent na Swięta i nie tylko, pozdrawiam :)

autor opinii: Dorota

Ukryty, lecz Wszechobecny w miłości

Książeczka niewielka ale jakże bogata w treść. Obowiązkowa dla każdego, kto nie chce popaść w rutynę . Powiew świeżości w codzienności.

autor opinii: Joanna

polecam książkę.

Pozytywna

Publikacja bardzo podobała mi się. Na pewno wielokrotnie będzie przeze mnie czytana. Można dzięki niej rozmiłować się w Bogu . Po przeczytaniu czułam niedosyt ,że to już koniec....

autor opinii: Gosia

dla poszukiwaczy:)

hm... jedyne co mogę powiedzieć to to, że ta książka otworzyła mi oczy na pewne rzeczy dziejące się wokół mnie... wiem, że jeszcze daleka droga przede mną ale cieszę się, że wykonałam pierwszy krok (właśnie dzięki tej książce) pozdrawiam:)

autor opinii: Aleksandra S.

dobry Błaszkiewicz

Książka b.dobra, jak zawsze u tego Autora zaskakująca i zmuszająca do zastanowienia. Zdecydowanie pomocna, nie tylko w modlitwie ale i w całym moim rozumieniu-praktykowaniu katolicyzmu.

autor opinii: Dariusz Sciepuro

Módlcie się przy każdej sposobności.

Polecam przeczytanie tej książki. Jest bardzo ciekawa, czyta się się z wielkim zainteresowaniem i czystą ciekawością.Módlcie się przy każdej sposobności w Duchu! Bóg Twoją prośbę wysłucha.Zaskakują mnie ćwiczenia, które autor proponuje - zrób to dzisiaj.Wiele zmian wniosłam do swej codziennej modlitwy - to można zrobić dzięki tej wspaniałej książce i przemyśleniom..
Zaczynam czytać ją od nowa.Polecę moim znajomym.

autor opinii: Danuta Grzanowska

Pozytyw :)

Transakcja przebiegła pomyślnie, polecam :)

autor opinii: Anna

Godna polecenia

autor opinii: Jacek Kulig

Znalazłem pomoc

Ta książka pomogła mi nauczyć się rozmawiać z Bogiem, być bliżej Boga, przestać się bać Boga. Dziękuję

autor opinii: slawek

Polecam

Książka ciekawa, prezentująca spojrzenie nieoczywiste, zachęcająca do refleksji i własnych przemyśleń -pomaga spojrzeć na modlitwę, jako na coś wartego naszej uwagi:)

autor opinii: Kasia

warto przeczytać

Książka ciekawa. Pozwala spojrzeć z innej perspektywy nie tylko na samą modlitwę, ale również na otaczający nas świat i odniesienia do niego.

Pan jest ukryty?

Polecam książkę dla osób, które szukają - bo jak szukają to znajdą :) Pozycja ta została napisana prostym językiem, lekko się ją czyta, lecz daje dużo do myślenia. Jeżeli od jakiegoś czasu tytuł tej książki "siedzi" Tobie w głowie to nie wahaj się, zaryzykuj, Pan czeka na Ciebie i da się odnaleźć jeżeli Mu na to pozwolisz :)

Przeczytana książka jest dobrym poradnikiem jak sobie radzic w trudnosciach oraz jak skutecznie modlic sie, aby modlitwa prowadziła do konkretu. Polecam!

Całkiem niezła książka ,jednak zamawiając ja spodziewałam się czegoś ''mocniejszego''.

Polecam tę ksiązke!!!

Ta książka sprawia, że człowiek zaczyna traktować modlitwę inaczej niż do tej pory. Po przeczytaniu tej książki wszystko związane z modleniem się do Boga staje się prostsze, łatwiejsze i bardziej zrozumiałe. Polecam każdemu !

autor opinii: Daniel Cieśla

Warto polecić!

Książka warta polecenia nie tylko dla tych, którzy znają już nieco o.Fabiana, ale również dla wszystkich, którzy chcieliby zrozumieć podstawowe elementy modlitwy, coś konstruktywnego uczynić z tym, jak ona wygląda. Polecam!

autor opinii: A Pukaluk

oczywiście z szacunkiem dla Autora,

ale tytuł wydaje mi się przesadnie egzaltowany, w rodzaju "ratunku, Chrystus kradnie mi serce"/literatura zna tę frazę/.
Czuję się nieswojo, jeśli Chrystus, Któremu przypisuje sę paranoję na moim tle, czai się.
/ nawiasem mówiąc, staram się jak najdalej od charyzmatyków/
Wiem, ze Bóg kocha mnie, grzesznika i stara się dotrzeć do mnie na rózne sposoby. Czytam wciąz tę ksiązeczkę,szukajac błędów w moich modlitwach i zastanawiam się, jaka własciwie jest moja modlitwa.
Czyli książeczka prowadzi w dobrym kierunku

z poważaniem

autor opinii: Krystyna Kopczyk

"Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg..."

To dobra książka, zawierające wiele głębokich treści.

autor opinii: Piotr Malik

mega pozytyw

Książka o. Fabiana Błaszkiewicza sprawiła że nauczyłam się na nowo modlić, zrozumiałam jakie błędy popełniałam w mojej poprzedniej modlitwie. Jednak lektura ta zawiera nie tylko wskazówki lepszej modlitwy ale i coś więcej... ale o tym trzeba przekonać się już samemu.

autor opinii: Kasia

warta czasu

Świetnie napisana, wielopłaszczyznowa opowieść, ale i przewodnik dla każdego, kto chce się przyjrzeć sobie jako chrześcijanin poprzez pryzmat swojej modlitwy. Działa też pewnie terapeutycznie - pomaga zatrzymać się, aby "nie zakatować się" modlitwą; zwłaszcza nawykową, obowiązkową, "konieczną do zbawienia". Proponowane formy modlitwy raczej dla mających wolną wyobraźnię, nie mających problemów "zatkania emocjonalnego". Na pewno warta czasu i pieniędzy. (Zresztą kto, to jak kto, ale jezuici świetnie się "znają" na modlitwie i są znakomitymi przewodnikami w problematyce duchowości.

autor opinii: Bogdan Szafałowicz

Pozytywna

Książka wspaniała, pokazuje zupełnie nowe ujęcie modlitwy i wskazuje bardzo ciekawe kierunki budowania relacji z Chrystusem. Jedna z tych książek, które mocno dotykają i na długo dają siłę.

autor opinii: Aneta Adamska

polecam gorąco

Bardzo konstruktywne rozważania na temat modlitwy i indywidualnego kontaktu z Bogiem.

polecam osobom lubiącym poszerzać horyzonty duchowości :-)

autor opinii: Małgorzata Ulman

Przyczajony Chrystus

Książka ta to prawdziwy dar od Pana Boga.Każdy kto chce iść bądź też idzie drogą zmartwychwstałego Chrystusa Jezusa,powinien przynajmniej zapoznać się z treścią w niej zawartą,a najlepiej zastosować wskazówki,modlitwy.Pozdrawiam

autor opinii: Zbigniew Potorski

Książka, którą warto przeczytać. Szczególnie jeśli poszukuje się jak żyć naprawdę i czerpać z tego życia radość, obojętnie czy jest nam dobrze czy nie. Autor poprowadzi czytelnika do jego serca, do zrozumienia tego że wszystko ma sens i jest dobre. Skierowana do katolików, ale polecam wszystkim i jestem ciekawa jak ją odbiorą?

przyjemny wymiar modlitwy

Tę super książkę powinien przeczytać każdy katolik!! zwłaszcza ci, których modlitwa męczy i sprawia trudność. To niezastąpione praktyczne, cenne wskazówki na autentyczne spotkanie z naszym kochającym Ojcem. Modlitwa nabiera wartości, staje się przyjemnością a nie koniecznością.Bardzo przystępny język, przyjemnie się czyta, mój nastoletni syn przyznał, że lepszej książki nie czytał.
Polecam wszystkim!!!

autor opinii: Marzena

Warto przeczytać!

Przed przeczytaniem tej książki słuchałem już kilku konferencji o. Błaszkiewicza (które nawiasem mówiąc też gorąco polecam - jak dla mnie były one w pewnym sensie przełomem). Jego nauczanie bardzo do mnie trafia i nie inaczej jest z tą książeczką. Jest krótka, konkretna i na temat. Autor bardzo fajnie podaje w niej i wyjaśnia praktyczne ćwiczenia duchowe, które jak dla mnie stały się wielką pomocą w głębszym wejściu w modlitwę. W zasadzie to czuję że dzięki zastosowaniu w praktyce tego o czym pisał ojciec Fabian autentycznie poprawiło się moje życie duchowe. Zatem gorąco polecam!

autor opinii: Bartek

"Przyczajony Chrystus ukryty Bóg" - POLECAM

"Przyczajony Chrystus ukryty Bóg" mówi o modlitwie. Niby nic niezwykłego ponieważ ani nie jest to pierwsza, ani ostatnia książka o tej tematyce. Czytając ją miałem jednak wrażenie jakbym odkrywał coś nowego i niezwykłego zarazem. Ta książka ma w sobie to coś co sprawia, że po przeczytaniu fragmentu jaki na dziś zaplanowałeś na chwilę zamyślasz się... i dzieje się to automatycznie.
Autor we wstępie ostrzega - po przeczytaniu tej książki Twoje życie nie będzie takie same... i chyba ma rację.

Szczerze polecam i do zobaczenia na białych rumakach (Ci co przeczytali wiedzą o co chodzi:) )

autor opinii: Mariusz

Nauka spotkania i rozmowy z Panem Bogiem

Świetna pozycja. Gorąco polecam każdemu, kto znużony dotychczasową modlitwą tęskni za prawdziwą rozmową z Panem Bogiem. Modlitwa jest oczywiście łaską, jednak sami możemy popracować i przyspospbić nasze serca do przyjęcia jej jak najpełniej - o tym jak to zrobić, znakomicie pisze ojciec Fabian.

autor opinii: Piotr Filip Sadowski

warto przeczytać

Bardzo ciekawa propozycja.
Pomaga odnaleźć własną drogę do prawdziwej modlitwy.

autor opinii: joanna

Ksiązka

Książka bardzo dobra, wiele zagadnień postawionych w innym świetle, bardzo dobrze się ja czyta

autor opinii: KINGA MICHALSKA

Polecam

O. Fabian dość oryginalnie i ciekawie pisze i głowi. Polecam Jego konferencje i książkę!

autor opinii: Czytelnik

Bardzo dobra

książka napisana prostym językiem i z humorem o sprawach waznych i glębokich. Modlitwa tu ukazana jest jako zażyła, intymna rozmowa z Bogiem z naciskiem na umiejętnośc słuchania Bozych natchnień.

autor opinii: Małgorzata Pachniewska

Bog ciebie kocha i zrobi wszystko ,żeby Cie zdobyć. Książka utwierdziła mnie,że wszystko co się zadziałało w moim życiu JEST ZA SPRAWĄ PANA Boga i dla Niego zniosłam dosyć trudne doświadczenia swego życia. Byłam na rekolekcjach o. Fabiana. mam tez jego kilka CD SUPER

autor opinii: Bożena Dobrowolska

lusy40

Kupiłam ja dla siebie - świetna książka, autor - Jezuita w formie siedmiodniowego kursu przedstawia, jak należy się modlić. Poza tym niewielki format sprawia, że można ją zawsze mieć przy sobie. Polecam.

autor opinii: Lucyna Burek

Przyczajony Chrystus,ukryty Bóg,czyli o sekrecie Bożej paranoi

Książka ta jest rewelacyjna,posiada ona wiele niezbędnej informacji,która się przyda każdemu kto pragnie rozwijać się duchowo.Przedstawia także kilka pięknych modlitw.Pozdrawiam. Zbigniew

autor opinii: Zbigniew P.

Gorąco polecam!

Książka, która przede wszystkim uczy modlitwy, daje nadzieję, sprawia, że doświadczamy dobroci Boga, a także pokazuje jak cieszyć się w codzienności. Świetnie dobrane cytaty z Pisma Świętego zachęcają do sięgnięcia po tą Księgę i poznania jej bardziej dogłębnie. Jest zaskakująca w swojej prostocie, a zmusza do myślenia. Polecam wszystkim!

autor opinii: Agnieszka Kosior

niesamowita

Taka własnie jest ta książka. polecam ją wszystkim, a szczególnie tym, którzy chcieliby odnaleźć prawdziwą moc modlitwy.

autor opinii: Anna

Z całego serca polecam!

Niesamowita książka! Napisana zrozumiałym i trafiającym do serca językiem. Można wynieść z tej lektury naprawdę cenne wskazówki. Pomaga w polepszeniu własnej modlitwy i rozwoju duchowym.
Kupiłam ją na prezent dla przyjaciółki. Przed wręczeniem go sama przetestowałam tą książkę i stwierdzam, że był to udany zakup. Musze sprawić taki prezent także sobie, bo warto mieć taką pozycję przy sobie. Uważam, że można do niej sięgać by wspomóc się zarówno w 'dobrych duchowo' okresach, jak i w kryzysach wiary.
Z całego serca polecam!

autor opinii: Anna

Bardzo wartościowa, mądra, pożyteczna książka zarówno dla tych rozmodlonych jak i poszukujących ciągle nowych relacji z Bogiem.Ze względu na mały format, zawsze można ja mieć ,,przy sobie''. Myślę, że każdy powinien ją przeczytać. Na pewno nie będzie żałował przeznaczonego na to czasu.Dziękuję za szybką i miłą obsługę. Serdecznie pozdrawiam.

autor opinii: Elżbieta Orłowska

Czas na modlitwę

Jak modlić się? Jaka powinna być dobra modlitwa? Te pytania dręczą,z pewnością, wielu z nas. O. Fabian Błaszkiewicz w książce"Przyczajony Chrystus..."przygotował siedmiodniowy kurs modlitwy,w którym próbuje pomóc nam udoskonalić modlitwę,zrozumieć jej istotę,oczyścić z tego co nie jest modlitwą.
Jest to kurs, więc O.Fabian najpierw przygotowuje nas,potem prowadzi krok po kroku,dokładnie wskazuje drogę postępowania. Coś wspaniałego. Polecam.
Na końcu książeczki są "Modlitwy, które mogą Ci się przydać".
Zachwyciły mnie i każdy dzień zaczynam tymi modlitwami.
Bardzo polecam.

autor opinii: Irena W.

Super książka to za mało powiedziane

Przeczytałem książkę i zmieniało się całe moje widzenie Świata Modlitwy. Polecam wszystkim którzy czuja że z ich modlitwą jest coś nie tak.

autor opinii: Sebastian

zachęcająca

Dobra książka naprawdę pomaga mi zmieniać moją modlitwę i daje ,proste czytelne spojrzenie na Bożą miłość do człowieka.

autor opinii: Adam Mikielski

Ukryty Bóg

Książka jest bardzo ciekawa poruszająca bardzo ważną sferę naszego życia duchowego jednak myślę że jak ktoś zakupi ją z ciekawości to po prostu się rozczaruje,ta pozycja jest przeznaczona dla ludzi którzy zostali wprowadzeni w świat życia modlitwą i w niej wzrastają.

autor opinii: Zdzisław Iwan

Godna uwagi.

Ta książka to dar od Pana!
Polecam wszystkim którzy poszukują spotkania z Jezusem na modlitwie. Dziękuję autorowi za podzielenie się z czytelnikiem swoimi doświadczeniami. Super! Gorąco polecam!!!

autor opinii: Dorota

Książka do studiowania

Autor przełamuje stereotypy w myśleniu i wpojonych nam naukach katechizmowych o istocie modlitwy i Boga wogóle.
Z pozoru proste i przejemne w czytaniu, w gruncie rzeczy
jest to niełatwe do przyjęcia, bo trzeba przeorganizować myślenie. Ale myślę,że warto podjąć ten trud, by zbliżyć się do Boga trochę inaczej niż do tej pory. Ja próbuję.....

autor opinii: Janina Nowicka

polecam

Książka, którą polecam każdemu, kto chce wzbogacić swoją duchowość, albo ma z nią problemy. Przystępny język wzbogaca treść, ale lektura wymaga pełnego zaangażowania od czytelnika.

autor opinii: Lidia

Bardzo ciekawe i zdrowe spojżenie na temat modlitwy. Warto przeczytać i wdrażać w codziennym życiu.

autor opinii: Janusz Lasota

Szokująca i rewelacyjna

Książka zmieniła całkowicie moją dotychczasową modlitwę. Rewolucja!!! I bardzo się cieszę, bo czuję obecność Boga, relację z Bogiem. Teraz moja modlitwa nie jest mową do kogoś kto jest gdzieś, a jest spootkaniem.

autor opinii: Małgorzata Klimaszewska

*

To jest coś na co czekałam długo wertując książki o modlitwie. O. Błaszkiewicz pokazuje prosta drogę do bliskości z Bogiem, opartą na tradycyjnej metodzie jezuickiej z nowoczesna a wiec "na czasie"z modyfikacja w interpretacji wszystkiego , co wydarza się na modlitwie. To jest pozycja pociągająca i co najważniejsze nie wieje w niej nudą. Polecam

autor opinii: Lucyna

moja opinia G.K.

O. Fabian Błaszkiewicz SJ, fan Chrystusa, znawca tekstu biblijnego z lekkością rozprawia o Bogu i Jego poczynaniach w ludzkim życiu. "Tylko pozwólmy Bogu być Bogiem! Pozwólmy Mu się pokochać jak nikomu innemu!"
Jeśli szukasz Boga, to cytaty oraz krótkie instr. aut. w książce pt. "Przyczajony Chrystus..." Twój umysł i serce skierują na JCh, tj. na potęgę Jego szalonej miłości. Modlitwa zaś stanie się najpotężniejszą bronią w walce o życie wieczne... Sam zdecyduj, ile warta jest Twoja dusza? Pozycja godna przeczytania i głębszej refleksji.

autor opinii: Grażyna Kwaśniewska

Fantastyczna książka

Fantastyczna książka, którą powinien przeczytać absolutnie każdy. Zwłaszcza ten, kto uważa, że umie się modlić, ale o tych, którzy widzą problem w swojej modlitwie nawet nie wspomnę. Naprawdę serdecznie polecam i jeszcze serdecznie dziękuję osobie, która tę książkę mi poleciła. A za Ojca Błaszkiewicza na pewno się pomodlę i dzięki jego książce ta modlitwa będzie naprawdę głęboka.

autor opinii: Paulina Depta

Bóg ciągle zachwyca !


Właśnie czytam tę książkę po raz drugi. Na pewno będę wracać do jej fragmentów jeszcze wiele razy.
To prawda, książka pozwala odkryć,że "Boża paranoja", to "najkrótsza droga do zdrowia i radości ".

autor opinii: Grażyna Beker

Bardzo dobra książka o modlitwie, napisana językiem współczesnym, a jednocześnie obrazowym, dynamicznym, ciepłym, oddziałującym na wyobraźnię. Jest to napisane z mocą i czytelnik ma okazję przekonać się, jak wspaniałą przygodą może być codzienne chodzenie za Panem, codzienne spotkania z Nim w modlitwie, oczekiwanie na Jego działanie w naszym życiu. Ta książka porusza czułe struny tych, którzy Pana szukają, którzy pragną kochać Go całym sercem. Gorąco polecam i zachęcam wszystkich do zakupu tej książki.

autor opinii: Małgorzata Kwiecińska

Przyczojona miłość

Niezwykle mnie wciągnęła, jestem praktykującą katoliczką. Modlitwa jest podstawą i źródłem wiary, takiej głębszej. Polecam serdecznie.
Uskrzydla i dodaje wiatru w żagle naszego życia.

autor opinii: Dorota

Polecam

Nie jest łatwo stać się Bożym paranoikiem:) ale dzięki tej książce na pewno łatwiejszym jest znalezienie sposobu na własną modlitwę, inną od codziennego odklepywania Ojcze nasz...inną według mnie to znaczy taką, która pozwala znaleźć ukojenie w smutku, radość i nadzieję płynącą z "Odwagi, ja jestem"

autor opinii: A.T.

Bardzo dobra!

Książka jest świetna! Zmienia spojrzenie na modlitwę i otwiera oczy!

autor opinii: Wioletta Stachelek

6-dniowe rekolekcje jak się modlić

Ojciec Fabian w sposób bardzo konkretny prowadzi w kierunku odkrycia i zachwycenia się bogactwem codziennej modlitwy.
Ukazuje przykłady różnych typów modlitwy i zachęca by wybrać coś dla siebie i po prostu to realizować i doświadczać zmian na dobre w swoim życiu (ukazuje nie tylko „co” ale i mówi „jak”).
Bardzo polecam!

autor opinii: Paweł Durkiewicz

Jeżeli myślałeś,że potrafisz się dobrze modlić to po przeczytaniu tej książki zrozumiesz w jakim byłeś(aś) błędzie

autor opinii: Sławek

Coś naprawdę extra

Rzeczywiście "najlepsza książka o modlitwie", łatwo wciąga w codzienne ćwiczenia modlitewne, niesamowicie prosta w przekazie,szalenie ubogaca, chce się ją czytać i polecać innym do czytania, w mojej rodzinie zrobiła furorę.

autor opinii: Gabriela Strojna

"Po wielokrotnym przeczytaniu"


Uważam tę książkę za prawdziwie
porządkującą wszystkie wewnętrzne
zawirowania,jakie z pewnością każdy z nas przeżywa.
Wprowadza wewnętrzny spokój
i podnosi na duchu.

autor opinii: Anna Nahorny

Książka inna niż wszystkie...

Książka rewelacyjna, nie można się od niej oderwać. Codziennie z niej korzystam. Nie wyobrażam sobie jej nie mieć.

autor opinii: Elżbieta Rybacka

dla poszukujących Boga!

Książka napisana przystępnie treść zrozumiała.Sposób modlitwy przedstawiony może być dla niektórych wierzących katolików zbyt nowatorski,zadziwiający.
Książka dała mi uspokojenie,bo nie przepadam za różańcem i miałam wyrzuty sumienia że nie dostatecznie się modlę.
Książka która daje początek pracy nad sobą w relacjach ze sobą,bliźnimi i z Bogiem.

autor opinii: Dorota Pogorzelska

bardzo dobra ksiązka

Po przeczytaniu tej książki i w trakcie jej studiowania,uczyłam się i uczę żywej wiary i modlitwy..Jest to piękny przewodnik,daje do myslenia i zachęca do wprowadzenia zmian,gdy modlitwa staje sie rutyną..Ta książka otworzyła mi oczy i serce na wiele ważnych kwestii..chcę i próbuję wdrożyć w zycie przedstawiony w tej książce sposób na modlitwę..Gorąco polecam..

autor opinii: Beata

Sekret Bożej paranoi

książka oddaje treść zawartą w tytule, napisana dobrym, jasnym językiem,nie unikająca wyjaśnień pozornych paradoksów w naszym życiu związanych z odczytywaniem woli Bożej. Dobra rzecz dla nieco zbuntowanych.

autor opinii: ks. dr Paweł Romanowski

książka fantastyczna... POLECAM WSZYSTKIM!!!!

pozwala na nowo odkryć sens i cel naszej modlitwy... super domowe rekolekcje!!!

autor opinii: Beata Jasińska

dla mnie super

Witam!
Kupiłam książkę jakiś czas temu, przeczytałam i mam ją zawsze ze sobą. Stosuję modlitwę o 3 porach dniach. Książka napisana zwyczajnym prostym językiem - właśnie takim, jakim o. Fabian prowadzi rekolekcje (mam też CD Błogosławiony Bogacz, Jestem Legendą, Źródło prawdziwej siły). Dla mnie fantastyczna i naprawdę godna polecenia, aby ją przeczytać, a przede wszystkim stosować zawarte w niej ćwiczenia i rady.

autor opinii: Wiola

Świeżym okiem

Porywająca, ciekawa, zabawna, wciągająca. Pozwala na wiele spraw spojrzeć inaczej. Jeśli nieobce są Ci tematy modlitwy i Biblii... to warto.

autor opinii: Adam Drzewiecki

poproszę o jeszcze

Książka Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg, czyli o sekrecie Bożej paranoi jest naprawdę fantastyczna.Często na spotkaniach Odnowy wzywamy Ducha Świętego by towarzyszył nam w modlitwie, ale nigdy nie czułam tak namacalnie Jego obecności, jak w wyniku "ćwiczeń" opisanych w tej książce. To samo dotyczy odczucia obecności Boga. Nie spodziewałam się, siadając do lektury, takich doznań. Teraz muszę domówić ze 3 sztuki dla najbliższych bo z całego serca życzę Im podobnych przeżyć.

autor opinii: Iwona ze Stargardu

kto jest adresatem tej książki?

Książka trudna, dla osób nie zaangazwanych w katolickie życie duchowe - niestrawna; dla bardzo zaangażowanych - płytka, w zasadzie nie rozumiem, kto miał być e odbiorcą

autor opinii: Nina Rejman

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Mały Dom Dystrybucyjny
Autor: o. Fabian Błaszkiewicz SJ
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 115x165
EAN: 9788393159109
ISBN: 978-83-931591-0-9
ID: 185555

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg czyli o sekrecie Bożej paranoi Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg czyli o sekrecie Bożej paranoi
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...