TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przyjacielska odpowiedź krytykom Amoris Laetitia

Adhortacja Amoris Laetitia to dokument papieski, który jak chyba żaden inny, wzbudza wiele kontrowersji. Największą uwagę przykuwają w nim zwłaszcza sprawy związane z dopuszczaniem do Komunii Świętej osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach.

Jednak są również tacy, którzy widzą w nim coś więcej niż tylko kontrowersyjny dokument. Jedną z takich osób jest kardynał Gerhard Ludwig Müller, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

To właśnie on proponuje interpretację adhortacji Amoris Laetitia, w której pokazuje, że stanowi ona pełną kontynuację nauczania Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI, zaś Rocco Buttiglione udziela przyjaznej odpowiedzi na głosy krytyki teologów i duszpasterzy kwestionujących najbardziej kontrowersyjne punkty tej adhortacji apostolskiej.

Ta książka stanowi istotny wkład w poważną dyskusję, której stawką jest jedność Kościoła.

Rocco Buttiglione (ur. 1948) – polityk i uczony. Dwukrotnie minister w rządzie włoskim, europarlamentarzysta. Jest kierownikiem katedry św. Jana Pawła II na Uniwersytecie Laterańskim. Żonaty, ma cztery córki i dwanaścioro wnucząt. Kardynał Gerhard Ludwig Müller (ur. 1947) – emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Wydawca oryginalnej edycji Dzieł wszystkich (Opera omnia) Josepha Ratzingera. W Wydawnictwie WAM ukazały się jego Dogmatyka (2015) oraz Papież. Posłannictwo i misja (2017).

Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich i rodzinnych oraz szczególnie potrzebują macierzyńskiego wsparcia Kościoła. Kardynał Gerhard Ludwig Müller

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Rocco Buttiglione, Gerhard L. Müller
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 190
Wymiar [mm]: 142x203
EAN: 9788327715982
ISBN: 9788327715982
ID: 411876

Zobacz również

Przyjacielska odpowiedź krytykom Amoris Laetitia
29.90 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...