TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozwój osobisty lidera

Co napędza wielkie przywództwo?

Rozwój jest dla lidera tym, czym tlen dla nurka. Bez niego ginie. Zatrzymanie się rozwoju powoduje utratę możliwości wpływania na ludzi a z czasem skutkuje utratą zdolności kierowniczych.

Takie przypadki znajdujemy zarówno w małych, jak i wielkich organizacjach - nie tylko przedsiębiorstwach gospodarczych, ale także instytucjach pożytku publicznego. Liderzy zdobywają swoją pozycję, ale nie potrafią jej utrzymać.

Niektórzy otrzymują stanowiska, bo dysponują potencjałem, którego później nie są w stanie wykorzystać. Podobne zjawisko można zauważyć u młodych, obiecujących liderów, którzy jednak nigdy nie rozwijają skrzydeł. Ich potencjał pozostaje niewykorzystany.

Jaki wspólny mianownik mają te sytuacje?

Rozwój osobisty - lub raczej jego brak. Brak rozwoju bardziej niż cokolwiek innego hamuje karierę lidera. Od gotowości do rozwoju zależy nasza zdolność do kierowania ludźmi. To proste. Nie znaczy jednak, że łatwe w praktyce.

Tak, jak w przypadku większości znakomitych reguł, staje się ona skuteczna dopiero po zastosowaniu. I o tym właśnie jest ta książka.

Na jej stronach będziesz śledzić koleje życia Blake'a, energicznego młodego człowieka, który nie ma pewności, czy chce kierować ludźmi. Nie przejmuj się za bardzo jego wiekiem ani doświadczeniem. Każdy z nas ma w sobie coś z Blake'a.

Każdemu wydaje się atrakcyjna myśl o kierowaniu ludźmi bez końca. Pewnie nie chcielibyśmy w nieskończoność tkwić na tym samym stanowisku, ale który przywódca pragnie stagnacji lub, co gorsza, utraty wpływów?

Jeśli postanawiasz kierować ludźmi przez całe życie - w przedsiębiorstwie, organizacji społecznej lub rodzinie - musisz stale się rozwijać.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Studio Emka
Autor: Ken Blanchard, Mark Miller
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 131
Wymiar [mm]: 140x215
EAN: 9788363773311
ISBN: 978-83-63773-31-1
ID: 266605

Zobacz również

Rozwój osobisty lidera
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...