TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

360-stopniowy lider

Ocena:
(3 opinii)

Nie czekaj na awans! Bądź przywódcą już teraz, na stanowisku, jakie masz!

Które z pytań zadawanych Johnowi C. Maxwellowi, ekspertowi w sparawach przywództwa, podczas prowadzonych przez niego konferencji słyszy się najczęściej? "Jak mam zastosować pańskie nauczanie, skoro nie jestem liderem?"

Czy można przewodzić, nie będąc na szczycie hierarchii? Zwłaszcza gdy szef, dla którego pracujesz, jest kiepskim liderem? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej!

Witaj w gronie 360-stopniowych liderów. Przed osobami, które chcą przewodzić, pracując na średnich poziomach organizacyjnej, stoją specyficzne wyzwania. Często przed działaniem hamują ich mity, w myśl których nie są w stanie wywierać wpływu na ludzi. Doktor Maxwell, jeden z najlepszych na świecie mentorów, obala te mity i pokazuje, jak podejmować wyzwania. Przedstawia również umiejętności potrzebne, aby zostać wspaniałym i skutecznym liderem.

Jeśli pracując na stanowisku średniego szczebla, próbowałeś przewodzić ludziom, co czyni wielu profesjonalistów, to przydadzą ci się przemyślenia Maxwella. Nadarza się niepowtarzalna szansa nauki wywierania wpływu we wszystkich kierunkach, w górę (szefowie), na boki (koledzy z równorzędnych stanowisk) i w dół (podwładni).

Masz większe wpływy niż sądzisz. Stosuj dyscyplinę 360stopniowego przywództwa, a pojawią się nieograniczone możliwości... w orgranizacji, w karierze zawodowej i w życiu osobistym.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Książka dla liderów na każdym szczeblu hierarchii organizacyjnej

John C. Maxwell jest jednym z najbardziej znanych i uznanych praktyków w zakresie przywództwa. Przez dziesiątki lat praktyki nagromadził wiele doświadczeń i napisał kilkadziesiąt książek traktujących o przywództwie. Miałem okazję uczestniczyć już wcześniej i uczestniczę obecnie w cyklu treningów opartych o nauczanie Johna C. Maxwella. Choć tematyka organizacji, kierowania zespołami ludzi i przywództwa nie była mi obca wcześniej, to treningi, a przy okazji dodatkowa lektura książek tego autora, pozwoliły moją wiedzę i umiejętności wzbogacić i usystematyzować. Właśnie ta książka należy do tej dodatkowej lektury.

Większość osób sprawujących jakiekolwiek funkcje kierownicze, lub mających ambicje, by to robić, widzi przywództwo jednokierunkowo: jako kierowanie, przewodzenie lub wpływanie na tych, którzy są niżej w hierarchii, niż oni sami. Jest to niepełne pojmowanie przywództwa. Zdecydowana większość osób kierujących innymi ma nad sobą kogoś, kto stoi wyżej w hierarchii, czy to w firmie, czy w jakiejkolwiek innej grupie społecznej. To samo stwierdzenie jest prawdziwe również w odniesieniu do osób, które zajmują pozycje równorzędne lub zbliżone do naszej. Powyższe stwierdzenia potwierdza i wspiera różnymi argumentami John C. Maxwell w swojej książce. Określa lidera, który znajduje się na pozycji opisanej w zdaniach powyżej, jako 360-stopniowego lidera. Jest to ktoś, kto z racji zajmowanej pozycji jest zobowiązany do współpracy z podwładnymi, przełożonymi i równorzędnymi kierownikami. Osoba, której zależy na dobrym wypełnianiu takiej roli, powinna umieć radzić sobie nie tylko z tymi, którzy jej podlegają, ale też mieć umiejętność budowania dobrych relacji z tymi, którym podlega oraz z tymi, z którymi współpracuje jako równorzędnymi partnerami.

W swojej książce Autor opisuje mity, jakie towarzyszą przewodzeniu na średnich szczeblach organizacji, i rozprawia się z nimi umiejętnie. Pokazuje wyzwania, jakie napotyka lider średniego szczebla, i wskazuje ścieżki wyjścia z kłopotliwych sytuacji. Opisuje wiele zasad i uczy sposobów ich wykorzystania do przewodzenia nie tylko podwładnym, ale również swoim przełożonym i osobom z równorzędnych stanowisk. Mając na uwadze, że większość osób sprawujących funkcje kierownicze spełnia przesłanki, o których wspomniałem w akapicie powyżej, dla większości menedżerów obecnych, i tych przyszłych, książka Maxwella jest świetnym przewodnikiem pomagającym w wypełnianiu ich roli. Napisana jest przystępnym językiem, usystematyzowana, wsparta wieloma przykładami pozwalającymi zrozumieć wysuwane twierdzenia i ułatwiającymi przeniesienie opisywanych zasad do własnej praktyki. Z przekonaniem polecam! Jest warta uważnego przeczytania.

autor opinii: Janusz Szyszko

Autentyczny leader.

Zdobywając kolejne szczeble kariery lub od lat zajmując to samo stanowisko, myślimy jak działać i dokąd dążyć. Jak nadać sens swojej pracy, jak odnaleźć swoje miejsce w szeregu? Ta książka pomaga odpowiedzieć na podobne pytania. Porządkuje hierarchię wartości i wspomaga zrozumienie sensu pełnionej funkcji.
Wielu z nas chce nie tylko osiągnąć sukces ale sukcesem nazywa odnalezienie swojej roli, wypełnienie misji, która da poczucie satysfakcji i spełnienia.
Może czasem lepiej nie zdobywać kolejnego szczebla, może posiadany potencjał najlepiej zrealizujesz nie trzymając steru ale czytając mapę i podpowiadając sternikowi, którędy wiedzie najlepsza droga? Ta książka pomaga rozeznać swoją drogę zawodową oraz podaje konkretne narzędzia jakimi najlepiej się posługiwać aby osiągnąć dobre cele.

autor opinii: Katarzyna Chapman

Super

Książka rewelacyjna:) Wysyłka i obsługa również:)
POLECAM!

autor opinii: Łukasz Bałdyga

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Logos
Autor: John C. Maxwell
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 346
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788386941490
ISBN: 978-83-86941-49-0
ID: 69235

Zobacz również

360-stopniowy lider
52.60 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...