TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sekret radosnego życia. Reguła 4,8

Ocena:
(21 opinii)

Jaki jest sekret życia pełnego radości? Czy taki w ogóle istnieje? Pomyśl przez chwilę, jak bardzo różniłoby się Twoje życie od obecnego, gdyby przepełniała je radość...

Bóg chce, żebyś żył pełnią życia. Byś doświadczał radości, był pełen entuzjazmu. Bóg pragnie, abyś przeżywał głęboką radość i stworzył Cię tak, byś był do tego zdolny.

Jak zatem odnaleźć taką prawdziwą radość i nauczyć się przepełniać nią życie każdego dnia? Gdzie tkwi sekret radosnego życia?

Wszyscy chcemy, by nasze życie było pełniejsze, głębsze, bardziej znaczące. Kto nie chciałby być pełen radości? Ale jak właściwie mamy to osiągnąć?

Ta książka powstała, aby pomóc Ci zmienić na lepsze jedyną rzecz, nad którą masz całkowitą kontrolę: sposób myślenia. Myślenie ma przemożny wpływ na każdy aspekt Twojego życia. Trwałe zmiany zawsze są poprzedzone zmianą sposobu myślenia. Bez tego są one tymczasowe.

Wszystko, co robisz, jest wynikiem określonego myślenia. Sposób działania umysłu ma wpływ na odczuwanie radości i poczucie spełnienia. Każda sfera naszego życia jest zależna od myśli.

Zasady, o których przeczytasz w tej książce, pomogły wielu ludziom w odnowieniu życia umysłowego, odwróceniu niekorzystnej sytuacji życiowej i w oddziaływaniu w wyjątkowy sposób na otaczający ich świat.

Czytając tę książkę, poczujesz się zmotywowany do tego, abyś odkrył w sobie radość, nauczył się ją odczuwać. Dowiesz się, jak zacząć od nowa, wyeliminować szkodliwe emocje, uodpornić się na negatywny wpływ i wyrażać wdzięczność.

  • Czy chcesz być pełen radości?
  • Czy chcesz mieć więcej wigoru i energii?
  • Czy chcesz mieć większą odporność emocjonalną?
  • Czy chcesz mieć stabilniejszą sytuację materialną?
  • Czy chcesz uporać się z czymś, co sprawia, że cierpisz?

Jeśli tak, jesteś właśnie tą osobą, dla której została napisana ta książka. Sięgnij po nią już teraz!

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Widziałem na własne oczy, jak Tommy prowadził szkolenia dla najbardziej wpływowych biznesmenów w Stanach Zjednoczonych. Uczył ich, jak wdrożyć sposób myślenia oparty na opracowanej przez siebie regule 4:8 w miejscu pracy i domu rodzinnym. Doświadczali pozytywnej, namacalnej wręcz przemiany. To było niesamowite. Jego wiedza i doświadczenie – teraz dostępne dla wszystkich w formie książkowej – mogą już dziś zmienić nasze podejście do życia, a także wpłynąć na przyszłość naszych rodzin, nasze dalsze życie oraz nasz wkład w życie innych.

John Trent, Ph.D., przewodniczący The Center for Strong Families
W Sekrecie radosnego życia Tommy Newberry, posługując się ugruntowanymi biblijnymi zasadami, w przystępny i przekonujący sposób pokazuje nam, jak przekształcić stare, negatywne schematy myślowe w schematy nowe i pożyteczne. Mądrość płynąca z tej książki może być wykorzystana przez każdego i to od zaraz. Na pewno będę korzystał z tych wspaniałych i skutecznych narzędzi zarówno w życiu prywatnym, jak i praktyce klinicznej”.

Mark E. Crawford, Ph.D., psycholog kliniczny i autor książki "When Two Become Three: Nurturing Your Marriage After Baby Arrives"

Tommy Newberry jest trenerem rozwoju osobistego, jednym z pionierów w tej dziedzinie. Przyznano mu tytuł Amerykańskiego Trenera Sukcesu. Na swoim koncie ma kilka bestsellerowych książek i kursów audio. Mieszka w Atlancie razem z żoną i trzema synami.

Opinie naszych Klientów (21 opinii)Napisz swoją opinię

praca nad sobą

Bardzo ciekawa pozycja,będę wracać partiami do książki na pewno nie raz, mam nadzieje na zmianę w odczuwaniu radości życia-swojego życia, a potem może i wokół mnie.
Daje impuls do przemyśleń,do pracy nad sobą, więc spełnia swoją rolę.
Polecam wszystkim, których dopadają cięższe chwile, bo trzeba wierzyć, że KTOŚ JEDNAK ZAWSZE CZUWA nad naszymi problemami.

autor opinii: Małgorzata

Świetna !!!

Książka trafia w samo sedno, pomaga myśleć pozytywnie, ale w oparciu o to co w życiu najważniejsze, wiarę. Książka umacnia, pozwala się uwolnić od stresu i uczy myślenia o tym, co chcemy osiągnąć i przede wszystkim, kim chcemy się stać. Polecam !!!

autor opinii: Monika Błaszkowska

Kształtuj swoją rzeczywistość

„Grunt to pozytywne myślenie!” Ile razy zdarzało Ci się słyszeć to stwierdzenie? Ile razy wydawało Ci się, że to czcza gadanina, a ile razy wziąłeś to na serio? Czy kiedykolwiek zastosowałeś się do tej rady?

W książce pt. „Sekret radosnego życia” Tommy Newberry przekonuje, że „jesteś tym, o czym myślisz”. Swoje rady i zasady dotyczące życia pełnego radości opiera na tzw. Regule 4,8 – której jest autorem.

4,8 to nic innego jak czwarty rozdział i ósmy werset Listu do Filipian. Stał on się mottem i podstawą do napisania książki. Autor proponuje, aby każdy spojrzał na swoje życie poprzez odpowiedzenie w sposób pozytywny na tzw. pytania 4,8. Mają one nam uzmysłowić fakt, że wszystko zaczyna się i kończy w naszej głowie – „(…) ogranicza cię tylko to, co myślisz, że cię ogranicza.”.

Jako trener rozwoju osobistego Tommy przekonuje, że jesteśmy w stanie czuć się o wiele lepiej zmieniając swoje nastawienie do wielu rzeczy, ludzi, sytuacji poprzez zmianę myślenia. Zobrazowaniem takiego sposoby rozumowania, może być pewnie wielu znana, a powtórzona przez autora historia o dwóch wilkach, które nieustannie toczą bitwę w naszym sercu. Jeden z nich jest dobry, a drugi zły. Przewagę zyskuje ten, którego „dokarmiamy”. A dokarmianie to odbywa się poprzez podsycanie naszych myśli. Jeżeli np. jeszcze zanim kogoś spotkamy budujemy w sowich myślach jego negatywny obraz to w dużej mierze ta osoba zanim coś powie, już z góry jest przez nas ustawiona na „straconej pozycji”. Jeśli myślimy o niej w samych superlatywach, to tak jakby „z automatu” staje się dla nas kimś sympatycznym. I tak jest w przypadku wielu innych zdarzeń, które są przed nami, a których obraz zawczasu tworzymy w naszej głowie.

Po przeczytaniu tej książki wydaje się uzasadnione używanie stwierdzenia przytoczonego na początku – „Grunt to pozytywne myślenie!”. Ponieważ na podstawie przytoczonych przykładów i własnego doświadczenia, które jest dorobkiem autora istnieją realne dowody na potwierdzenie słuszności pozytywnego myślenia, które później przekłada się na naszą rzeczywistość.

autor opinii: Magdalena Kielnar

Sekret, który zmienia życie

Cudowny poradnik, jak żyć. Cały czas pracuję nad sobą i nie wyobrażam sobie już mojego starego życia, przed "Sekretem..". Każdego dnia dostrzegam różnice w moim myśleniu i zachowaniu. Coraz częściej kontroluję myśli i nie pozwalam, żeby zagościł w nich strach, podejrzenia, które mnie zabijały czy pesymizm. W trudnych chwilach oddaję wszystko w ręce Boga i coraz łatwiej nawiązuję kontakty z różnymi ludźmi. Dziękuję za tę wspaniałą książkę.

autor opinii: Halina Smotrzyk

"Sekret radosnego życia. Reguła 4,8"

Optymistyczna, wciągająca, lekka w odbiorze lektura dla każdego, a w szczególności dla pesymistów. Autor przedstawia proste, jasno ujęte sposoby na zmianę sposobu myślenia, a tym samym zmianę jakości życia. Uświadamia, że szczęście nasze jest determinowane poprzez sposób myślenia nas samych. Z pewnością przeczytam raz jeszcze. Gorąco polecam !

autor opinii: Aneta Sztych-Górska

koniec z zamartwianiem

Zamartwianie się jest domeną mam. Jednak ja szukałam sposobu, aby codzienne trudności nauczyć się przeżywać inaczej. Tak trochę do góry nogami.Ta książka jest tym, czego szukałam. Sprawdza się w 120% . Pomogła mi znaleźć moją własną radosną drogę do spełnionego życia w zgodzie z Bogiem i rzeczywistością tu na ziemi. Polecam z całego serca :)

Polecam

To pozycja, którą należy przeczytać. Jeżeli jesteś zagoniony, zapracowany i szukasz sposobu na swój stan - to to jest coś dla ciebie. W życiu chodzi o coś więcej. I tego dowiesz się w tej książce.

autor opinii: Jagoda z Bielska

Sekret radosnego życia - polecam:)

Bardzo dobra książka. Bez żadnego lania wody, podaje konkrety, jak czerpać z życia garściami i być szczęśliwym - nawet niezależnie od trudnych sytuacji. Dzięki tej książce dowiedziałam się, jak kontrolować własne emocje, aby zachować szczęście. Chcecie wiedzieć? Sięgnijcie po tą lekturę. Warto!:)

autor opinii: Renata Czupryńska

wspaniała

Napiszę krótko ta ksiązka jest wspaniała warto ją przeczytac i ją miec

autor opinii: Marzanna Kulesza

Opinia bardzo pozytywna

Dziekuje bardzo za tak szybka realizacje zamowienia. Ksiazka jest fantastyczna forma relaksu oraz swietnego wyczucia mobilizacji do odkrycia swojego prawdziwego katolickiego zycia poprzez cytaty biblijne.
Goraco zachecam do tej lektury!

autor opinii: Jacek Folta

Sekret radosnego życia. Reguła 4,8

Książka zawiera praktyczne porady jak odczuwać większą radość. Mimo, że jeszcze nie skończyłem jej czytać to już widzę w sobie zmiany. Polecam

autor opinii: Kuba K

świetna książka

Bardzo mądra i praktyczna książka. Według mnie nie bez znaczenia jest fakt, że autor jest praktykiem - trenerem coachingu. ksiązka jest przemyślana, do mnie bardzo trafiła. Warto zauwaazyć jednak, że choć swietny jest w tym wszystkim aspekt wiary to moim zdaniem konieczny jednak jest przynajmniej nazwijmy to srednio zaawansowany:-) poziom wiary u czytelnika aby tresci zawartych w książce nie potraktować zbyt powierzchownie.

autor opinii: Agata Pączkowska

Mądre rady....

Książka ''Sekret radosnego życia.Reguła 4,8" to bardzo ciekawie napisany poradnik o tym jak zmienić stereotypowe,często pesymistyczne myślenie o naszym życiu.Jak zastosować w naszej codzienności Regułę 4,8-słowa św.Pawła,odmienić szarą rzeczywistość i cieszyć się z każdej chwili danej nam od Boga.Bardzo polecam.

autor opinii: Małgorzata Kozak

Świetny pomysł na życie :)

Książka obowiązkowa dla pesymistów i powtórka wiadomości dla optymistów:) Dzięki tej lekturze świat ukazuje się w jasnym i słonecznym świetle:) Jest to również trening myśli aby we wszystkim skupiać się na słonecznej stronie życia i za wszystko co dobre chociaż najdrobniejsze dziękować. Dodatkowo a może przede wszystkim autor książki przypomina, że TO MY TWORZYMY NASZĄ SZCZĘŚLIWĄ PRZYSZŁOŚĆ, ZA POMOCĄ POZYTYWNYCH WIZUALIZACJI :):):) Warto o tym pamiętać aby żyć coraz bardziej szczęśliwie, czego życzę każdej osobie, która przeczytała moją opinię :) A po szczegóły radosnego życia zachęcam sięgając do książce :)
ps. Wszystkie rozdziały książki kończą piękne modlitwy :)

autor opinii: Kejt

"Sekret radosnego życia. Reguła 4,8"

Każdemu, kto ma problemy ze swoim życiem, kto nie potrafi myśleć optymistycznie i zauważać pozytywnych stron swojego życia, gorąco polecam niniejszą książkę.
Pomogła mi ona spojrzeć na życie z innej strony, tej lepszej. Poza tym co mnie teraz martwi i gryzie, jest tyle wspaniałych aspektów w moim życiu, że staram się myśleć teraz tylko o nich i za nie jestem wdzięczna TEMU, który chce dla nas jak najlepiej. Również o przyszłości zaczęłam myśleć w jasnych kolorach a nie ciągle w czarnych barwach, i wiem że aby coś osiągnąć trzeba myśleć pozytywnie oraz z wiarą i z zaangażowaniem dążyć do osiągania swoich celów.
Życzę miłej i owocnej lektury :)

autor opinii: Kasia Tuszyńska

Książka świetna !

Bardzo polecam.

autor opinii: Teresa Ziółkowska

Opinia jest radosna

Książka napawa entuzjazmem, i humorem. Napisana przez wierzącego katolika, podpierającego swoje przemyślenia i stwierdzenia licznymi cytatami z Pisma Świętego. Poleciłam ją już wielu osobom młodym i starszym. Wszystkim przypadła do serca i gustu. Serdecznie zachęcam do zakupienia.

autor opinii: Barbara Horkiewicz

Książka przydatna choć dla ludzi uwikłanych w problemy to za mało reguła 4.8

autor opinii: Małgorzata Rybska

bardzo polecam

Super książka. Czytam ją drugi raz i zaczynam stopniowo zmieniać swoje nastawienie do ludzi, do życia . Zauważam u siebie duże zmiany.
Bardzo polecam

Dozuję sobie przyjemności, więc książkę "Sekret radosnego życia. Reguła 4,8" czytam fragmentami i zastanawiam się nad treścią-wydaje mi się, że taka lektura wymaga takiego "dawkowania". W przeczytanej przeze mnie części, autor w przystępny sposób omawia mechanizmy "myślowe", które powodują nasze nastawienie do świata, doświadczeń życiowych, relacji z ludźmi. Pokazuje na konkretnych przykładach w jaki sposób można walczyć ze złymi przyzwyczajeniami, z wewnętrznym "uzurpatorem", z zatruwającymi umysł schematami myślowymi, które mamy "wczytane" przez metody wychowawcze rodziców, wpływ środowiska- czy własne uprzedzenia, wynikające z bolesnych doświadczeń dzieciństwa i wczesnej młodości. Cenię autora za konkret i sposób obrazowania poszczególnych zagadnień, odniesienia do jego pracy trenera osobistego. Czytałam sporo pozycji o zbliżonej tematyce ale "Sekret radosnego życia. Reguła 4,8" wyróżnia się wśród nich. Z czystym sumieniem mogę polecić innym te lekturę, zwłaszcza osobom wierzącym. Podobają mi się modlitwy autora odnoszące się do poszczególnych etapów pracy nad sobą.

autor opinii: Beata Pilat

Sekret - niezwykła niespodzianka

Szczególnie polecam młodym osobom mającym problemy ze wszystkim tj. pracą, nauką rodzicami i rówieśnikami. Autor przekonywuje, że reguła 4,8 umożliwia zmianę myślenia a to pociąga za sobą zmianę postępowania a nawet osobowości. Fantastyczna książka. Mam zamiar kupić jeszcze parę sztuk i rozdać komu potrzeba.

autor opinii: Barbara Horkiewicz

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: eSPe
Autor: Tommy Newberry
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 244
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825597
ISBN: 9788374825597
ID: 262788

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Sekret radosnego życia. Reguła 4,8 Sekret radosnego życia. Reguła 4,8
29.90 zł
22.14 zł
Oszczędzasz 7.76 zł (26%)
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...