TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Serce ojca. IV filary bliskiej więzi z dzieckiem

Ocena:
(5 opinii)

Zainicjowanie serdecznej więzi z twoim dzieckiem jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w życiu. Każdy ojciec ma ukryte pragnienie w stosunku do swoich dzieci. Chce je zobaczyć, jak go przerastają, jak dorastają na lepszych od niego. Jak to można osiągnąć?

Ken Canfield przedstawia nam trzyczęściowy plan: najpierw tato powinien zbadać swoje własne serce, następnie powinien podjąć kroki, by udoskonalić sposób inicjowania więzi ze swoimi dziećmi, a później powinien spojrzeć perspektywicznie i konkretnie planować życie zaangażowanego ojca.

To solidne narzędzie jest oparte na wieloletnich i sumiennych badaniach prowadzonych na tysiącach ojców.

Dr Ken Canfield jest naukowcem, badaczem specjalizującym się w dziedzinie ojcostwa i historii rodziny. Jest założycielem National Center for Fathering (Krajowego Centrum Ojcostwa), którego siedziba znajduje się w Kansas City - jest to wiodąca organizacja w USA koncentrująca się na przygotowaniu mężczyzn do bycia zaangażowanymi ojcami, bo takich potrzebują ich dzieci. Canfield otrzymał stopień bakałarza filozofii w Friends University (Wichita, KS), stopień magistra w Regent College (Vancouver, BC) i posiada tytuł doktora edukacji, który otrzymał w Kansas State University (Manhattan, KS).

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Wspaniała lektura, która otwiera tatom oczy.

"Serce ojca" świetna książka raczej dla mężczyzn. Książka o ojcostwie, widzianym zarówno z perspektywy własnego ojcowania, jak i bycia niegdyś synem. Przedmiotową problematykę opiera na czterech filarach, w skład których wchodzą stałość, znajomość dziecka, zaangażowanie i opiekuńczość. Otwiera umysł na zagadnienie znaczącego wpływu ojca na ukształtowanie swojego dziecka. Zmusza każdego tatę do zrobienia sobie swoistego rachunku sumienia w taki sposób, że po jej przeczytaniu ojcowie zdają sobie sprawę z tego, co chcą wprowadzić, a czego na pewno nie będą kontynuowali w swej ojcowskiej roli.
Lektura szczególnie wskazana dla ojców, którzy uczestniczyli w - na marginesie bardzo wartościowych - warsztatach Tato.net pt. "Bliżej pełna łączność". Dla trenerów prowadzących te warsztaty jest ona niczym innym jak planem konspektem. Warto ją mieć, żeby chociażby móc potem w każdym momencie wrócić do poruszonej tematyki.

autor opinii: Wojtek C.

Polecam.

Książka jest pomocna dla tych, którzy chcą pogodzić się z własnym ojcem oraz swoim dotychczasowym życiem, jak również jest motywacją by zacząć stawiać małe kroki w kierunku dobrej zmiany.

autor opinii: Jarosław Michalski

Pozytywna

Książkę gorąco polecam na prezent z okazji dnia ojca, narodzin dziecka.
Poprzez książkę można wiele powiedzieć osobie której się ją wręcza.

autor opinii: Kinga Gmyr

Książkę kupiona na prezent

młodemu ojcu a mojemu synowi :) Osobiście jej nie przeglądałem, ale po paru tygodniach usłyszałem wielkie podziękowanie za wyjątkowo trafny wybór oraz wyrażoną opinię, że (cyt): "każdy młody przede wszystkim, ale starszy tata również, powinien koniecznie tę książkę przeczytać". Pożyczę więc od syna i poczytam. Dowiem się jaką dziedzinę zaniedbałem, kiedy byłem o 30 lat młodszy i wychowywałem jego. :)
Dziękuję i pozdrawiam.

autor opinii: Jan Zych

Serce ojca. IV filary bliskiej więzi z dzieckiem

Księgarnia naprawdę godna polecenia, szybka dostawa. Wasza księgarnia jest wzorem do naśladowania. Książka którą otrzymałem zawiera bardzo dużo treści wartych przeczytania i zapamiętania. Dziękuję

autor opinii: Mariusz Kruszyński

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Inicjatywa Tato net
Autor: Ken Canfield
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 274
EAN: 9788393917167
ISBN: 978-83-939171-6-7
ID: 445079

Zobacz również

Serce ojca. IV filary bliskiej więzi z dzieckiem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...