TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Strach. Opowiadania kresowe

Ocena:
(2 opinii)
Najpierw bandy OUN zaatakowały sąsiednie wsie. Potem przeniosły się na północ. Płonął Wołyń. A po nim Podole i Pokucie. Płonęły Kresy. Ogarniał nas przerażający strach. Widzieliśmy cały koszmar zniszczenia, degradację człowieka i natury ludzkiej.

Stanisław Srokowski

Autor pozostaje wierny tematyce kresowej. Jego opowiadania ukazują bezmiar okrucieństwa, cierpienia oraz dramat ludobójstrwa. "Strach" rozszerza i pogłębia tę problematykę.

Srokowski przenosi ją - po latach - do naszych czasów. Oddaje klimat zbrodni, pokazuje zwyrodnienia i degenerację istoty ludzkiej, wyrastające z obłędnej ideologii integralnego nacjonalizmu.

Przedstawia w sposób niemal doskonały potęgę STRACHU. Możemy go odczuć i ogarnąć zmysłem. Bez tego nie będziemy w stanie pojąć naszej epoki.

Ta książka to wstrząsający epos kresowy. Kawał polskiego losu i zagubiona pamięć.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Książka o prawdzie krzywd ludzkich

Wstrząsająca relacja wydarzeń, kryzysu człowieczeństwa, brutalnego dramatu człowieka, widziana oczami chłopca (autora) o czasach, które zaprzeczały fundamentalnym podstawom dla normalnego funkcjonowania rodzaju ludzkiego. Nienawiść, ślepa żądza niesienia śmierci i to najbardziej wyrafinowanymi sposobami, upadek i totalne zezwierzęcenie obyczajów. Dziękujmy Bogu, że żyjemy w spokojnych czasach ale jednocześnie musimy zachować pamięć o zamordowanych ludziach, którzy na zawsze winni pozostać w naszych umysłach i sercach.

autor opinii: Bartłomiej Cichocki

Niesamowite opowiadania

Czytałam "Nienawiść", na podstawie której pan Smarzowski nakręci film. Niesamowite obrazy. Nie znam takiej drugiej ksiązki. Wiele się można z niej nauczyć, poznać. Myśle, że "Strach" będzie podobny. Mocne pióro. Ala

autor opinii: Ala

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Stanisław Srokowski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788364095122
ISBN: 9788364095122
ID: 279272

Zobacz również

Strach. Opowiadania kresowe
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...