TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Strumień ognia. Miłość w sercu naszego ubóstwa

„Strumień ognia” to medytacja Bożej miłości, zatrzymanie się wśród pędzącego czasu i smakowanie prawdy o Bożym miłosierdziu.

Myśl autora wydaje się zataczać kręgi nad prawdą, którą odkryła na nowo święta Teresa od Dzieciątka Jezus: Największym pragnieniem Boga jest dawanie siebie człowiekowi, a Jego największym „cierpieniem” – obojętność na łaski, których tak bardzo chce udzielać.

Ksiądz Daigneault, snując swoją refleksję, niestrudzenie wraca do tego pragnienia Bożego, określonego przez niego jako strumień ognia miłości. Stąd możemy mieć wrażenie, że przechodzimy wiele razy przez te same miejsca, słyszymy te same wnioski. Ostatecznie wniosek jest jeden: miłosierdzie Boże to dar dostępny dla każdego.

Ale choć prawda ta może wydawać się tak elementarna, że niemal banalna, nie jest bynajmniej oczywista, na pewno nie dla wszystkich. Wchodząc w medytację autora, mamy szansę rozważyć wraz z nim i świętą Teresą to, co jest nam ofiarowywane dzień po dniu: miłość Boga czekającą jedynie na nasze otwarte serca.

André Daigneault jest kanadyjskim kapłanem, zapalonym kaznodzieją, ewangelizatorem i poetą. W wieku dwudziestu lat na nowo odkrył Boga. Zaczął angażować się w różne formy apostolatu. Głosił konferencje, prowadził sesje formacyjne i spotkania dla młodych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Prostotą języka i stylu przyciąga wielu słuchaczy.

Nakładem Wydawnictwa Karmelitów Bosych ukazały się już jego następujące książki: „Droga niedoskonałości” (2010), „Od serca z kamienia do serca z ciała” (2012), „Długa droga do pogody ducha” (2014), „Dobry Łotr. Tajemnica miłosierdzia” (2015).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Autor: Andre Daigneault
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 150
Wymiar [mm]: 125x190
EAN: 9788376043722
ISBN: 9788376043722
ID: 335526

Zobacz również

Strumień ognia. Miłość w sercu naszego ubóstwa
21.84 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...