TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tau. Znaczenie i duchowość

W ostatnich latach obserwujemy zjawisko rozpowszechniania się krzyża Tau. Wystrugany w najprostszy sposób z drewna i zawieszony na zwyczajnym sznureczku, albo wykonany według mniej lub bardziej stylizowanego wzoru.

Często stanowi pamiątkę po pobycie w Asyżu. Nie każdy noszący "taukę" wie, że symbol obecnie kojarzony jednoznacznie ze św. Franciszkiem jest literą należącą zarówno do alfabetu hebrajskiego, jak i greckiego, a zatem wspólną dwóm językom Biblii.

Książka objaśnia, dlaczego Franciszek był związany z tym starożytnym symbolem tak bardzo, że sygnował nim listy, skąd wzięło się to przywiązanie, co dla niego oznaczał krzyż Tau i czy ma on związek ze stygmatami.

Pomaga również zrozumieć, skąd pochodzi symbolika tego znaku, jakie ma znaczenie w Biblii i tradycji chrześcijańskiej, co na ten temat mówił św. Hieronim, a co św. Augustyn.

Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich, którym w jakikolwiek sposób bliska jest osoba Franciszka oraz jego ziemskie i duchowe przeżycia, szczególnie dla członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Młodzieży Franciszkańskiej.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: Mariano Bigi
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 110x170
EAN: 9788360512517
ISBN: 9788360512517
ID: 78949

Zobacz również

Tau. Znaczenie i duchowość
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...