TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tęczowy Kryształ

„Tęczowy Kryształ” to książka należąca do popularnego ostatnio gatunku fantasy, adresowana przede wszystkim do młodzieży, jak również dla dorosłych.

Akcja opowieści toczy się w niezwykłym świecie, który oprócz ludzi zamieszkują także inne, baśniowe istoty. Główny bohater, Dorian, staje pewnego dnia przed koniecznością wyruszenia w daleką podróż do krainy Terravii, o której niewiele słyszał. Zabiera ze sobą tytułowy Tęczowy Kryształ – klejnot o przedziwnej mocy, który każdemu posiadaczowi pozwala zajrzeć prosto w serce człowieka i przeniknąć kryjące się w nim złe zamiary.

Podróż owa jest dla Doriana początkiem niezwykłych wydarzeń - okazuje się, że zadanie, które ma wykonać, jest o wiele trudniejsze, niż myślał. Po drodze za sprawą Tęczowego Kryształu wplątuje się w przygodę, w której zdobywa oddanych przyjaciół i zaciekłego wroga.

A jest to dopiero początek, gdyż przekroczenie granicy Terravii to nowe niespodzianki i nowy wróg – potężny i zdradziecki czarodziej, który ma wiele powodów, aby Dorianowi przeszkodzić.

Historia ta, podobnie jak klasyczna baśń, ma jednak „drugie dno” – jest to opowieść o walce, jaką każdy musi stoczyć ze złem, którego najgroźniejszą bronią jest kłamstwo i ze słabością, jaka tkwi w człowieku i sprawia, że czasem się poddaje. Mówi o tym, że nawet najbardziej beznadziejną walkę można wygrać, zachowując ufność i wolę przeciwstawienia się złu.

Książka językiem baśni opowiada o wartościach, które powinny być ważne dla każdego chrześcijanina – o odwadze, prawdzie, dotrzymywaniu danego słowa i kierowaniu się głosem sumienia.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Meritus
Autor: Katarzyna Łysoń
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 230
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788393456802
ISBN: 9788393456802
ID: 270681

Zobacz również

Tęczowy Kryształ
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...