TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

To warto wiedzieć o prawie Kościoła w pytaniach i odpowiedziach

Prezentowana książka „To warto wiedzieć. O prawie Koś­cioła w pytaniach i odpowiedziach” ma na celu przybliżenie podstawowych praw i obowiązków wierzących, dotyczących codziennego ich życia, wzajemnych relacji i dyscypliny sakramentów.

Stanowi zbiór korespondencji z Czytelnikami, zamieszczany na łamach dwutygodnika „Pielgrzym”. Książka zajmuje się kolejno tematyką poszczególnych sakramentów, od chrztu świętego do sakramentu małżeństwa w aspekcie prawno-duszpasterskim.

Podejmuje też problematykę związaną z sakramentaliami, kultem relikwii, prawem karnym i administracyjnym Kościoła, a także procesami o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Stanowi zatem praktyczny przewodnik kanoniczo-duszpasterski dotyczący dyscypliny sakramentów w Kościele. Niewątpliwie przyda się alumnom seminariów duchownych, książka kierowana jest również do szerokiego grona studentów teologii, także prawa kanonicznego, jako literatura uzupełniająca.

Stanowi też niezbędną pomoc dydaktyczną dla nauczycieli religii w szkołach. Może okazać się również praktycznym przewodnikiem stosowania przepisów prawa kanonicznego dla duszpasterzy i wszystkich pracujących we wspólnotach parafialnych, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentów.

Prezentowany zbiór odpowiedzi na pytania napisany jest dostępnym, prostym i komunikatywnym językiem.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bernardinum
Autor: Wiesław Mazurowski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 189x125
EAN: 9788378237280
ISBN: 9788378237280
ID: 346739

Zobacz również

To warto wiedzieć o prawie Kościoła w pytaniach i odpowiedziach
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...